Motosiklet Ayak Destek Kitleri

Demir, alüminyum, paslanmaz çelik ve karbon fiber gibi metallerden imal edilen motosiklet ayak destek kitleri, motosikletin yardım almadan iki teker üzerinde kalmasını sağlar. Motosikletin ortasında, yanında veya arka tekerlekleri çevresinde bulunan destek ayakları, yay veya kıskaç mekanizması ile açılır. Motor stop ettirildikten sonra, destek çubuğuna dikey bir pozisyonda konumlandırılan aparat yardımıyla ayaklıklar sabitlenir. Denge pedalı kullanılan bazı modellerde, ufak bir hamleyle destek ayaklarını aktif hale getirebilmek de mümkün olur. Motosikletin ağırlığına, türüne ve kullanım stiline göre tasarlanan çok farklı destek ekipmanları bulunur. Ağırlık merkezinin hemen altına yerleştirilen köprü kanallı geniş ayaklıklar, hafif motosikletler için ideal ürünler arasında yer alır.

Merkez stantları, motosikletin ağırlığını ayak üzerine aktardığı için, motor kadrosunun çevresel faktörler ile yerinden oynamasını önler. Köprü tipi çift ayaklı stantların kurulumu için, merkez ayağın yere değecek şekilde açılmasının ardından, iki elle gidonu tutarak geriye doğru çekmek yeterlidir. Bu esnada debriyaja basmak da ihmal edilmemelidir. Tek ayaklı destek kitleri ise, motor bloğunun konumuna ve şasi demirlerinin pozisyonuna göre sağ veya sol tarafa monte edilir. Motosiklet gövdesi üzerine bağlanan destek ayaklarının ucunda, demir çubuğun motor ağırlığı ile yere gömülmesini önleyen ve motosikletin daha dengeli durmasını sağlayan geniş metal levhalar bulunur. Dayanıklı metallerden imal edilen parçaların alt kısmı, kaymayı engelleyecek lastik pedler ile kaplanır.

Pivot desteği sunan ekipmanlar ve özel kitler, motoru farklı zeminlere park etmek için kullanılabilecek ideal ürünler içinde yer alır. Motorun ağırlık noktası pivot ayağına kaydığı için, iki tekerlek üzerindeki baskı önemli oranda azalır. Bu sayede, rampa yukarı veya aşağı park etmek oldukça kolaylaşır. Motorun ağırlığını üstlenmesine rağmen, ayak destekleri açıkken motor üzerine oturmak ve ağırlığı stant üstüne yüklemek oldukça sakıncalıdır. Belli bir süre sonra, bağlantı parçaları, destek kiti ve kök vidası üzerinde sorunlar oluşabilir. Aynı zamanda, destek ayağı açık bir konumdayken yola çıkmak, sürüş dinamiğini bozabileceği için, kazalara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle çoğu motosiklet modeline, destek ayakları açıkken marş ünitesini kapatan güvenlik önlemleri eklenir.

Motosikleti sabitlemeye yarayan stantların yanı sıra, hareket esnasında ayakları ideal ergonomide yerleştirebilmek için tasarlanan destek kitleri de bulunur. Motosikletin türüne, genişliğine, sürüş dinamiklerine ve konfor ögelerine göre dizayn edilen modeller mevcuttur. Enduro, trial ve cross tarzı yerden yüksek motosikletlerde kullanılan ayak pedleri, motosikletin orta noktasına yakın tutulur. Sele haricinde, ayaklıklar üzerinde de sürülebilen off road tipi motosikletlerin stantları oldukça dayanıklıdır. Kaymaları önlemek amacıyla, ayaklık çevresinde tırtıklı yüzeylere ve lastikli parçalara da sıklıkla yer verilir. Chopper, cub ve touring tarzı konfor öncelikli motosiklet modellerin ayak destek kitleri, ön tekerleklere yakın ve ayakların rahatlıkla sığabileceği genişlikte dizayn edilir. Scooter ve maxiscooter modellerinde ise, ayak destek aparatları gövdeye bağlı bir platform şeklinde sunulur.

Motosiklet Ayak Destek Kit Fiyatları

Motosiklet ayak destek kit fiyatları; ürünün markasına, türüne, yapısına, malzeme kalitesine, özelliklerine ve fonksiyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayak destek kitlerinin motosiklet ile olan uyumluluğu da ürünün değeri açısından son derece önemlidir. Karbon fiber ve krom kaplamalı çelik gibi hem dayanıklı hem de göz alıcı görünüme sahip modeller, genellikle yüksek bir fiyat çizgisine sahiptir. Demir, alüminyum ve sac gibi malzemelere ve klasik fonksiyonlara sahip olan ürünler ise, daha makul fiyat aralığı içinden tercih edilebilir. Çeşitli kabartmalar, motifler, marka armaları ve farklı tasarımsal detaylar da fiyat üzerinde etkili olan unsurlar arasında yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Ayak Destek Kitleri

6170 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 36 / 6170 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?