Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık

Kronik Kitap
79,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 3
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (27)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

118,18 TL
146,18 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777

OSMANLI TARİHİ’NE KUŞBAKIŞI

Hayatını Osmanlı tarihi üzerine araştırmalara adamış, kitaplar ve makaleler yazmış, Türkiye’de ve dünyada konferanslar vermiş Halil İnalcık’ın ders notları; pek çok yönden güncelliğini korumakta ve tarih severlere yeni bakış açıları kazandırmakta, yeni ufuklar açmaktadır. İnalcık, 1942 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde başladığı öğreticiliğine, başta Chicago ile Bilkent olmak üzere Harvard ve Princeton gibi saygın üniversitelerde de devam etmiştir. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeylerindeki bu derslerde, sonradan meslektaşı olacak ve Osmanlı çalışmalarını bugünkü konumuna eriştirecek öğrenciler yetiştirmiştir.

Elinizdeki çalışma üç bölümden oluşuyor. İlk bölümde Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan kuşbakışı bir tarih okuması sunuluyor, imparatorluk tarihinin ana hatları en pratik biçimde aktarılıyor. İkinci bölümde yer alan II. Murad (1421-1451), II. Mehmed (1451-1481) ve II. Bayezid (1481-1512) dönemlerindeki askeri ve siyasi gelişmeler, klasik dönemdeki vergilendirme, askerlik işleri, bütçe harcamaları gibi derinlikli meseleler, İnalcık’ın son derece sade üslubuyla kolay biçimde anlaşılıyor. Son bölümde ise Timur’a, kurduğu imparatorluğa ve devrin medeniyetine dair hem hızla okunabilen hem de oldukça doyurucu bir karşılaştırma yer alıyor.

Kısa Osmanlı Tarihi: Osmanlı Tarihi’ne Kuşbakışı; hakimiyeti asırlar süren bir imparatorluğu siyasi, askerî ve iktisadî açıdan çok daha anlaşılır hâle getiren bir başucu eseri.

Yayın Tarihi 2022
Yazar Halil İnalcık
Sayfa Sayısı 256
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00002QAPAV
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Türklerin Tarihi 2 - İlber Ortaylı Osmanlı ve Modern Türkiye - Halil İnalcık Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman Osmanlı Toplumunda Aile Yakın Tarihin Gerçekleri - Ilber Ortaylı Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı Eski Dünya Seyahatnamesi - İlber Ortaylı Osmanlı Devletinde Kadı - İlber Ortaylı Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek - İlber Ortaylı Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Türklerin Tarihi - İlber Ortaylı Osmanlı ve Modern Türkiye - Halil İnalcık Osmanlı ve Modern Türkiye - Halil İnalcık Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman Osmanlı Toplumunda Aile Yakın Tarihin Gerçekleri - Ilber Ortaylı Osmanlı Tarihinde Efsaneler Ve Gerçekler - Halil İnalcık Roma İmparatorluğu'dan Hitler'İn Almanyası'na Avrupa Tarihi Üzerine Yazılar - Önder Kaya İmparatorluktan Cumhuriyete - Halil İnalcık Osmanlı’ya Bakmak - İlber Ortaylı Fâtih Sultan Mehemmed Han İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kâyseri Rûm - Halil İnalcık Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Türkiye’nin Yakın Tarihi - İlber Ortaylı Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ, 1300-1600 - Halil İnalcık Defterimden Portreler - İlber Ortaylı Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık 15 Temmuz Kartal Yuvasının İstilası - Mehmet Şanver Cumhuriyet’in Doğuşu - Kurtuluş ve Kuruluş Yılları - Ilber Ortaylı Osmanlı Ve Avrupa - Halil İnalcık Barbaros Hayrettin Paşa Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu Gayrinizami Harp - Ali Güneş Kısa Çin Tarihi - Linda Jaivin Boğaziçi’nde Tarih - Sâmiha Ayverdi
Başa dön