Tarım günümüzün en önemli kavramlarından biridir. Özellikle de bir ülke için hem gelir kaynağı hem de o ülkede yaşayan insanların gıda ihtiyaçlarının karşılanması için oldukça önemli olan tarımın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi önceliklidir. Tarımın gelişmesi ve ilerlemesinde birçok teknolojik yöntem mevcuttur. Ancak günümüz teknolojisi ile birleştirilerek geliştirilmiş olan geleneksel yöntemler de modern tarım uygulamaları arasında yer almaktadır. Sulama yöntemlerinin gelişmesi, toprağı düzenleyici organik ürünler, doğru şekilde kullanılan tarım ilaçları ve gübreler toprağın veriminin artmasına ve hem alınan ürün miktarının artmasına hem de ürün kalitesinin iyileşmesine katkı sağlar. Bu nedenle de hem büyük ölçekli hem de küçük ölçekli çiftçiler tarım uygulamalarında güvenilir firmaların ürettiği bu ürünleri kullanmayı tercih ederler.

İGSAŞ Hakkında

1971 yılında kurulmuş olan İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi (İGSAŞ), Türk çiftçisinin ve sanayicisinin ihtiyaç duyduğu gübre üretimi ile Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir. Yaptığı gübre üretimi ile hem istihdama katkı sağlayan hem de toprağın veriminin artmasında büyük bir rolü olan İGSAŞ, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tesisleri, geniş bayi ağı ve yenilikçi yaklaşımı ile Türk tarımına güç veren en önemli kurumlardan biridir. Türkiye’de tarım uygulamalarında kullanılan tüm gübrelerin %20’sini karşılayan İGSAŞ ülkemizde potasyum nitratın ilk üreticisi ve aynı zamanda pril poröz amonyum nitrat ve derişik nitrik asitin Türkiye’deki tek üreticisi olma unvanına sahiptir.

İGSAŞ Klasik Gübre Çeşitleri:

Sürdürülebilir büyüme stratejisi, çevreye olan duyarlılığı ve modern teknolojiye sahip kaliteden ödün vermeyen üretim teknikleri ile İGSAŞ klasik gübre, özel gübre, sanayi ürün grubu ve İGSAŞ Blue olmak üzere 4 ana kategoride birçok farklı ürün üretmektedir. Klasik gübreler her toprak ihtiyacına özel olarak formülize edilmiştir ve topraktan en yüksek verimi almayı hedeflemektedir.

İGSAŞ Üre %46 N:

Türkiye’de yalnızca İGSAŞ tarafından üretilen ve “%46 N” etiketi ile satılan bu ürün %46 oranında azot içermektedir. Bu ürünü diğer azotlu gübre çeşitlerinden ayıran en önemli özellik ise yapay organik azotlu bir gübre olmasıdır. İGSAŞ Üre %46 N, pril yapılıdır ve bu da ürünün daha kolay kullanılabilmesini sağlar. Diğer azotlu gübrelere göre çok daha yüksek oranda azot içerdiğinden daha az bir hacimde çok daha fazla besin maddesi bulundurur ve bu nedenle de ekonomiktir. Konsantre olmasından dolayı hem taşımada hem depolamada hem de kullanımda büyük bir kolaylık sağlar.

İGSAŞ CAN:

İGSAŞ kalsiyum amonyum nitrat olarak da bilinen CAN gübresi %26 oranında azot içerir. Çeltik dışındaki tüm bitkilerin gübrelenmesinde kullanılan bir üst gübresi türü olan bu ürün özellikle de asidik pH seviyesine sahip kireçsiz topraklarda kullanım için idealdir. Ürün bir bitkiye ihtiyaç duyduğu nitratı hazır şekilde temin eder ve aynı zamanda amonyum iyonlarının toprak kolloidleri tarafından tutulması sayesinde bitkinin tüm büyüme mevsimi boyunca ihtiyacı olan azotu karşılar.

İGSAŞ AS:

İGSAŞ amonyum sülfat gübresi olan bu ürün %21 oranında amonyum azotu ve %24.2 oranında kükürt içeren fizyolojik asit bir gübredir. Ürünün dış görünümü ilk etapta beyaz toz şekere benzediği için çiftçiler arasında “Şeker Gübre” olarak da bilinen bu ürün toprakta yıkanarak kaybolmadığı için uzun süre etkilidir. Bünyesinde bulunan sülfat formundaki kükürt bitkinin tüm ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Bu gübre kullanıldıktan sonra toprakta eriyeceği için toprağı asitleştirir ve böylece kireçli ve yüksek pH seviyesindeki toprakta mikro besin alımını artırır.

İGSAŞ DAP:

Diamonyum fosfat %18-46-0 olarak bilinen bu gübre iki besinli bir gübredir ve içeriğinde %18 azot ve %46 fosfor bulunur. Topraktan fazla miktarda fosfor kaldıran ürünler için en iyi taban gübresidir. Bu ürün ya ekim sırasında ya da ekimden kısa bir süre önce atılır. Azot içeriği amonyum formunda olduğu için özellikle ilk gelişme dönemi için oldukça etkilidir.

İGSAŞ 15-15-15:

İGSAŞ’ın bu kompoze gübresi toprak analizi yapıldıktan sonra azot, fosfor ve potasyum ihtiyacı olduğu ortaya çıkan topraklar için oldukça idealdir. Ürünün 100 kilogramında 15 kilo azot, 15 kilo fosfor ve 15 kilo potasyum bulunur.

İGSAŞ 15.15.15 Kükürtlü ve Çinkolu Süper Kompoze:

Bu ürün başta turunçgiller olmak üzere tüm meyve ağaçlarında, sebzelerde çinko eksikliğini gidermek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda tarla bazlı mısır, patates ve şeker pancarı gibi ürünler için de aynı amaçla kullanılır. Çinko bitkinin veriminin artmasına ve kalitesinin yükselmesine olumlu katkı sağlar.

İGSAŞ 20.20.0 NP:

Etken madde olarak %20 azot ve %20 fosfor içeren bu gübre ülkemizde ve dünyada iki besinli kompoze gübreler içerisinde en çok tercih edilen üründür. Azot ve fosfor dengeli olduğu için taban gübrelemesi yapıldığı zaman her iki element de toprak suyunda eridiğinde bitki tarafından kolayca emilir.

İGSAŞ 20.20.0 Kükürtlü ve Çinkolu Süper Kompoze:

Bu ürün çinko bakımından fakir topraklarda hemen her üründe verimi en az %25 oranında artırma özelliğine sahiptir. Özellikle ülkemizdeki tarım topraklarının büyük bir kısmı çinko bakımından yetersiz olduğundan bu topraklardan elde edilen ürünler genel insan sağlığı ve çocuk gelişimi üzerinde olumsuz etkiler meydana getirebilmektedir. Bu gübre toprağın çinko eksiğini gidererek bu gibi olumsuz durumları ortadan kaldırır.

İGSAŞ Süper Başak 13.25.5 + (15 SO3) + ZN:

100 kilogramında 13 kg azot, 25 kg fosfor, 5 kg potasyum, 15 kg kükürt ve 0.5 kg çinko bulunan bu kompoze gübre azot, fosfor ve potasyum ihtiyacı olan topraklar için idealdir. Yapısındaki özel dengeli içerik özellikle de buğday yetiştiriciliğinde tanede protein ve gluten miktarının artmasını sağlar. İçeriğindeki kükürt ve çinko da bitkinin azot kaybını büyük oranda dengeler.

İGSAŞ Süper 33:

Taneli yapısı sayesinde tarım makineleri ile kullanıma oldukça uygun olan bu gübre içeriğinde %25 kükürt trioksit, %24 üre azotu, %9 amonyum azotu olmak üzere toplam %33 azot barındırır. Bu ürün yağmurlama ve damla sulama sistemlerinde tüm bitki desenlerinde üst azot gübrelemesi için rahatlıkla tercih edilebilir.

İGSAŞ Özel Gübre Çeşitleri:

İGSAŞ’ın ürettiği özel gübre çeşitleri farklı toprak türleri ve bitki ihtiyaçlarına göre özel olarak düzenlenmiş ürünlerdir. Özel gübreler kategorisinde Saf Gübreler, Damla Sulama Gübreleri, Mikro Elementler, Sıvı Gübreler, Asit Serisi, Organik Toprak Düzenleyiciler ve Yavaş Salınımlı Gübreler yer almaktadır.

Türkiye’nin ilk Potasyum Nitrat üreticisi olan İGSAŞ ürettiği tüm saf gübreleri toprağın ihtiyacına göre formülize ederek topraktan yüksek kaliteli verim almayı hedefler. İGSAŞ’ın Özel Gübre kategorisindeki ürünleri şunlardır;

 • Potasyum Nitrat
 • Kalsiyum Nitrat
 • Mono Amonyum Fosfat
 • Potasyum Klorür %62
 • Potasyum Klorür %60
 • Üre Fosfat 18-44-0
 • Kalsiyum Magnezyum Nitrat
 • Magnezyum Nitrat
 • Mono Potasyum Fosfat
 • Magnezyum Sülfat
 • Potasyum Sülfat

Mikro Elementler ise İGSAŞ’ın hem toprak hem de bitki ihtiyaçlarına göre özel olarak ürettiği ürünlerdir. Bu kategoride; İGSAŞ Combi, Varioagro Befert Combi, Vario Fullmix, İGSAŞ Eddha Demir Fe %6, İGSAŞ Edta Şelatlı Gübre Serisi ürünleri yer almaktadır.

Bitkilerin ihtiyaç duyduğu besinleri hem toprağa hem de yaprağa sıvı formda verilmesini sağlayan sıvı gübreler kategorisinde de İGSAŞ oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. İGSAŞ 10-10-10+ME, İGSAŞ uan32, Varioagro uan 32, İGSAŞ an18, İGSAŞ Nitro-20, İGSAŞ Colorful, İGSAŞ Mn-Zn, İGSAŞ Zinc, İGSAŞ K-S, İGSAŞ Boramin, İGSAŞ Magnezyum ve İGSAŞ 3-24-0 markanın sıvı gübre çeşitleridir.

İGSAŞ Fosforik Asit ürünü ise toprak ve suyun pH seviyesini düşürerek bitkinin diğer bitki besin elementlerinin alımını olumlu şekilde etkileyen ve hem ürün verimini hem de kalitesini artırmaya yardımcı olur.

İGSAŞ Leonardit Kaynaklı Organomineral Gübreler, İGSAŞ MOL-40, MOL-50, İGSAŞ Root-50, İGSAŞ Flower Gold, İGSAŞ Enlarge Potash ürünleri ise organik toprak düzenleyiciler serisi içerisinde yer alan ürünlerdir. Bitkinin kalitesini büyük oranda geliştiren ve verimi artıran bu ürünler sayesinde hem sağlıklı hem de güçlü ürünler elde etmek mümkündür.

İGSAŞ Max-46 Üretim ve İGSAŞ Max-21 de İGSAŞ’ın yavaş salınımlı gübreler kategorisinde yer alan ürünlerdir. Bu ürünler güçlü bir kök oluşumu, ezilmeye karşı dirençli bitki gelişimi için oldukça önemlidir. Yavaş salınımlı gübreler bitkiye besin maddelerini tek seferde değil yavaş yavaş zaman içerisinde veren ürünlerdir.

İGSAŞ Ürün Yorumları

Tarımın önemli ve olmazsa olmaz adımlarından biri olan gübreleme hem toprağın kalitesinin yükselmesini hem de elde edilen ürünün veriminin artmasını sağlar. İGSAŞ Türkiye’nin gübre üretimi ve tedariki konusundaki en önemli firmalarından biridir. İGSAŞ ürettiği gübrelerle Türk tarımına katkı sağlarken bir yandan da yaptığı ihracatlar ile ülke ekonomisine de fayda sağlamaktadır. İGSAŞ ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara Hepsiburada rehberliğinde kolaylıkla erişebilirsiniz. Hepsiburada’da yer alan gerçek kullanıcı yorumları sayesinde İGSAŞ gübrelerini ve diğer ürünlerini sizden önce satın almış kişilerin ürün deneyimlerini inceleyebilir ve merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Bu yorumlar sayesinde satın almayı düşündüğünüz tüm ürünlerle ilgili ürün kalitesi, kargolama, paketleme, ürün kullanımı gibi detayları değerlendirerek ürünün sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sayede daha doğru bir satın alma kararı vererek amacına uygun bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

İGSAŞ Ürün Fiyatları

Ürün satın alma konusunda tüketiciler için en önemli konulardan biri de ürün fiyatlandırmasıdır. İGSAŞ ürün fiyatları konusunda merak ettiğiniz tüm detaylara yine Hepsiburada rehberliğinde ulaşabilirsiniz. İGSAŞ ürünlerinin fiyatlarını, ürün gramajlarını ve ürün detaylarını Hepsiburada ile detaylı şekilde karşılaştırabilir ve ihtiyacınıza uygun ürünü seçebilirsiniz. Hepsiburada’nın geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınız olan tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, bu ürünleri detaylı şekilde inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünleri daha sonra satın almak üzere favorilerinize ekleyerek kendi alışveriş listenizi oluşturabilirsiniz. Favorilerinize eklediğiniz ürünler bir indirime ya da kampanyaya dahil olduğunda bildirim alarak alışverişinizi çok daha avantajlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı kargo, güvenilir satıcılar ve şimdi al sonra öde gibi avantajları ile %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden Hepsiburada Türkiye’nin en sevilen online alışveriş platformlarından biridir. Hepsiburada’nın avantajlı alışveriş dünyasına dahil olmak için hemen bir Hepsiburada üyeliği oluşturabilirsiniz. Bu keyifli alışveriş deneyimini dilediğiniz her an yaşayabilmek için ise Hepsiburada mobil uygulamasını tabletinize ya da cep telefonunuza indirerek fırsatları yakalayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...