1960 yılında Shintaro Tsuji tarafından kurulan Sanrio Ltd. tarafından piyasaya sunulan Hello Kitty, Japonya'da ortaya çıkan fantastik markalardan biridir. Dünyada Hello Kitty olarak bilinen Kitty White, küresel bir fenomen, ikonik bir marka olarak son yüzyılın en başarılı pazarlama modellerinden birinin merkezinde yer alıyor. Japon şirketi Sanrio tarafından üretilen beyaz minik kedi; mücevherat, çanta ve ayakkabılardan telefon ve dizüstü bilgisayarlara kadar neredeyse akla gelebilecek her türlü moda ürünü ve aksesuar üzerine basılıyor.

Hello Kity, kırk yılı aşkın süredir tüm kıtalarda çocukları, gençleri ve yetişkinleri büyülemeye devam ediyor. 70'lerin kawaii patlaması sırasında Japon gençleri arasında yaygınlaşan Hello Kitty, günümüzde herkes tarafından biliniyor. İlk olarak hediyelik eşya olarak tasarlanan Hello Kitty, günümüzde farklı kategorilerde 22.000'den fazla ürünü pazara sunuyor. Bu ikonik markanın yıllar boyunca hakkında çok şey söylenmesi, markanın muazzam popülaritesini gösteriyor. Çocukluğun masumiyetini ve samimiyetini, dünyanın sadeliğini temsil etmesi, Hello Kitty markasına sempatinin daha da artmasına yol açıyor.

Londra'nın banliyölerinde doğan ve ebeveynleri ve en iyi arkadaşı olan ikiz kız kardeşi Mimmy ile birlikte yaşayan Hello Kitty’nin popülerliğinin birçok nedeni bulunuyor. Disney karakterleri ve farklı bir popülerlik sergileyen  diğer figürlerin aksine, Hello Kitty oldukça farklı bir karaktere sahip olmasıyla ayrışıyor. Konuşacak bir ağzı bile olamayan Hello Kitty'nin sakin ve meçhul ifadesi, çeşitli yaş grupları arasında cazibesinin ana nedenlerinden biri hâline geliyor. Hello Kitty'yi çizgi film ve karakter dünyasında farklılaştıran önemli faktörlerden biri de Hello Kitty'nin insanlara ulaşmadan önce canlı olmamasıdır. Markanın imajını doğru zamanda, doğru ürünle eşleştiren tasarımcılar, Hello Kitty imajının saflığını ortaya koyuyor. Bir hikaye ya da bir çizgi film veya kitaptan yayılan bir karakter olmayan Kitty, sadece bir simge olarak var oluyor. Çok küçük özelliklere sahip güçlü ve zamansız bir figür olan Hello Kitty markası, kişiye özgün bir kişilik kazandıran ve çizgi filmleri içselleştiren bir tuval işlevi görüyor. Bu basit ama güçlü farklılaştırıcı özellik, Hello Kitty markasını rakiplerinden ayrı kılıyor.

Hello Kitty, güçlü bir çocuk markası olmasının yanı sıra yetişkin tüketiciler için de bir popüler kültür simgesi olarak hayat buluyor. Artık Hello Kitty markası, markanın tişörtünü giyen 25 yaşındaki bireyden Hello Kitty kalem kutusu olan dokuz yaşındaki bir çocuğa uzanan geniş bir alıcı kitlesine uzanıyor. Hello Kitty imzalı ürünler, hem genç yetişkinleri hem de çocukları büyülemeye devam ediyor. Japonya'da kullanıcılarıyla büyüyen Hello Kitty, hevesli genç hayranlarına hâlâ hizmet ederken, aynı zamanda karakter, bir dizi yetişkin ürünü ortaya koyarak beklentileri karşılıyor. Tüketici alışkanlıkları, yetişkinlerin ve çocukların beğenisine ve tercihlerine göre şekillenen marka, dünyada çok sayıda ürünüyle var olmaya devam ediyor.

Küresel bir olgu olan Hello Kity markası, zaman içerisinde değişime ayak uyduruyor. Tutarlılık ve standart tasarım kullanımının yaygınlaştırılması yerine tüketicilerin ve toplumun ihtiyaçlarına cevap olarak sürekli değişen bir marka, bir ikon olduğunu çoğu kez kanıtlıyor. Karikatürde basit seyrek çizgiler sabit olmasına rağmen, Hello Kitty ve marka logosunu taşıyan çeşitli ürünlerle ilgili birçok versiyon, renk ve karakter bulunuyor. Bu özellikler, markayla ilgili heyecanı pekiştiriyor ve insanların Hello Kitty markalı ürünlerin sadık bir koleksiyonunu geliştirmelerine izin veriyor. Hello Kitty'nin mevcut marka değeri, geleceğe yönelik sağlam bir iş platformu olarak hizmet ediyor. 40 yılı aşkın süredir insanların yüzünde gülümsemeler yaratan marka, daha uzun yıllarca hayat bulmayı hedefliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hello Kitty

280 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Cinsiyet
 6. Beden A-Z
 7. Renk
 8. Yurt Dışından Ürünler
 9. Satıcı A-Z
 10. İndirimli Ürünler
 11. Sepette Kampanyalı Ürünler
 12. Kelime Filtresi
Başa dön