ARA
Loading interface...
Loading interface...
İdea Sepet
İdeasepet Tüplü Çekirdeksiz Black Hatun Parmağı Üzüm Fidanı

İdeasepet Tüplü Çekirdeksiz Black Hatun Parmağı Üzüm Fidanı

İdea Sepet
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394
İdeasepet Tüplü Çekirdeksiz Black Hatun Parmağı Üzüm Fidanı
Üzüm Fidan Çeşidi Özelliği
Üzüm Dünya çapında çok sıklıkla tüketilen otonik bir tadı vardır.Meyvesi hafif mayhoştur.Bekletildiğinde tatlı bir hal alır.Meyvesi ince uzun olduğundan bu ismi almıştır.Her rakımda uyum sağlayabilir.

-Satıştaki Üzüm Fidanı Özellikleri:Satışı  yapılan Üzüm fidanı en fazla 1-2 yaş arasında olup boyu aksi belirtilmediği sürece en faz la 100 cm dir.Genelde fidan boyları 60-100 cm arasında ve yaz olmaktadır.Fidanın boyu , mevsim zamanı ,gelişim ve iklime göre değişebilir.Resimdeki görsel fidanın ilerde verecek olduğu meyvedir.
-Hasat Zamanı:Temmuz
-Tavsiye Edilen Dikim Rakımları:Her rakım 
Alıç Fidanı Dİkimi Bakımı
-Fidan Dikim Aralıkları:Üzüm fidanlarını fidan arası 5 metre sıra arası 6 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.
-Üzüm Fidanı Gelişimi:Hızlı
-Tüplü Üzüm Fidanı Ne Demektir? Tüplü Üzüm Fidanı fidan üretimi saksı veya fidan poşeti içerisinde yapılmış, dört mevsim boyunca dikimi yapılabilen fidan demektir.
-Üzüm Fidanı Gönderimi Nasıl Yapılmaktadır? Üretim sahası üzerinden kargo bölümüne gelen Üzüm fidanlarına hemen fidanın adı yazılmakta ve sadece fidan gönderimi için tasarlanan orijinal fidan kolilerinde faturası ile beraber anlaşmalı olunan kargo şirketleri ile sevk edilmektedir.
-Üzüm Fidanları Mevsim Durumu:Üzüm fidanları kışın yapraksız, sonbahara doğru yaprakları dökmeye yakın diğer mevsimlerde ise yapraklı olarak gelmektedir.
-Üzüm Fidanım Geldi Ne Yapmalıyım:Size gelen Üzüm Fidanınızı kolisi içerisinde çıkartınız ve hafif sulayınız.Gölge, yarı gölge veya gölge  bir toprak zemine koyunuz.Dilediğiniz zaman dikimini yapabilirsiniz.Fidan dikimini ilerleyen haftalarda yapmak zorunda kalırsanız sulamayı ihmal etmeyiniz.
-Üzüm Fidanı  Dikim Yerleri:Saksıda, bahçe , duvar kenarı
-Saksıda Yetiştiriciliği:Yapılabilir.Asgari 20-30 litrelik bir saksı gerekir.İç mekan içerisinde Üzüm yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız kışın ağacınızın meyve vermesi için gereken soğuklama süresini alması için en az 2-3 ay dışarıda olması gerekir.Daha sonra iç mekana alabilirsiniz.İçme mekan içerisinde ise çiçeklerin meyveye dönüşebilmesi için olabilmesi iç mekan içerisinde hava sıcaklığının 25 derece üzerine çıkmaması gerekir.
-Üzüm Fidanları Nasıl Üretilmektedir?Doku kültürü ve kök ayırma yöntemi ile üretilmektedir.Dolayısı ile Üzüm fidanlarında aşı noktası yoktur.
-Üzüm Fidanları Ne Zaman Meyve Verir?Dikildikten 1 yıl sonra meyve vermeye başlayacaktır.
-Üzüm Fidanı Nasıl Dikilir?Fidan dikimi için mutlaka rüzgarsız ve güneşin en az olduğu sabaha veya ikindin vakitleri seçmeniz daha iyi olacaktır.Fidan çukurunuzu derinliği 30-40 cm olacak  şekilde açınız.Saksı veya poşet dışına çıkan kökler varsa kök budamasını yapınız.Üzüm alanlarınızın saksı  veya fidan poşeti içerisinden kökleri dağılmayacak şekilde çıkartınız ve dik bir şekilde fidan çukuruna yerleştiriniz.Fidan çukurunu toprakla doldurunuz ve 1 kova can suyu veriniz.
-Üzüm Fidanı Sulaması:Fazla sulama kök çürüklüğüne sebebiyet vermektedir.Bu yüzden sulamanızı dikkat ediniz.Kışın fidanlar açık mekanda ise genelde su istemez.Yazla beraber ortalama 15 günde bir sulamanızı yeterli olacaktır.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 1 soru ve cevap var.
Soru
Ürün boyutunu öğrenebilir miyim?
Cevap
Ürün boyutu 45 cm'dir.
YAYLATARIM satıcısı cevapladı
23 Ağustos
19 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön