En Ucuz ve Kaliteli Higrometreler

Havadaki nemi ölçmeye yarayan higrometreler, nemölçer olarak da tanınan cihazlardır. Basit bir mekanizmadan oluşan ve içinde iki termometre bulunduran bir mekanizmaya sahip olan aletler, genellikle bağıl nemi ölçer. Çalışma prensibi açısından geçmişte yaygın olarak insan saçı aracılığı ile nemi ölçen aletler, ilerleyen zamanda birisi ıslak diğeri kuru olmak üzere iki tüp ile çalışmıştır. Günümüzde ise elektrikli higrometreler yaygınlık kazanmıştır. Farklı çalışma prensipleri ile nemi ölçen higrometreler, artık hem analog hem de dijital modeller olarak bulunur.

Analog ve dijital olmak üzere iki çeşit olarak ulaşılabilen higrometre çeşitleri, farklı model seçenekleri ile bulunabilir. Analog higrometreler, tasarımlarına bağlı olarak farklı ortamlarda kullanım için uygunluk gösterirler. Evde kullanıma uygun manuel higrometreler, sıcaklık ölçüm aralığı, nem ölçüm aralığı gibi özellikler ile farklılaşabilirler. Genellikle -30 ile +50 arasında sıcaklık ölçen; aynı şekilde %10 ile -%100 arasında da nem ölçen ürünler, kasa tasarımı olarak da oldukça kullanışlı modeller olarak bulunur. Genellikle plastik ya da ahşap kasa çerçevesine sahip olan modeller, ebatları ve tasarımları ile işlevsel özellikler sergiler. Ayaklı tasarımları ile masa üzerinde konumlandırabileceğiniz ürünler arasında kare şeklinde küçük saat benzeri modelleri de bulabilirsiniz. Analog higrometreler arasında duvara asılabilen pirinç yüzeyli ürünler de yer alır ve oldukça şık bir duruş sergileyen modeller, nostaljik bir havaya sahiptir. Mekanik ibreli göstergeleri ile dikkat çeken ürünlerin aynı zamanda pille çalışmadığı da bilinmelidir.

Dijital higrometreler arasında ise evde kullanılacak modeller ve profesyonel kullanıma uygun modeller bulunur. Evde kullanacağınız higrometreler, dijital duvar saatlerine benzer tasarımları ile tanınır. Sıcaklık ve nemi göstererek kolayca kullanılabilecek ürünler, pil ile çalışır. Profesyonel kullanım için geliştirilen nemölçer çeşitleri ise inşaat ve yetiştiricilikte ağaçlara yönelik kullanılır. Ahşaptaki nemi ölçen cihazlar, batarya ile çalışır ve tek elle kullanılabilecek tasarıma sahiptir. Higrometreler arasında geçmiş ölçüm verilerini saklama gibi birçok özelliği içinde barındıran ölçüm cihazlarına da erişebilirsiniz.

Higrometre Fiyatları

Farklı tasarımlara sahip olan higrometre çeşitlerinde fiyatlar da ürünlere bağlı olarak değişir. Evde kullanıma uygun analog nemölçerler, oldukça uygun fiyatlara satılır. Masa üzerinde kullanılacak ürünlerin yanında duvara asılmaya uygun dijital higrometre fiyatları ise analog ürünlere oranla küçük fiyat farklarına sahiptir. Özelliklerine paralel olmasına rağmen oldukça uygun fiyatlara satılan dijital higrometreleri inceleyerek uygun ürünleri seçebilirsiniz. Duvara asılan analog higrometreler ise yakın fiyat aralığında bulunur. Analog nemölçerlerde aynı markaların ürünleri aynı fiyat aralığında sunulur ve tasarımlar ufak değişiklikler ile birbirinden ayrılır. Çalışma prensipleri ve tasarımları ile değişen manuel, analog ve dijital nemölçerler arasında evinize uygun olanı seçebilirsiniz.

İnşaat ve ahşap işlerine yönelik kullanılmak için üretilen profesyonel higrometreler ise fiyat açısından değişir. Kullanım amaçları ile birlikte markalarına bağlı olarak da fiyatları yüksek oranda değişen ürünler arasında farklı bütçelere hitap eden modellere erişebilirsiniz. Açık havada çalışanlar için rüzgar ve sıcaklık ölçer gibi fonksiyonları da olan ürünleri bulabilirsiniz. Çeşitli iklim bilgilerini kolayca ölçmeyi sağlayan fonksiyonel ölçüm cihazları daha cazip fiyatlara satıldığı gibi aynı fonksiyonları taşıyan farklı markaların ürünlerini de küçük farklarla temin edebilirsiniz.

Hızlı ölçüm özelliği ile kısa sürede sonuç veren ürünleri inceleyerek kullanım amacınıza en uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Higrometre çeşitleri arasında mutfakta süt, şarap gibi gıdaların sıcaklıklarını ölçen cihazları da bulabilir; çeşitli iş yerlerinde kullanılmak için tasarlanan nemölçer çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Genellikle sıcaklık ölçme ve alarm gibi özellikler de sunan ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak sizin için gerekli ürünlere erişebilirsiniz.

Higrometreler

57 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Weather Forecast
  2. TFA
  3. Class
  4. Mastech
  5. Baldr
  6. AAB
  7. Anymetre
  8. Elitech
  9. Jimisi
  10. Benetech
  11. Curetech
  12. Pro's Kit
  13. RC
  14. Ridgid
  15. Stanley
  16. Stc
  17. TT-TECHNIC
  18. Trotec
  19. Unı-T
  20. Yuwens
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003083/60006731
BAŞA DÖN