Oyuncak Seçimi Çocuğun Gelişimini Nasıl Etkiler?

Oyuncak, çocuğun bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimini güçlendiren araçların bütünüdür. Çocuğun gelişimine göre seçilmiş oyuncaklar, paylaşmayı, oyun kurmayı, el ve kas gelişimini, hayal gücünü desteklerler. Doğru oyuncak seçimi ile çocuğunuzun gelişimini desteklerken oyunda ona katılarak ebeveyn çocuk paylaşımını güçlendirirsiniz. Her çocuğun vazgeçilmez bir parçası olan oyuncakları seçerken yaşa ve gelişimlerine uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Yapılan yanlış oyuncak seçimleri çocukların hayal gücünü ve gelişimini etkileyerek uzun vadede kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Bir çocuğun olmazsa olmazı oyuncak bir de çok sevdiği karakterlere ait olunca mutluluğunu tahmin edersiniz. Bu sebeple çizgi film oyuncakları çocukların ilgisini en çok çekenler arasındadır. Belirli televizyon saati süresince görsel olarak hafızalarına aldıkları birçok materyali elle tutulur halde odalarında, parkta oynayabilmek hayal güçlerini iyi yönde destekler. Çizgi film oyuncakları ve figürleri sayesinde çocuklar görsel hikayeyi kurdukları oyunlarda hayata geçirir ve canlandırırlar.

Her biri robota dönüşebilen bu Harika Kanatlar oyuncakları, renkleri ve görünüşleriyle buna en güzel örneklerden biridir. Büyük küçük herkesi uçmaya davet eden bu iyi huylu robot uçaklar yardımlaşmayı ve mutlu etmeyi çok seviyor. Yardımlaşırken ülkeleri ve yabancı dilini öğretmekle kalmıyor ayrıca ülkelerin yaşam tarzını da en iyi şekilde bize yansıtıyorlar.

Harika Kanatlar Çizgi Filmi Çocuklara Ne Öğretiyor?

Özellikle 2-7 yaş arası günümüz çocuklarına coğrafyayı sevdiren çizgi film Harika Kanatlar 2013 yılından bu yana ekranlarda miniklerle buluşuyor. Dostluk üzerine kurulu bir çizgi film olan Harika Kanatlar, birbirine yardım ederek zorlukların üstesinden gelen, robota dönüşebilen renkli uçaklardan oluşuyor. Büyük küçük herkesin severek ve öğrenerek izlediği bu çizgi filmde eğlence düşkünü kırmızı renkteki Jett karakteri neredeyse tüm dünya çocuklarına “Teslimatınız var!” diyerek paket dağıtırken o ülkenin kültürel ve sosyal yaşamı hakkında da detaylı bilgiler veriyor. Farklı ülkelere dağıttığı paketlerle çocuklara mutluluk getiriyor. Kültürel farklılıkları eğlenerek öğrenen minikler Jett'in robota dönüşen diğer uçak arkadaşları ile birtakım zorlukların üstesinden beraberce gelmeleri ile problem çözme yeteneklerini de geliştiriyorlar. Uçakların robota dönüşme özelliği küçük kas gelişimlerine destek olurken, Harika Kanatlar lego setleri ile de hayal güçlerini en doğru şekilde güçlendirme fırsatı yakalıyorlar.  Özel günlerde arkadaşlarına da hediye edebileceği mini figürler, renkleri ve tasarımlarıyla adeta çizgi filmi çocuğunuzun odasına getiriyor.

Pembe kurtarma helikopteri Dizzy, sakar tamirci sarı uçak Donnie, atletik Jerome, su altında gidebilen yeşil Mira, zebrayı andıran Bello, mavi beyaz polis uçak Paul, kontrol merkezindeki Jimbo, yaşlı Albert ekibi ile Harika Kanatlar takımı uçuyor, geziyor, öğretiyor ve en önemlisi de birbirine her zaman yardım ediyor. Çocuğunuz Donnie ile tamir etmeyi, Jett ile başkasını mutlu etmeyi öğreniyor. Zor durumlarda birbirlerine uçarak yardıma koşan bu uçakların belki de çocuklara ilk aşıladığı şey yardımlaşma sevgisi oluyor. Çizgi filmi izlerken 45 ülkede 52 şehirle tanışan çocuklar bu Harika Kanatlar oyuncakları sayesinde kendi dünyalarında da yeni maceralar üretip onları yaşatıyorlar. Bu duyguyu en güzel şekilde geliştiren bu çizgi filme ait tüm parçaları rahatlıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

2 - 7 Yaş Aralığı Çocuklar İçin Hangi Oyuncaklar Uygun?

Okul öncesi çocuk oyuncakları arasında, duyuların gelişimine yardımcı, keşfe teşvik eden, heyecanlı maceralar üretirken hayal gücünü harekete geçiren oyuncaklar bulunuyor. Harika Kanatlar oyuncakları ailesinde de mini figürlerden, tekli, 2’li ve 4’lü setlere; Jett’in uçuş kulesinden banyo oyuncaklarına ve oyun çadırına kadar her zevke ve gelişime uygun oyuncağı rahatlıkla bulabilirsiniz. Büyük çocuğunuz Jimbo'nun kontrol merkezinde uçuşları ayarlarken küçük çocuğunuz uçakları robota dönüştürmenin keyfine varabilir.  Harika Kanatlar oyuncak fiyatları modeline ve boyutlarına göre değişir. Büyük, küçük figürler, lego setleri, Harika Kanatlar puzzle’ı ve hatta çekçekli araba alternatifleriyle çocuğunuza hitap eden en uygun oyuncağı kolayca bulup sepetinize ekleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Harika Kanatlar En Güzel Oyuncaklar

126 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Harika Kanatlar Oyuncaklar
  2. Pilsan Oyuncaklar
  3. LEGO Oyuncaklar
  4. Barbie Oyuncaklar
  5. Fisher-Price Oyuncaklar
  6. Dolu Oyuncaklar
  7. Hotwheels Oyuncaklar
  8. Nerf Oyuncaklar
  9. Baby Alive Oyuncaklar
  10. Clementoni Oyuncaklar
  11. L.O.L Oyuncaklar
  12. Kanz Oyuncaklar
  13. Littlest Pet Shop Oyuncaklar
  14. Play-Doh Oyuncaklar
  15. Bondigo Oyuncaklar
  16. Dede Oyuncaklar
  17. Playgro Oyuncaklar
  18. Cicciobello Oyuncaklar
  19. Chicco Oyuncaklar
  20. Transformers Oyuncaklar
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Karakter / Tema
  1. Harika Kanatlar
  2. Hayvan
  3. Yaratıcı Bloklar
  4. Şehir
 6. Cinsiyet
  1. Erkek Çocuk
  2. Kız Çocuk
 7. Yaş Aralığı
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Harika Kanatlar
DSACategoryId/2147483639/23031884/harikakanatlar
Başa dön