Dünyanın önde gelen amortisör markalarından olan Monroe, tüm dünyada otomobil kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen amortisör çeşitleri arasında yer alıyor. Bazı otomobil markaları tarafından orijinal yedek parça olarak da kullanılan Monroe amortisörler kalitesiyle ön plana çıkıyor. 1940 yılında Amerika'da kurulan Tenneco'nun en çok tanınan amortisör markaları arasında sayılan Monroe, birçok otomobile uyum sağlıyor. 

Monroe Amortisör Çeşitleri 

Monroe amortisörleri kendi içerisinde birçok farklı çeşide ayrılırken çift boru özelliği sayesinde sağlam bir tutuş sağlayarak sürücülerin tercih sebebi oluyor. Gaz basıncı ile de araçta güvenli sürüşü ile tüketicilerin tercih sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Farklı yıllarda üretilen araçlara göre değişik seçenekler sunarak müşterilerin dikkatini çeken Monroe amortisörleri dünya çapında en çok tanınan markalar arasında yer alıyor. Kullanıcıları tarafından tam not alan amortisörler uzun süreli dayanıklılığı sayesinde araçları yarı yolda bırakmıyor. Yol tutuşunu en iyi şekilde sağlayan Monroe amortisörleri araçların fren mekanizmasına yaptığı pozitif katkı ile güvenli bir sürüş sağlıyor. Özellikle kasislerde karşılaşılabilecek darbelere karşı en az etkiyi sağlayan amortisörler manevralar esnasında da sıkı bir yol tutuşu sergileyerek güvenli bir sürüşe olanak kılıyor. En bozuk yollarda dahi sağladığı yol tutuşu ile araca minimum düzeyde zarar veriyor. 

Konfor açısından da araçlarda bir fark yaratmadan sürüş sağlayan Monroe amortisör çeşitleri çok daha stabil bir performans sergiliyor. Amortisör yayı türü amortisör yayı şeklinde tasarlanmış olan ürünler sert süspansiyonları sayesinde özellikle kasis ve çukurlarda sağladığı yumuşak geçişler sayesinde araca minimum düzeyde zarar veriyor. Hızlı sürüşlerde de manevra kabiliyetini en yüksek düzeyde tutan Monroe amortisörleri virajlardaki stabil haliyle sağlam bir güvenlik kazandırıyor. Aracın istikametini daha iyi koruyarak yola devam etmesine yardım eden amortisörler olası ani duruşlarda aracın kontrollü bir biçimde durmasına da diğer otomobil parçalarına eşlik ediyor. Konforlu bir sürüş için de ideal olan Monroe amortisörleri yoldaki çukur veya tümseklerden hızla geçilmesi halinde de araca en az düzeyde zarar veriyor. 

Engebeli yollarda yapılan testlerden tam not alan Monrea amortisörler ile ani yön değiştirmelerde de araçlar daha iyi kontrol edilebiliyor. Yağmurlu havalarda veya ıslak zeminlerde de aracın kayma tehlikesine karşı maksimum performans sergileyen amortisörler farların da etkisini artırarak diğer sürücüler açısından oluşacak tehlikeyi ortadan kaldırıyor. Değişip yeniden ayarlanmış valf tasarımı ile engebeli yollarda yumuşak geçiş sağlıyor. Aynı zamanda bu sayede tüm yol şartlarına uyan bir sürüş ortaya koyuyor. Monroe amortisörlerinde yer alan Safe-Tech sistemiyle daha tutarlı bir sönümleme sağlanması mümkün kılınıyor. Yağ basınçlı ve ön borulu amortisörler kontrolün araçta olmasını sağlıyor. Sadece engebeli yollarda, çukurlarda ve kasislerde fayda sağlamayan Monroe amortisörleri bozuk asfalt yollar üzerinde de rahat ve konforlu sürüşü sağlamayı başarıyor. Bu sayede araç her türlü yolda düzgün bir yol tutuşuna sahip olabiliyor. Araçların fren sisteminde de gözle görülür bir fark yaratan Monroe amortisörleri güvenli bir sürüş olanağı sunuyor. Kasislerden geçerken esnemeyi de en aza indiren amortisörler hızlı bir biçimde eski haline geri dönerek aracın yol tutuşunda gerçekleşebilecek olası aksaklıkların da önüne geçmiş oluyor. Araçların hareket halindeyken ağırlık dağılımlarını minimize etme anlamına gelen süspansiyon sistemi Monroe amortisörlerinin sertliği sayesinde bu görevi yerine getiriyor. Dünyaca ünlü birçok otomobil markası bünyesinde kullanılan Monroe amortisörleri otomotiv dünyasına kazandırdığı son teknoloji sistemlerle de otomobil meraklıların en çok tercih edilen amortisörleri arasında yer alıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Monroe Amortisörler

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1257 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60007182/monroe