Salon Çiçekleri

İç Mekan Süs Bitkileri

İç mekan dizaynında her ne kadar küçük detaylar olarak görünse de süs bitkileri önemli bir yere sahip. Ortama kazandırılmak istenen havanın yakalanmasında büyük rol oynayan süs bitkileri evlerde, iş yerlerinde, restoran ve kafelerde, okullarda, kısacası insan yaşamının devam ettiği yer yerde kendine yer buluyor. İç mekan süs bitkileri çiçekli, çiçeksiz, küçük ve büyük gibi birçok özellikle her kullanıcının ihtiyacına hitap edecek şekilde üretiliyor.

İç Mekanı Bütünleştiren Süs Bitkileri

İç mekan dizaynında mobilya, perde, halı seçimine fazlasıyla önem veriliyor. Ancak ortamı bütünleştiren en önemli detaylardan biri de süs bitkileridir. Süs bitkileri kullanıcının ortama vermek istediği duyguyu yansıtan küçük yardımcılardır. Tabii oldukça büyük olan ve yeri geldiğinde mobilyalardan daha fazla dikkat çeken süs bitkileri de sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle daha şirin bir hava yakalamak için kullanılan süs bitkileri birbirinden çok farklı özellikler gösterebiliyor. Mevsimden mevsime bile farklı görünümlere sahip olmaları yaşamın her ne olursa olsun devam ettiğinin kanıtları olarak ortamı güzelleştiriyor.

Huzurlu ve Dingin Bir Yaşam Alanının Küçük Kahramanları

Huzur deyince ilk akla gelenlerden olan yeşillik ve yeşil alanları yaşam alanlarına taşımak birçok insan tarafından sevilerek uygulanıyor. Evde bulunan süs bitkileri daha huzurlu ve dingin bir ortam oluşmasına büyük katkı sağlıyor. İnsanların kendini iyi hissetmesine neden olduğu için psikologlar tarafından da önerilen bitkiler adeta yaşamın küçük kahramanları olarak dikkatleri çekiyor. Çiçekli bitkilerden yayılan güzel çiçek kokuları taze ve ferah bir ortam oluşmasına katkı sağlıyor. Büyük saksılarda yer alan ve minik bir ağaç boyutunda olan süs bitkilerinin hemen yanına bir minder, sandalye koyarak kitap okuma, kahve içme gibi eylemleri gerçekleştirmek her bitki severin hayali denebilir. 

Doğanın Etkisini Hissettiren Yardımcılar

Günümüz koşullarında büyük şehirlerin kısıtlı imkanlarıyla doğaya ulaşmak her ne kadar zor olsa da iç mekanlara konumlandırılan süs bitkileri doğada bulunma ihtiyacını biraz da olsa karşılayan ürünler olarak yardıma koşuyor. Süs bitkileriyle ilgilenme, onlara bakım yapma insan ruhunu iyileştiren etkisiyle günün yorgunluğunu atmanıza vesile oluyor. Süs bitkileri sadece evlerde değil iş yeri, okul gibi birçok alanda da kullanılabildiği için istenilen her yere götürülebiliyor. Hatta alış veriş merkezi, mağaza gibi büyük alanlarda süs bitkilerinin kullanımı fazlasıyla yaygın. Çünkü kapalı alanların boğucu etkisini uzaklaştırmak için tercih edilebilecek en etkili yardımcılar süs bitkileridir. 

Soru 1: İç mekan için süs bitkisi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Cevap 1: Süs bitkisi seçerken hangi ortamda kullanacaksanız ona göre seçim yapmanız önemlidir. Büyük salonlarda büyük süs bitkileri ortamı daha lüks ve modern gösterebilecek iken küçük ve kısıtlı bir alanda bu uygun olmaz. Küçük alanlarda daha mini ve zarif bitkiler tercih edebilirsiniz.

Soru 2: İç mekanda süs bitkilerini nasıl konumlandırmalıyım?

Cevap 2: Büyük bir süs bitkisine sahipseniz şık bir sehpa üzerinde konumlandırabileceğiniz gibi uygun ve boş bir köşede de göz alıcı durmasını sağlayabilirsiniz. Daha küçük süs bitkilerini ise televizyon ünitesi, mini duvar üniteleri, kitaplık, orta sehpa gibi alanlarda konumlandırarak şık ve sevimli bir ortam oluşturabilirsiniz. 

Soru 3: Süs bitkilerinin uzun süreli kullanılması için ne yapmalıyım? 

Cevap 3: Süs bitkilerinizi uzun süreli kullanmak için bakımına özen göstermelisiniz. Her süs bitkisinin toprağı ve büyüme şekli birbirinden farklı olduğu için bitkilerinizi tanımanız önem taşıyor. Süs bitkinizin ihtiyacı olan su ve gerekliyse gübreyi zamanında verirseniz, daha canlı görünmesi için düzenli olarak tozunu alırsanız uzun yıllar boyunca yaşam alanınızı süslemesini sağlayabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

İç Mekan Süs Bitkileri

3.153 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Betonish İç Mekan Bitkileri
  2. Armenbotanik İç Mekan Bitkileri
  3. Bitki Tasarımı İç Mekan Bitkileri
  4. Fidan Burada İç Mekan Bitkileri
  5. Berceste Peyzaj İç Mekan Bitkileri
  6. Salon Bitkileri İç Mekan Bitkileri
  7. Tunç Botanik İç Mekan Bitkileri
  8. Plantistanbul İç Mekan Bitkileri
  9. Bitki Fidanım İç Mekan Bitkileri
  10. Kösem Botanik İç Mekan Bitkileri
  11. Peyzaj Burada İç Mekan Bitkileri
  12. Nadir Kaktüs İç Mekan Bitkileri
  13. Toru Bahçe İç Mekan Bitkileri
  14. Groupzelena İç Mekan Bitkileri
  15. Fidanova İç Mekan Bitkileri
  16. Bitki Karavanı İç Mekan Bitkileri
  17. Çimcik İç Mekan Bitkileri
  18. Renk Sepeti İç Mekan Bitkileri
  19. Mossartdeco İç Mekan Bitkileri
  20. Mor Dekor İç Mekan Bitkileri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/60002758
Başa dön