Meyve

Her mevsim farklı çeşitlerle karşınıza çıkan taze meyveler, lezzeti içerisinde barındıran değişik tatlar ile zevkinize yöneliktir. Bunun yanında hem sizin hem de ailenizin sağlıklı beslenmesi için bu meyve çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz. Bu çeşitlilik içerisinde yer alan portakallar sıkmak ve doğrudan yemek için kullanılan iki farklı şekilde karşınıza çıkar. Sıkmalık portakallar genellikle meyve suyu yapımı için tercih edilir. Aynı zamanda bu meyve sıkacağı ile yapılan içecekler tatlı için de kullanılabilir. Doğramalık olan portakal çeşitleri de kabuğundan ayrılarak tüketilebilir. Bahçelerden toplanarak sağlıklı beslenmeniz için size sunulan bu portakallar taze ürünlerdir. Farklı gramajlarda karşınıza çıkarak her ihtiyaca yönelik olarak paketlenir. Aynı zamanda da kan basıncını düzenler, kolesterol seviyesini düşürür ve diyabet tedavisinde de uzun süreli destekleyici niteliğine sahiptir. Pek çok özelliği ile öne çıkan portakal çeşitleri cilt yaşlanmasını engellemek konusunda da oldukça etkilidir. Böbrek taşlarını önlemek ve anemi tedavisinde yardımcı olmak gibi farklı faydaları da olan bu organik portakalları içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Kırmızı verve çeşitleri arasında yer alan böğürtlenler de kilo vermeye yardımcı olabilir. Yüksek seviyede C vitamini içeren böğürtlenler cilt için oldukça faydalıdır. Beyin sağlığını arttırmaya yardımcı olmak konusunda da önemli bir etkiye sahiptir. Ayrıca böğürtlenler içerisinde antosiyanin barındıran bir meyve çeşididir. Bu sebeple koroner kalp hastalığı riskini azaltmak için destekleyici bir görev üstlenebilir. Kılcal damarların güçlenmesine de yardımcı olan bu böğürtlen meyvesi kemikler için oldukça faydalıdır. Antioksidan bakımından en zengin meyveler arasında böğürtlen yer alır. Kan şekerini ve insülin seviyesini düzenlemeye destek olan bu böğürtlenleri meyve olarak yiyebilir ya da bunlardan lezzetli pastalar yapabilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve hastalıklara karşı vücut direncini artırmaya yardım eden bu meyvelerden dilediğinizi keyifle tüketebilirsiniz. Düşük kalori ve yüksek lif içeren böğürtlen diyet yaparken de rahatlıkla yemeye uygundur. Sade ya da pasta için tercih edilen böğürtleni, yaprakları ve meyvesi ile beraber çay yapımında da kullanabilirsiniz. Sakinleştirici etkisi ile pek çok kişinin damak tadına hitap eden böğürtlen meyvesini sinirlerinizi yatıştırmak için de tüketebilirsiniz.

Organik Meyve Çeşitleri

Organik olarak üretilen tüm meyve çeşitleri doğal ortamlarda yetiştirildiği için besin değerleri açısından oldukça yüksek ve kaliteli gıdalardır. Sağlıklı bir yaşam için tüketebileceğiniz meyve ve sebzeler çeşitleri tarım ilacı kullanılmadan üretilir. Meyve çeşitleri arasında yer alan kızılcık yoğun bir şekilde C vitamini içerir. Oldukça güçlü bir antioksidan meyvesi olarak bilinen Bu çeşit 1 metre boyunda bulunan küçük ağaçlarda yetişir. Kızılcık meyvesi içerisinde barındırdığı bileşenler sayesinde diş ve kemik sağlığı açısından olumlu etkilere sahiptir. Meyveden kızılcık suyu elde ederek diş çürümelerine engel olmak ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı önlem olarak kullanmak gibi pek çok fayda sağlanabilir. Ayrıca kızılcık suyu çocuklarda görülen solunum yolu rahatsızlıklarına karşı önlem amaçlı tüketilebilir. Kalsiyum açısından oldukça zengin olan bu kızılcık meyvesinin kemik sağlığı üzerinde de birden fazla olumlu etkisi vardır. Aynı zamanda da anti kanserojen madde açısından zengin olan bu çeşit pek çok hastalık türü ile savaşmak için de kullanılabilir. Meyvelerden hindistan cevizi de bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kolesterol seviyesini dengelemek gibi farklı etkilerle karşınıza çıkar. Stresi azaltmaya yardımcı olan bu hindistan cevizi meyvesi cilt açısından da oldukça yararlıdır. Teninize canlılık katıp cildinizin güzel görünmesi konusunda önemli bir rol oynar. Kilo vermeniz konusunda da destekleyici olan bu hindistan cevizi meyvesini tüketebilirsiniz. Organik meyve çeşitleri arasında yer alan bu gıdaları gönül rahatlığıyla mutfağınızda bulundurabilirsiniz. Hem meyve olarak hem de pastalarda kullanarak tüketilebilir. Bu organik meyvelerden avokado, daha çok sağlıklı yağ açısından zengin olan bir gıda çeşididir. İçerdiği antioksidan bileşenleri sayesinde bağışıklık sistemini uzun süre destekleyebilir. Ayrıca içerisinde barındırdığı vitaminler sayesinde birçok hastalığa karşı da oldukça koruyucu bir şekilde karşınıza çıkar. Farklı gramajlarda bulunan bu meyvelerden damak tadınıza hitap edeni seçerek tüketebilirsiniz. Farklı lezzetlere sahip olan bu meyveler arasında yer alan greyfurt, içerisinde C vitamini potasyum ve likopen bulundurur. Kalp ve damar sağlığını korumak amacıyla büyük bir katkı sağlayan meyve çeşididir. Yaşanması olasılık olan rahatsızlıkların azaltılmasında da destekleyicidir. Böylelikle alışverişlerinizde bu meyvelerden bulundurabilirsiniz.

Faydaları ile Meyve Çeşitleri

Farklı çeşitlerde karşınıza çıkan meyveler organik, tropikal ve kuru gibi pek çok seçenek ile karşınıza çıkar. Bunlardan kuru meyve çeşitleri incir, hurma, armut, kayısı, üzüm ve erik gibi pek çok alternatif ile üretilir. Bu kuru meyveler arasından incir lif açısından oldukça zengin olan bir gıdadır. Aynı zamanda da kabızlık sorununa da iyi gelebilir. Kalsiyum içeren bu kuru incir kemik sağlığını da destekleyebilir. İçerisinde barındırdığı antioksidan ve mikro besin değerleri sayesinde saçları güçlendirmek konusunda da etkili olabilir. Cildi besleyebilen ve parlaklık kaçabilen bu kuru incir meyvesini ara öğün olarak da tüketebilirsiniz. Kuru meyve çeşitleri arasında yer alan hurma, tok tutan bir posa kaynağıdır. İçerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde pek çok hastalığa karşı savaşçıdır. Antioksidan bileşenleri bünyesinde barındıran kuru hurma bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda da önemli bir rol oynayabilir. B1 ve B2 vitaminleri içeren bu kuru meyve çeşidi sistemini kurumaya karşı destekleyicidir. Hem bedensel hem de zihinsel yorgunluğu almak için de tüketilebilen kuru hurma enerji vericidir. Kuru armut ise vitamin bakımından oldukça zengindir. Kabızlığı önlemek için kullanılan kuru armut böbreklerin düzenli çalışması konusunda da yardımcı olabilir. Zihindeki yorgunluğu gidermek, susuzluğu kesmek ve tükürük İfrazatını artırmak gibi farklı rolleri de üstlenebilir. Kuru meyvelerden kayısı oldukça besleyicidir. Potasyum açısından da çokça zengin olan bir kuru meyve çeşididir. Sindirim sorunlarına iyi gelebilen ve stres ile beraber kansızlığı önlemeye yardımcı olan bir kuru meyvedir. Görme fonksiyonlarını güçlendirmek ve bağışıklık sistemini korumak gibi farklı yönlerde olumlu etkilere de sahip olabilir. Ayrıca tüm kaslarda yer alan sinirlerin iyi çalışması konusunda destekleyicidir. Kuru üzüm sağlık açısından sunduğu faydalarının yanında kek tarzı pastaların yapımı için de sıkça kullanılır. Tüm lezzetli kuru meyve çeşitleri arasında yer alan üzüm, kişi üzerinde uzun süre tokluk hissi sağlayabilir. Ayrıca kuru üzüm kemiklerin güçlendirilmesi konusunda da oldukça faydalıdır. Birbirinden farklı çeşitlilik ve yararlar ile karşınıza çıkan bu meyveleri dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.

Farklı Lezzetlere Sahip Meyve Çeşitleri

Birbirinden farklı mevsimlerde üretilen pek çok meyveye her zaman taptaze bir şekilde ulaşamayabilirsiniz. Bu sebeple kış ayında yaz, yazın da kış mevsiminde yer alan gıdalardan tüketmek istiyorsanız dondurulmuş meyve çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede her mevsim dilediğiniz meyveye ulaşabilirsiniz. Bu dondurulmuş meyveler arasında da vişne, böğürtlen ve kiraz gibi farklı gıdalar yer alır. Dondurucuda bulunanlar dışında tropikal meyve çeşitleri içerisinde muz, ananas, mango, kivi ve ejder meyvesi gibi pek çok alternatif bulunur. Bunlardan muz temel besinleri içerisinde barındıran bir gıda çeşididir. Ayrıca içerdiği bol miktarda potasyum protein vitamin ve manganez sayesinde oldukça enerji vericidir. Mutluluk hormonu salgılamaya yardımcı olan muz zayıflamak konusunda da sizi destekleyebilir. Ayrıca cildimizin güzelleşmesi için de etkili olabilir. Ananas meyvesi de bolca C vitamini ve manganez içeren bir gıdadır. İçerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde hastalıklara karşı önleyici olabilir. Pek çok faydası bulunan Ananas meyvesi cilt ve sağlık açısından da oldukça besleyicidir. Astım konusunda yardımcı olabilen kivi meyvesi kabızlık önleyicidir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt sağlığını iyileştirebilir. Hem lezzetli hem de besleyici olan kivi C ve K vitamini kaynağıdır. Tüm bu meyve çeşitleri günlük giyilmesi gerektiği miktarda tüketilebilir. Ejder meyvesi de B ve C vitaminleri ne ek olarak lif bakımından da oldukça zengindir. Yüksek miktarda kalsiyum içererek kemiklerin güçlenmesinde etkili olabilir. Antioksidan özelliğine sahip olan ejder meyvesi bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda da oldukça önemli bir rol oynar. Aynı zamanda da yüksek lif içeriği sayesinde kilo vermek isteyenler içinde destekleyici olabilir. Sağlık açısından yararlı pek çok konuda fayda sağlayan bu farklı lezzetlere sahip meyve çeşitlerinden dilediğinizi tüketebilirsiniz. İçerdiği pek çok vitamin, mineral ve lif kaynağı sayesinde hayatınızda önemli bir role sahip olan gıda çeşitleridir. Dolayısıyla bu meyvelerden günlük tüketilmesi gereken miktarda içiniz rahat bir şekilde yiyebilirsiniz. Üretiminde kimyasal bir maddeye maruz bırakılmayan ve doğal şekilde yetişen meyve çeşitleridir. Bu çeşitlerden dilediğiniz şekilde yararlanabilir ve eşsiz lezzetler ortaya koyabilirsiniz.

Yararları ile Meyveler

Birbirinden farklı yarar ile karşınıza çıkan meyve çeşitleri arasında vişne ve elma gibi gibi alternatifler de yer alır. Bu alternatiflerden vişne meyvesi bağışıklık sistemini güçlendirmek için tüketilebilir A vitamini ve C vitamini kaynağı olan vişne kalsiyum demir ve fosfor gibi mineralleri de içerisinde barındırır. Kabızlık sorununa karşı yardımcı olan bu meyve çeşidi sinir sistemi konusunda da düzenleyici bir etki gösterebilir. Ayrıca uykusuzluğa karşı da oldukça faydalı olan bir gıda çeşididir. Grip, nezle ve soğuk algınlığına karşı önlem amacıyla kullanılabilir. Unutkanlık konusunda da yardımcı olan vişne meyvesi anti ageing özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı olarak karşınıza çıkar. Meyvelerden elma da farklı pek çok seçenek ile üretilir. Bu elma çeşitleri arasında Golden, Fuji, Santana, Amasya, Gala ve Gold star gibi birbirinden farklı gıdalar yer alır. Elma genel olarak C, A, K, B6 ve E vitaminlerini içeren bir meyvedir. Yorgunluğunuzu azaltmaya yardımcı olan bu meyve çeşidi sinir sisteminin düzgün çalışması için de etkili olabilir. Demir emilimini arttıran elmalar potasyum, fosfor, kalsiyum ve çinko gibi pek çok minerali içerisinde bulundurur. Aynı zamanda da enerji metabolizmasına katkıda sağlayan bir meyvedir. Zengin su içeriğine sahip olan elma lif ve antioksidan bileşenlerini de içerir. Pek çok hastalığa karşı önlem amacıyla de tüketilen meyveler sağlıklı bir cilt için de oldukça idealdir. Normal meyve olarak tüketebileceğiniz gibi elma suyu ya da sirkesini yaparak da mutfağınızda bulundurabilirsiniz. Beyaz ve sağlıklı dişleri destekleyen meyve çeşitleri de bu ürünler arasında yer alır. Bir de kan şekerini dengelemeye yönelik olumlu etkide bulunan pek çok meyve çeşidi mevcuttur. Sindirim sistemini koruyan, vücut direncini artıran ve kaslar üzerindeki ağrıları hafifletmeye yardımcı olan meyvelerdir. Doyurucu, besleyici ve sağlıklı olan bu meyve çeşitleri arasında damak zevkinize yönelik olanı tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz meyveyi istediğiniz şekilde şekilde tüketebilir ve misafirlerinize ikramlık olarak da kullanabilirsiniz.

Damak Tadına Hitap Eden Meyveler

Meyve hem sağlıklı hem de oldukça lezzetli olan gıda çeşididir. Ayrıca organik ortamlarda herhangi bir katkı maddesi içermeden yetiştirilir. Bu meyvelere farklı gramajlarda sahip olabileceğiniz gibi isteğe bağlı olarak sepet şeklinde şık görünümle de karşınıza çıkabilir. Böylelikle meyve sepeti olarak tercih yapabilir ve hediye amacıyla da dilediğinizi seçebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak yapılan bu sepetim içerisine elma armut kiraz ve şişme ya da avokado gibi pek çok meyveyi koyabilirsiniz. Tropik bir çeşit olan mango meyvesi B6 vitamini içeriği yönünden son derece zengindir. Aynı zamanda da düzenli tüketildiğinde kırmızı kan hücresi sayısını arttırmak konusunda fayda sağlayabilir. Ayrıca sağlık açısından gelişimi destekleyen bu mango meyvesi potasyum ve magnezyum açısından da oldukça zengindir. Bu sayede tansiyon konusunda da düzenleyici bir etkiye sahip olabilir. Meyveler günlük tüketilmesi gereken miktarda düzenli olarak yenildiğinde faydalarından yararlanabilmenize yardımcı olur. Meyveler besleyiciliği ve faydaları ile öne çıkan gıda çeşitleridir. Hem faydaları hem de lezzetleri açısından oldukça dikkat çeken bu meyveler farklı şekillerde tüketilebilir. Pek çok meyveyi en taze haliyle yiyebilir ya da farklı işlemlerden geçirerek hızlı ve pratik tatlılar veya içecekler elde edebilirsiniz.

İndirimli Fiyatlar ile Meyve Çeşitleri

Meyve fiyatları ürünlerin yetiştirilme sürecine ve sağladığı faydalarına bağlı olarak her bütçeye hitap edecek şekilde oluşturulur. Sağlık deposu olarak bilinen C vitamini, B vitamini, A vitamini ve E vitaminini içeren bu meyvelerden en çok sevdiğinizi ya da beğendiklerinizi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Meyve çeşitlerinden beyaz incir demir, magnezyum, kalsiyum ve K vitamini deposu olan bir gıdadır. Kemiklerin güçlenmesinde ve hücrelerin yenilenmesinde oldukça önemli bir rol oynayabilir. Vücudun sistemini düzenleyen bir meyve olarak bilinen beyaz incir yüksek lif oranı içerir. Bu sayede tokluk hissetmenize yardımcı olur. Saymakla bitmeyen bu meyve faydalarından siz de dilediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için oldukça destekleyici olan bu meyve çeşitlerinden dilediğiniz gibi fayda sağlayabilirsiniz. Enerji ihtiyacınızı doğal yollardan karşılamanız için yardımcı olan bu gıda çeşitleri gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Vücut direncini arttıran ve günün Dilediğiniz saati yenilebilen meyvelerdir. Bu sebeple karşınıza çıkan tüm bu meyveleri sağlığınıza ve zevkinize yönelik olarak mutfağınızda bulundurabilirsiniz. İkramlık olarak da kullanabileceğiniz bu meyve çeşitlerini evinize gelen misafirlere de servis edebilirsiniz. Sağlığına dikkat eden, spor ya da diyet yapan pek çok kişi tarafından tercih edilen bu meyve çeşitlerine Hepsiburada aracılığı ile bütçenize uygun olan fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Meyve Kurutmak için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Meyve kurutma işlemi en taze gıdaların yıkanıp iyice kurulandıktan sonra fırında 40 ile 45 derece arasında gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 8 ile 12 saat arasında meyve kurutma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca fırın çalıştırmak istemeyenler de kızgın güneşin altından birkaç gün taze meyveleri bekleterek meyveleri kurutabilir.

Hangi Meyve Çeşitleri Dondurucuda Saklanabilir?

Ahududu, çilek, böğürtlen, kuş üzümü, kızılcık, muz, mango, şeftali, nektari, erik, kiraz, ananas ya da yaban mersini gibi pek çok meyve çeşidi derin dondurucuda saklanabilir. Bu meyvelerin tazeliğini kullanım anınızda kadar uzun süre saklayabilirsiniz.

Meyve Çeşitlerinden Hangileri Organiktir?

Tarla ya da bahçelerde, tamamen doğal yöntemlerle, herhangi bir ilaç ya da hormon kullanılmadan, toprağına müdahale edilmeden üretilen meyve çeşitleri organiktir. En taze haliyle damak zevkinize hitap eden bu meyveler oldukça lezzetlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Meyve Fiyatları

286 ürün listeleniyor
Sebze Meyve Dünyası
Mutlu sebzeler
Hamile Marketim
Verita
Tropik Sepeti
Akdeniz Bahçem
Elit Agro
Portakal Burada
Akcaalan
FidanBudur
Gülen Bahçe
Osan Dry Fruit
Pepita
Tropmix
Vitaminye
Aktaral
Ay Akdeniz
Aşk Meyvesi Finike
Chef's Garden
Chicchills
Erik
Portakal
Yaban Mersini
Muz
Elma
Limon
Avokado
Karışık
(Pitahaya) Ejder Meyvesi
Papaya
Avakado
Kestane
İğde
Ananas
Çarkıfelek
Üzüm
Passiflora Edulis
Karpuz
İncir
Altın Çilek
Ayva
Mango
Aronya
Kiraz
Tamarind
Yaş Hurma
Çilek
Armut
Hindistan Cevizi
Nektarin
Kayısı
Keçiboynuzu
Kivi
Kızılcık
Muşmula
Vişne
Şeftali
Andız
Bal Kabağı
Ceviz İçi (Kelebek)
Dut
Greyfurt
Hünnap
Karadut
Karayemiş
Kumkuat
Mandalina
Mangosteen
Pitahaya (Ejder Meyvesi)
Rambutan
Turunç
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 42 / 286 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?