Heidi oyun ve oyuncak firması adını Alp dağlarında yaşayan ikonik çizgi film kahramanı Heidi'den alır. Oyun ve oyuncak tasarımlarında küçük ve sevimli bir kız çocuğu figürü olan Heidi'ye yer veren tasarımlar, anime çizgi filmi günümüze taşır. 80 ve 90'lı yılların gözde kahramanı Heidi hikâyesinde annesinin ölümü üzerine Alp dağlarındaki dedesinin yanına yerleşen bir çocuğu anlatmıştır. Kitap uyarlaması olan çizgi filmi ilk uyarlayan ülke Japonya'dır.  Türkiye dahil birçok ülkenin çocukları Heidi'nin maceraları ile yetişmiştir. En yakın arkadaşı Peter ve köpeği ile maceradan maceraya koşan küçük kızın keçileri ve bir türlü giymediği ayakkabıları onu hatırlatan hikâye öğeleri arasında sıralanabilir. Heidi markası çatısı altında Heidi karakterinin bebekleri de bulunmaktadır. 

Heidi oyuncak 1983 yılında kurulmuştur. 1992 yılına kadar Türkiye'de ithalat ve toptan satış alanında faaliyet gösteren firma, 1992 yılından itibaren  İspanyol, Educa Borras S.A. firmasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir. Takvimler 2000'li yılları gösterdiğinde ise Heidi, kendi tasarımı ve üretimi olan Art Puzzle ürünleri ile raflarda yer alır. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarda rol oynayan Heidi puzzle ürünleri, hem çocuk hem de yetişkin alternatifleri sunar. Heidi oyuncak, 2011 yılından bu yana Japonya menşei olan Eureka BVBA ihracatı Belçika ürünlerinin de distribütörlüğünü yapmaktadır. Puzzle ile yapılan 3 boyutlu vazolar, takvim, anahtarlık ürünleri de marka çatısı altında bulunan parçalar arasında yer alır. Tayvan üretimi olan plastik puzzlelar boyutlu tasarımları ile standart puzzle anlayışına yeni bir bakış ekler. Pintoo firmasına ait olan tasarımlar Türkiye'de Heidi çatısı altında kullanıcılarla buluşur. 

Müşteri memnuniyeti odağındaki hizmeti ile güven veren firma, çocuklar için eğitici, öğretici ve hafıza geliştirici ürünler bulundurur. Çocukların zekâ ve beyin gelişimini desteklemeye katkı sağlayan oyuncaklar, eşleştirme, hafıza ve oyun takibi becerilerini artırır. Puzzle yaparken ihtiyaç duyulabilecek farklı malzemeleri de satışa sunan Heidi, puzzle halısı ve puzzle yapıştırıcısı gibi malzemelerin tedarik markasıdır. Yardımcı malzemelerin yanı sıra satış sonrası kayıp parça hizmeti de veren Heidi, bu sayede 1000 parçalık puzzle yapan ancak 1 parçasını kaybederek mağdur duruma düşen kullanıcıların emeklerinin ziyan olmaması için onlara yardım eder. Puzzleın tek bir parçasının eksik olması, tüm uğraşın boşa gitmiş olduğu anlamına gelir, istenen tablo tamamlanamaz. Bu durumda web sitelerinde bulunan kayıp formu üzerinden başvuru yapılarak puzzleın kayıp parçası için firmadan destek alınabilir. Puzzle parçaları tamamlandıktan sonra marka çatısı altında sunulan puzzle çerçeveleri istenen boyutta alınarak puzzle tasarımları çerçevelenebilir. Satışa sunulan farklı boyut ve modeldeki her puzzle için uygun boyutta çerçeve bulunmaktadır. 

Heidi oyuncak ürünleri sosyal sorumluluğunun da farkındadır. Oyun ve oyuncak üretiminde sağlığa zararlı hiçbir madde yer almaz. Çevre dostu malzemeler kullanılarak üretilen Heidi oyuncaklar, yüksek kalitedeki karton ve zararlı toksik madde içermeyen boya kullanılarak imal edilir. Lisanslı görsellerin çoğunlukta olduğu tasarımları ile telif hakkını gözeten marka, satış sonrası destek anlayışı ile sektöründe de bir ilke imza atmaktadır. Heidi Oyuncak San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. ÇEVKO üyesidir. Üretim esnasında ortaya çıkan tüm atıklar geri dönüşüm ile yeniden hayata kazandırılmaktadır. Hem doğa hem de sağlık dostu olan Heidi oyuncaklar, yaratıcı tasarımları ile rakiplerinden ayrılır.

Siz de Heidi çizgi filmi bile büyüyenlere veya çocuklarını da bu sevimli karakterle tanıştırmak isteyenlere alınabilecek en güzel hediyelerden biri olan Heidi karakterli oyuncakları hemen sipariş verebilir, ürünleri sepete ekleyerek alışverişe başlayabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...