ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Kilizman Masif
Kilizman Masif emprenyeli Masif Ahşap Plaka - 50 Cm En, 80 Cm Boy, 25 Mm Levha Kalınlığı

Kilizman Masif emprenyeli Masif Ahşap Plaka - 50 Cm En, 80 Cm Boy, 25 Mm Levha Kalınlığı

Kilizman Masif
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/13003325/60007264

Kilizman Masif emprenyeli Masif Ahşap Plaka - 50 Cm En, 80 Cm Boy, 25 Mm Levha Kalınlığı

Ürün sipariş boyutuna göre özel üretilmektedir, sipariş tarihinden itibaren 7 iş günü sürecinde kargoya teslim edliebilecektir.

Doğal masif çam ağacından 25 mm kalınlığında, 50 cm genişliğinde alternatif boylarda üretilebilen raf plakası, emprenyeli ahşap panel levhalar.

Ürün fiyatı 25 mm et kalınlığındaki 50 cm genişliğinde 80 cm boyundaki levhanın fiyatıdır.

Paneller kullanılacak alana göre boyutlandırma yapılıp montajı yapılmak üzere kullanıma hazırdır. Levha yüzeyleri son ince zımpara işleminde geçirilmiş kullanıma hazır temiz yüzeylidir. Paneller çam ağacından üretildiğinden hem iç mekan hem dış cephe kullanıma uygundur. Kullanım yerine göre vernik tipi seçilerek verniklenmesi yüzeyinin temiz kalması için tavsiye edilmektedir.

Plakalar 10 cm kalınlıktaki çam kalaslardan dilimler alınarak, D4 normunda tutkal ile soğuk pres ile birleştirilerek üretilmektedir. Dilimlerin birleştirme noktaları "kurtağzı" olarak isimlendirilen özel birleştirme bıçağı ile kanallar açılarak, birleşim noktalarının iç içe girik bir şekilde yüksek dirençli olması sağlanmaktadır.

Masif Ahşap Plakalar tam boy eklemeli - Solid panellerdir; finger joint olarak isimlendirilen, 10-15 cm boyundaki küçük parçaların boyuna eklenmesiyle elde edilen, eski parke döşemeler görünümündeki yüzey görünümüne sahip paneller değildir. Yaklaşık 10 cm genişliğindeki, levha boyu ölçüsündeki tek boy parçaların yan yana birleştirilmesinden oluşturulmaktadır. Birleştirmeler ağaç damar-lifleri boyunca olduğundan da, ek yeri çizgileri damarlar ile uyumlu olmakta ve çok fazla göze çarpmamaktadır; bütün parça yüzey görünümüne yakın bir görünüme sahiptirler.

Paneller kullanım alanına göre Alman Remmers firmasının su bazlı Adolit BQ emprenye ürünü ile ve ahşap sektöründe yenilikçi ve son teknoloji ürünleriyle ahşap korumada pazar lideri konumundaki Hemel firmasını su bazlı Imerson Aqua emprenye ürünleriyle ahşabı mantar, küflenme ve zararlılara karşı koruma amacıyla derin daldırma usuluyla işlemden geçirilmiştir (m2'ye en az 80-90 gr ve veya m3'e en az 15 Lt  emdirilmiştir).

Emprenye kimyasalları şeffaftır, emprenye uygulaması ahşabın doğal görünümünü bozmamakta sadece çamın doğal sarımtırak rengi hafifçe daha koyu bir ton almaktadır.

Masif ahşap ürünlere ömür biçmek neredeyse mümkün değildir. Masif ahşap doğal yapısından ötürü eskime ve yıpranmaya en dayanıklı malzemedir ve de masif ahşap mobilyalar eskidikçe kıymetlenen antika özelliği taşıyan mobilyalardır. MDF - Sunta lam gibi sıkıştırılmış malzemelerden üretilmiş levhalar, pvc türevi kaplama dış yüzeylidir, çizilme ve kırılma yıpranmaya karşı çok hassadırlar. Masif mobilyalar gibi bir dayanıma sahip değildirler ve tamirleri pek mümkün değildir.    Bununla birlikte hem kaplama dış yüzey malzemelerinin hem de sıkıştırma ve dış yüzey kaplama işlemlerinde kullanılan yapıştırma kimyasallarının ne derece sağlıklı olduğu tartışmaya açıktır. Tamamen doğal ahşaptan üretilen masif mobilyalar ve en sağlıklı mobilyalardır.

AKLINIZA TAKILABİLECEK SORULAR

Masif Ahşap nedir?

Tomruktan biçildikten sonra kurutularak veya kurutulmadan kullanılan ahşap malzemeye Masif Ahşap denir. Hacmi kaplayan ürünün (AĞAÇ) kaplama veya doldurma olmayan som ve saf halidir. Masif ahşap ürünler tamamen doğal malzemeden üretilmiştir.

Ahşap, tomruklardan kereste boyutlandırma işlemelerden geçtikten sonra, mobilya üretimi için uygun nemlilik şartlarının sağlanması için kurutma işlemine alınmaktadır.

Kurutma ağaç malzemede bulunan ve ağaç malzemenin çürüme aşınma ve çalışmasına neden olan ağacın doğal öz suyunun dışarı atılması işlemidir. Kurutmanın esas sebeplerinden biri organik olan ağaç malzemenin içinde var olan nemi yok ederek mantar - küf gibi oluşumlara neden olan bakteriyel hareketliliği önlemek ve ahşap kurdu denen böceklerin yaşam ortamı olmasının önüne geçmektir. Kurutmayla ağaç malzeme kolay kusursuz işlenebilme, tutkallanma ve çivi - vida tutma kabiliyetinin artması gibi mekanik ve teknik açıdan üstünlükler   kazanmaktadır. Bununla birlikte kurtulmuş ağaçtan elde edilmiş ahşabın, eğilmesi-bükülmesi gibi çalışması da en aza indirilmiş olmaktadır.

Kurutma işlemi: Doğal olarak kerestenin doğrudan güneş ışığı almadığı ve doğal hava akışının olduğu bir ortamda uzun süreçte (ağacın cinsi ve hava sıcaklığına bağlı olarak 5 ay ile 3 yıla varan değişik sürelerde) kuruması ile veya özel fırınlarda kerestenin nemlilik oranı kontrol edilerek uygulanan ısıl işlemle gerçekleşir.

Kilizman mobilya üretiminde kullandığı tüm çeşit ağaçlar, fırın veya doğal kurutma işleminden geçmiştir.

Ürünlerde kullanılan malzemeler sağlık açısından gerekli normları taşıyor mu?

Ürünlerin esas malzemesi masif ahşap olduğundan, doğal ağaçtan üretilen bu malzeme ev eşya ve mobilyalarında kullanılan en sağlıklı ve hatta sağlık açısından neredeye hiçbir zararı olmayan tek malzemedir.

Bununla birlikte üretimde kullanılan gerek emprenye gerekse vernikler, üst düzey kaliteli ve konusunda uzman firmalardan temin edilmektedir. Yine bağlantı parçaları dünyanın en büyük mobilya bağlantı parçası üreticisi ve icatçı firması olan HAFELE den temin edilmektedir.

Emprenye nedir?

Emprenye, çeşitli yöntemlerle ahşabın bünyesine değişik kimyasal maddelerin emdirilmesi işlemidir. Bu işlemle ahşabı mantar, böcek, termit, deniz kurdu gibi zararlılardan koruyarak ahşabın hizmet ömrü en az 10 kat arttırılmaktadır.

Emprenye işlemi, ahşabın türüne, kullanılacağı ortama ve beklenen hizmet ömrüne bağlıdır. Esas olarak emprenye işleminin seçiminde 2 temel kullanım alanı göz önüne alınmaktadır: Toprak ile temas halinde olan ahşaplar (zemin seviyesindeki ahşaplar) ve toprak ile teması olmayan ahşaplar (zemin seviyesi üzerindeki ahşaplar).

Emprenye işlemi her tür inşaat uygulamaları, cephe kaplaması, bahçe mobilyaları, çit, veranda, pergola, iskele, marina, çocuk oyun alanları, tarım alanları ve benzeri kullanılacak ahşaplar için uygulanır.

Kilizman masif ürünlerinde su esaslı, insan ve çevre dostu şeffaf veya renk pigmentli emprenye maddeleri kullanmaktadır. Ahşap elemanları mantar ve böcek tahribatına karşı korur. Emprenyeden sonra ahşabın boyutlarında hiçbir değişiklik olmaz; rutubet miktarında hiçbir artış olmaz. Zemin seviyesi üzerindeki ahşap elemanların mantar ve böceğe karşı korunmasını sağlar. Tüm Avrupa ve İngiltere standartlarına uygundur. İnsan ve çevre sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Tüm katkı maddeleri uluslararası pazarda kabul edilmiş ve onaylanmıştır.

Etkin Maddeler : % 33,76 Borik Asit % 8,80 Alkyldimethyl-benzylammoniumchlorid.

Uygulama: Emprenye işlemine girecek olan ahşabın nem oranı kullanım yerinin gerektirdiği denge rutubetinde olmaası sağlanmaktadır. Ahşap malzeme, saç ve veya  polipropilen malzemelerden yapılmış olan bir tankta emprenye sıvısına daldırılarak tamamen bekletilir. Daldırma süresi çam ve çam gibi yumuşak dokulu ağaçlar için en az 10 dakikadır. Emdirme işlemi sonrasında, emprenye edilen malzeme daldırma tankının üzerinde 2-3 dakika tutularak yüzeydeki ürünün tank içine akması sağlanır. Bu işlemden sonra ahşap malzeme uygun bir şekilde istiflenerek 24 saat kuruması için beklemeye bırakılır.

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000013TVI
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.

Popüler aramalar

Başa dön