Kazma ve Kürekler

Kazma Kürek Fiyatları 

Kazma kürek bahçe işlerinde en çok kullanılan yardımcı aletlerdir. Toprağı kazmak, belirli büyüklüklerde çukurlar açmak, bitkileri ya da ağaçları dikmek gibi çeşitli işler için toprağın belirli ölçülerde kazılması gerekir. Ergonomik bir tutuşuma sahip olan kazmalar, konforlu bir kullanım sağlarken çeşitli en sert özelliklere sahip olan toprağın bile kolaylıkla şekillendirilmesini sağlar. Toprağın sertliğine göre uygun olarak karşılık veren aletler, ekme, biçme ve dikme için ideal derinliklerin elde edilmesinde en önemli yardımcılardır. Yapısı itibariyle sivri bir uca sahip olan bahçe eşyaları, toprağı bu sayede kolaylıkla delip geçebilmektedir. Bunun yanında, sadece bahçe işlerinde değil doğada da ciddi anlamda yardımcılardır. Bu nedenle özellikle kampa ilgili duyan kişiler için geliştirilmiş modelleri de vardır. Bu modeller orijinallerine göre çok daha küçük ve kolay taşınabilir bir yapıya sahiptir.

Kazma Kürek Fiyatları 

Kazma kürek fiyatları modeline göre değişmekle birlikte her bütçeye uygun bir ürün mutlaka bulunur. Farklı ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmek için geliştirilen ürünler sayesinde bahçe işleri ciddi anlamda kolaylaşmaktadır. Ayrıca ürünler, yapıları gereği son derece dayanıklıdır. Bu sayede uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Birbirinden farklı kazma kürek modellerinin en belirgin özellikleri uç kısımlarının sivri olmasıdır; ancak buna karşın sap kısımları farklı maddelerden oluşabilir. Hafif olması adına ve buna bağlı olarak daha kolay kullanmak için her ne kadar ahşap saplar tercih edilse de metal saplara sahip olan modelleri de bulunur. Toprağın kolayca kazılmasına imkan veren bu ürünler, bahçede geçirilen vakit sırasında en çok kullanılan ekipmanlardır. Yönetmenliklere uygun bir şekilde gerçekleştirilen define arama çalışmaları esnasında da bu ürünlerden sıklıkla yararlanılır hatta bu ürünlerin define arayan kişilerin bir numaralı yardımcıları olduğu rahatlıkla söylenebilir. 

Kullanışlı yapılarıyla dikkat çeken küçük kazma kürek çeşitleri kolay taşınabilir yapıda olması nedeniyle sıklıkla tercih edilirler. Rahat yapısı ve fonksiyonel özellikleriyle dikkat çeken ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap verenlerden birini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan ürünle toprağı en iyi şekillendirebilir ve dikim, söküm, kazma gibi eylemelerinizi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Uzun dönem kullanıma uygun olan ürünler, olumsuz hava koşullarına dayanıklı yapısı nedeniyle dört mevsim kullanıma uygundur. 

Kazma Kürek Modelleri 

Toprakla ilgilenmenin psikoloji üzerinde birçok olumlu ve önemli etkisi olmakla birlikte bahçe işleri yardımcı ekipmanlar olmadan ciddi anlamda zorlayıcı bir hal alabilir. Toprağın elle kazılması çoğu zaman mümkün değildir hatta soğuk havalarda imkansıza yakındır. Ayrıca çıplak elle toprak kazılabilse dahi bu yöntemle istenilen derinliğe ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle yardımcı ekipmanlar kullanılması gerekir. Ergonomik kazma modelleri sayesinde toprağı kolayca kazabilir ve ağaç dikebilirsiniz. Kamp yaptığınız sırada ise küçük kazma kürek modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler kolay taşınabilir yapıda bulunurlar. Bu özellikleriyle pratik bir şekilde de kullanılabilirler. Rahat taşınmasının ve pratik kullanımının yanı sıra aynı zamanda son derece dayanıklı bir yapıya sahiplerdir. Çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde geliştirilen ürünler, aynı amaca hizmet etmelerinin yanı sıra farklı boyuttadırlar. Bahçede gerçekleştireceğiniz ekim, sökme ve çukur açma çalışmaları için küçük kazmaları tercih edebilirsiniz. Küçük kazmalar son derece hafif olmalarının yanı sıra toprağı en iyi şekilde şekillendirmeye yardımcı olur. Hobi olarak toprakla uğraşan birisi iseniz o zaman zaman en iyi yardımcılarınız kazma kürekler olacaktır. 

Ürünlerin genelinde ahşap saplar kullanılmaktadır. Bu ahşap saplar sayesinde tutuşunun ve kazma-küreği kavramanızı kolaylaştırır. Ayrıca kürek modellerinin soba için olan versiyonları da mevcuttur. Soba küreklerinin metal kısmı genellikle çelikten ya da alüminyumdan üretilmektedir. Dayanıklılık noktasında herhangi bir sıkıntısı olmamasına karşın toprağı kazmak için uygun değillerdir. Bu kürekler sobalara kömür atmak ya da yanan kömürlerin küllerini boşaltmak amacıyla üretilirler. Bu nedenle amacına uygun olarak ağız kısımları diğerleri gibi sivri değil geniştir. Böylelikle daha fazla kömür ya da kül alabilir. Her ne kadar ismi soba küreği olsa da şöminenin külünü boşaltmakta ya da mangalının külünü temizlemekte de kullanılabilirler. Ayrıca küçük ve hafif yapıları gereği istenilen yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Bu sayede doğada geçirdiğiniz vakitlerde de kullanabilirsiniz. Öte yandan, kürekler ve kazmalar her ne kadar uzun yıllar kullanıma uygun dayanıklılıkta olsalar da sap kısımları için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. 

Doğası gereği sap kısımlarındaki ahşap demire oranla daha dayanıksızdır. Çoğu zaman zorlu koşullara dayanabilen ahşap saplar, uzun zaman geçmesinin ardından kırılabilir. Bu durumda kazma sapı ya da kürek sapı almanız gerekir. Sapı kırılan kürek ya da kazma modellerini kazma sapı takmadan kullanmanız mümkün değildir. Bunun yanında, sadece metalden oluşan kazma-kürek modellerine göre ahşap saplı kazma kürekler çok daha kullanışlıdır. Metal yapısı gereği ağır, dayanıklı ve hantal bir malzemedir; tüm bunların yanında aldığı darbeyi aynı şekilde yansıtır. Bu nedenle metal saptan oluşan kazma ya da küreği toprağa vurduğunuzda darbeyi ellerinizde aynı şekilde hissedersiniz. Bu durum, konforsuzluğundan ötürü kullanıcıları ciddi anlamda rahatsız etmektedir. 

Ahşap saplı demir ya da kürekle toprağa kuvvet uyguladığınızda yine hissettiğiniz bir tepki vardır; ancak bu tepki metal saplı küreklere oranla çok daha minimum düzeydedir. Çünkü ahşap metalden gelen etkiyi ciddi oranda yumuşatır. Öte yandan, küreklerin kullanıldığı tek alan sadece bahçeler değildir. İnşaat sahaları da en çok kullanıldıkları alanların başında gelir. Çelik kürek bahçe ve inşaat küreği inşaatların vazgeçilmez yardımcılarındandır. Beton, çimento, kum gibi inşaat malzemelerinin bir yerden alınarak bir yere taşınmasında kullanılan çelik kürek bahçe ve inşaat küreği inşaat gibi sahalarda yüksek işlevselliğiyle ön plana çıkar. Zorlu inşaat alanlarında dayanıklılığı sayesinde gelebilecek darbelere karşı yüksek mukavemet gösterir. Bu sayede uzun yıllar kullanılabilir. 

Küreklerin Kullanım Alanları 

Kürekler onlarca farklı modelde ve renkte üretilirler. Dayanıklılık olarak son derece güçlü yapıları, bu eşyaları farklı alanlarda kullanılabilmesini sağlar. Bunun yanında modelleri de çeşitlidir. Günümüzde hemen her ebatta kürek ve kazma üretilmekte olup farklı kullanım alanlarına göre yapısal özellikleri değişkenlik göstermektedir. Örneğin kar küreme küreklerinin ağız kısmı toprak küreklerine oranla çok daha geniştir. Bu sayede daha fazla karı toplayabilir ve istenilen yere taşınmasını sağlarlar. Ayrıca toprak için geliştirilen küreklerden farklı olarak genellikle sert plastikten üretilirler. Sap kısımları da yine ahşaptır. Ayrıca günümüzde üretilen ve oldukça kullanışlı olan bir diğer kürek modeli ise sap kısmında tutacak yeri olan modellerdir. Bu sayede küreğe daha fazla güç uygulamak mümkün hale gelir ve toprağın alt katmanlarına daha rahatlıkla ulaşılabilir. Bu tip kürekler son derece kullanışlı olmakla birlikte genellikle kamp yaparken ya da fidan dikerken tercih edilirler. Uygulanan kuvveti tek bir nokta da toplaması nedeniyle toprağın derinlerine ulaşmayı sağlar. Soba kürekleri ise son derece küçükleridir be gerek ağız yapıları gerekse küllerin ya da kömürlerin toplandığı bölgeleri daha küçüktür. Öte yandan, çöpleri toplamak ve atmak için özel olarak üretilen çöpçü küreği saplı modelleri de vardır. Son derece geniş ağızlı olan çöpçü küreklerinin toplama haznesi de oldukça geniştir. Bu sayede küreğin bir defa çöpe daldırılmasında maksimum oranda çöp toplanabilir. 

Demir çelik kürek fiyatları modelin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Ayrıca evlerde ya da bahçede alınan tozun toplanması için kullanılan faraş kürek fiyatı da değişkenlik gösterir. Ayrıca faraş kürekler kuruyemişçilerde olduğu gibi ilerleyen çok taneli eşyaları bir kaptan diğer kaba ya da poşete doldurmak içinde kullanılabilirler. Sağlı küreklerde gürgen ağacından kürek sapı tercih etmenizde ise yarar var. Dayanıklı olması nedeniyle kolay kolay kırılmaz. Bunun yanında aracınızla çok fazla seyahat eden birisi iseniz, her ihtimale karşı aracınızda araç küreği ya da kazma kürek portatif modellerinden taşıyabilirsiniz. Bunun yanında, kazma ve küreklerin daha fonksiyonel olması için geliştirilen modelleri de mevcuttur. Bu tarz kazma ve kürekler eklemeli- çıkartmalı ya da açıp-kapamalı şekilde üretilirler. Fazla alan kaplamaması nedeniyle her zaman ve her yerde kullanılabilirler. Taşıma kolaylığının yanı sıra gerektiğinden kürek veya kazmadan baltaya hatta mızrağa bile dönüşebilirler. Tıpkı kürekler gibi kazmalarda istenilen boyutta üretilebilmektedir ve farklı modelleri bulunur. Tüm modellerin ortak özelliği ise bir ucunun sivri iken diğer ucunun yassı olmasıdır. Bu uçlardan sivri olan toprağı doğrudan delmek için bu şekilde üretilir özellikle sert ya da donmuş topraklarda son derece işlevseldir. Yassı olan bölümse normal toprak tipleri için idealdir. Eğer ki sobalı bir evde ikamet ediyorsanız, sobanın içinde arta kalan kürleri temizlemek için geniş ağızlı soba kül küreği kullanabilirsiniz. Bahçenizdeki toprağı havalandırmak içinse en uygun olan bahçe bel küreği saplı olan modelidir.

Hangi Toprak Tipinde Hangi Kürek ve Kazma Tercih Edilmeli? 

Toprak tipi tek olmayıp her toprağın kendine has bazı özellikleri bulunur. Bazıları sert bazıları ise yumuşaktır. Bu nedenle uygulama yapılacak toprağın özellikleri önceden analize edilmeli ve en doğru kürek tipi tercih edilmelidir. Sert topraklar için en uygun olanlar sivri uçlu olan modellerdir. Bu kürek modelleri daha çok toprağı delmek için geliştirilmiştir. Alt katmanlara kadar ulaşır ve toprağı bu sayede ters-düz edebilirsiniz. Daha yumuşak olan toprak tiplerinde ise nispeten sivri uçlu ancak geniş gövdeli küreklerin kullanılması gerekir. Bu sayede maksimum oranda toprak bulunduğu yerden alınabilir. Geniş ağızlı ve yüksek toplama kabiliyeti olan kürek modellerini ise inşaat sahalarında kum ya da çimento taşımak için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tip kürekler karları temizlemek içinde kullanılabilirler; ancak karları küremek için en ideal olan plastik kar küreği modeli modelidir. Kazmalar, küreklerden farklı olarak iki uçlu şekilde üretilir. Bu nedenle toprak tipine bağlı olarak iki kazmayı kendinize yük etmenize gerek kalmaz. Uygulama yapacağınız toprak tipine bağlı olarak istediğiniz ucu kullanabilirsiniz. 

Kürek ve Kazmalar Dayanıklı Mıdır? 

Kürek ve kazmanın ne ölçüde dayanıklı olduğu üretildiği maddeye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Metalden üretilen kazma ve kürekler en dayanıklı olanlardır ve oldukça uzun yıllar kullanılabilirler. Sadece arada bir saplarının değiştirilmesi gerekebilir. Plastikten üretilen ürünlerin küreklerin dayanıklılık oranı ise kullanılan plastiğin kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kürek ve Kazmalar Ne Şartlarda Muhafaza Edilmeli? 

Kürek ve kazmalar son derece dayanıklı ürünler olsalar da yağmur ve kar gibi etkenlere uzun zaman temas etmesinin ardından paslanma ya da çürüme meydana gelebilir. Bu nedenle toprakla işiniz bittikten sonra kazma ve küreği temizlemeniz ve kapalı bir yerde muhafaza etmeniz en doğru olandır. Ayrıca plastik küreklerde bu hassasiyetiniz maksimum olmak zorundadır. Nedeni ise aşırı soğuk hava şartlarında kırılabilmeleridir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kazma Kürek Fiyatları

1166 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 44 / 1166 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?