Bilgisayar oyunlarına yakın bir yerde olursanız, MSI'nın farkında olduğunuz bir isim olacağını dair söylem haksızlık olmayacaktır. Ünlü kırmızı ejderha logosu, imzalı kırmızı renk şemaları ve çarpıcı görünümlü ürünleri ile MSI normalde 'oyuncu' odaklı ürün, spor aksesuarları ve tasarım seçeneklerine odaklanan bir markadır.

MSI klavyeleri için söylenebilecek en önemli detay, sahip olduğunuz ürünler arasında geleneksel olanlarıyla kesinlikle karşılaşmama ihtimalinizin bulunmamasıdır. Genellikle oyuna hazır olarak işaretlenen çevre birimlerinin tasarımları oldukça farklı şekilde değişebilir. İster milyonlarca tıklama anahtarının verdiği inanılmaz dayanıklılık, isterse kullanıcıya uyacak farklı anahtar stilleri bolluğu olsun, MSI gibi mekanik klavyeler klavyeye olan bakış açısında fark yaratmıştır.

Tercih Noktasında Sayısız Neden

MSI klavyeleri, özellikler açısından muhtemelen her kullanıcıyı memnun edebilecek şekilde donatılmıştır:

 • Tercihe bağlı olarak tamamen metal (alüminyum) ya da kaliteli plastik çerçeveye sahip klavyeler
 • Her biri farklılık gösteren çeşitli renklerde Cherry MX RGB anahtarlar
 • Farklı işlevlere kısa yoldan ulaşabilmek için özel multimedya tuşları.
 • Tam boyutlu ergonomik avuç içi dayanağı ve ek tuş başlıkları.
 • Fiziksel darbelere karşı dayanıklılık gösteren USB kablosu.
 • Tam RGB LED Aydınlatma, milyonlarca renk ve birkaç şaşırtıcı ışık efekti RGB Mystic Light ile kolayca kontrol edilebilir.
 • Gaming Center ile ayrıntılı ayarlara ince ayar yapma şansı.
 • Sorunsuz oyun deneyimi için N-Key Rollover ve Windows Tuş Kilidi.
 • Lüks Metal Klavye Tuşları ve Kauçuk Klavye Tuşları mükemmel yazma geri bildirimi sağlar.
 • Örgülü Kablolar + Altın kaplama Konektör.
 • İşletim sistemi konusunda soru işareti bırakmadan bütün platformlar için uygun klavyeler
 • İsteğe bağlı olarak Mekanik hisli özel membran anahtarlar
 • Oyun Modu ve gölgelenmeyi önleme özelliği
 • Sıvı dökülmelerine karşı direnç
 • Yüksek profilli mekanik anahtarlar hız, doğruluk ve dayanıklılık sağlar
 • İnce ve hafif tasarım
 • Ergonomik yüksek-düşük tuş kapağı tasarımı, el ve bileklerin gerginliğini ve ağrısını azaltır
 • Fırçalanmış metal üst plaka ve şekilli tuş başlıkları
 • Sabit Oyun Tabanı kaymayı önleyici verimli bir performans sağlar

Kendi Yazılımları İle Daha Uyumlu Performans

MSI, kendi yazılımı olan Mystic Light'ı ve 'Oyun Merkezi'ni bir şekilde tecrübe etmenizi ister. MSI, Mystic Light ve MSI Gaming Center odaklı ürünlerinin 'paritesini' çarpıcı bir şekilde yansıtma başarısını gösterir. MSI markalı anakartlar ve grafik kartlarındaki modları kontrol etme yeteneğine erişebilirsiniz. GPU veya MB profillerini anında değiştirmek için kullanabilirsiniz. Çeşitli müzik çalarlarınızı kontrol etmek için özel multimedya tuşları MSI klavyeleri için artı bir değerdir.

MSI'nın Mystic Light yazılımıyla kontrol edilebilen her tuş kapağının arkasında artık her tuş başına RGB aydınlatma yer alır. Klavyeyi tam olarak kontrol etmek için gereken iki uygulamanın olduğunu fark edeceksiniz. Süitler, çok sayıda farklı aydınlatma ön ayarının yanı sıra diğer MSI 'Mystic Light' özellikli MSI dişli parçalarıyla entegre olabilme sözü verir. MSI klavyeleri, diğer ilgili yazılım olan 'MSI Oyun Merkezi' aracılığıyla makroların programlanmasını da destekler. Bu tümünü yakalama yazılımı, bütün MSI ürünlerinin daha iyi kontrol edilmesini sağlar ve Mystic Light'ın bu ürüne entegre edilebilmesini ister.

Kullanım Alanına Göre Farklı Anahtar Tipleri

MX Red'ler geleneksel olarak 'oyuncu' odaklı anahtar olarak görülür ve sadece 45g'lik bir çalıştırma kuvveti ile tamamen doğrusal bir tepki sunar. Düğmeyi etkinleştirmek için gereken doğrusal tepki (geri bildirim olmadan) ve düşük güç, oyun oynamak için kesinlikle mükemmel oldukları ve tuşların hızlı bir şekilde etkinleştirilmesine izin verdiği anlamına gelir. Tüm MX Red anahtarları doğal olarak aynı olsa da, anahtarın uygulanması çeşitli nedenlerden (örn. Tahta derinliği, kapak kalitesi, kapak tipi veya malzeme) dolayı farklılık gösterebilir. % 100 dokunsal geri bildirimli anahtarlar tercih noktasında daha çok dikkat çeker. Eğer çeşitli nedenlerden dolayı klavyeyi kalabalık bir ortamda kullanma mecburiyetiniz söz konusu ise iş arkadaşlarınızı ya da çevrenizde yer alan diğer kişileri rahatsız etmemek için Cherry MX Browns veya Blues anahtarlar daha doğru tercih olacaktır. Tuş başlıklarının tamamı hiçbir şekilde 'kayan' bir stile sahip değildir ve tüm tuşun etrafını neredeyse klavyenin kasasına kadar sarar.

Geniş Kullanıcı Sınıfına Hitap Eder

MSI klavyeleri, sorunu nereden atmak isterseniz isteyin, dokunmatik ekranlardaki ve alternatif yöntemlerdeki (örneğin ses, yüz tanıma vb.) büyük ilerlemelere rağmen, bir bilgisayarla etkileşim kurmanın en etkili ve en iyi yoludur. Profesyoneller, geliştiriciler, BT personeli, tasarımcılar vb. kişilerin çalışma günlerinin bir bölümünü daha iyi bir klavye kullanarak geçirebileceği düşünüldüğünde, hem duyarlı, rahat hem de iyi bir yazma deneyimi sunan ve / veya his için iyi bir karşılık olabilecek değerli bir yatırım olacaktır. Özel tuş kapakları, tasarımlar, anahtarlar ve form faktörleri, size uygun bir klavye inşa etme olanaklarının neredeyse sonsuz olduğu anlamına gelir.

Bütün Detaylarına Kadar Düşünülmüş

Membrandan mekaniğe geçmek, başlı başına bir deneyimdir, sabit disk yerine katı hal diskini ilk kez başlattığınız hissine benzer. Alışmak zaman alır, harekete geçirme noktaları çok daha hızlıdır.

Kablo yönetimi için oldukça şık kablo kesikleri, dâhil edilen bir bilek desteği, her zamanki kaymaz yükseltme ayakları, bazı özel medya tuşları ve kartın WASD bölümünü değiştirmek için çeşitli tuş kapakları bulunmaktadır.

MSI klavyelerinin inşa kalitesi güçlü noktasıdır, çünkü tabanda sıfırdan az esneklik vardır ve masanın üzerinde olduğunda yazarken hareket zar zor fark edilir.

Klavyelerin tasarımları ergonomik ve isteğe bağlı olarak çeşitli boyutlardadır. Ayrıca Cherry anahtarlarından anahtar hareketi ve doğruluk beklenir, tuş başlıkları pürüzsüzdür ve dokulu kapaklar tercih edilirken, bunlar takdire şayan bir şekilde çalışırlar ve kaliteli PBT tuş kapaklarına sahip olan klavyeler de uzun süreli kullanılabilir.

MSI klavyelerde FN ve Windows tuşuna basmak, Windows tuşunun gerçekten istemediğinizde başlat menüsünü açmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda klavyeyi oyun moduna geçirir. N-Key rollover, klavyenin oyun modunda kalabileceğini kanıtlar niteliktedir. Klavye çerçevesi, uzun süre oyun oynamak için ellerinizi (tercihen bir bilek dayaması üzerinde) rahat bir konuma getirmenize yardımcı olur.

Sona Ermeyen Geniş Teknik Detaylar

Klavyelerden birçoğunun üst plakası, fırçalanmış bir kaplamaya sahip kalın bir metal tabakaya sahiptir. Bilgisayar oyuncuları için her zaman büyük bir hit olmuştur.

MSI klavyeleri hakkında ilk fark edeceğiniz şeylerden biri, özel tuş başlıkları olacaktır. Köşeler gerçekten pürüzsüz ve orijinal bir stil vermek için kesilmiş ve açılıdır.

RGB aydınlatmasının hemen hemen her yönünü doğrudan klavyeden de kontrol edebilirsiniz. Profiller arasında dolaşmak için “ekle” tuşunu kullanabilirsiniz. Bunlar RGB gökkuşağından özel oyun kodlu renk düzenlerine kadar değişir.

O zaman burada parlaklıkları ve rengi değiştirebilirsiniz. RGB'yi seviyorsanız, bu iyi bir şeydir. Ancak klavyeyi tek renkte kullanmayı tercih edenler de düşünüldüğü için MSI klavyelerinin RGB aydınlatmalı ürünleri, bütün kullanıcılar için uygundur.

Sonuç olarak MSI klavyeleri daha fazla güç ve stil için fırçalanmış metal kaplama üst panel ile donatılmıştır. Ayrıca bütün tuşlara RGB aydınlatma, özel tasarlanmış tuş kapakları, örgülü USB kablosu ve daha fazlası ile diğer tüm üst düzey oyun klavyeleriyle rekabet edebilecek şekilde donatılmıştır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

MSI Klavye

21 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Klavye
Klavye
Klavye & Mouse Setler
Klavye & Mouse Setler
Klavye
Klavye
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Klavye Tipi
Toplam 21 / 21 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?