Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni-Mehmet Karakaş

Küre Yayınları
125,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (10)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

212,87 TL
217,75 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1501695
Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni-Mehmet Karakaş

Küresel gelişmelerin çok uzun bir geçmişi olsa da, yeni ve bugüne ait en önemli özelliklerinden biri, kuşkusuz ‘kimlik’ ve kimliklerin yeniden nasıl tanımlanacağı sorunudur. Günümüzde yoğun olarak yapılan kimlik tartışmaları, küreselleşmeyle birlikte kolektif kimliklerin parçalanması/melezleşmesi üzerinde odaklanmaktadır. Bu tartışmaların yoğunlaştığı kolektif kimlik örüntüsü ise ulusal kimliktir.

Türk ulusal kimliği etrafında yapılan tartışmalarla kimlikler evreninde ortaya çıkan sorunlar, Türkiye toplumunu geleceğiyle ilgili önemli kararlar vereceği bir yol ayrımıyla karşı karşıya bırakmaktadır.

Yazar, bu kitapta bireysel ve kolektif kimliklerin yaşadığı dönüşümü, küreselleşme sürecinin etkileriyle ortaya çıkan “kimlikler siyaseti” çerçevesinde tartışmaya açmaktadır. Bunu yaparken, genel bir kuramsal bakış açısı oluşturabilmek amacıyla modernlik, küreselleşme, kimlik ve ulusal kimlik olgularını, konuyla ilişkileri çerçevesinde ele almaktadır. Oluşturulan teorik zeminden hareketle Türkiye toplumunda kodları geçmişte oluşturulmuş kimlik örüntülerini, etkilenişlerini ve yeni biçimlerini kimlikler siyaseti etrafında tartışmaya çalışmaktadır.

Boyut Normal Boy
Yazar Mehmet Karakaş
Sayfa Sayısı 279
Yayın Tarihi 2015
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KKURE25185
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön