ARA
Loading interface...
Loading interface...
Niksolfarm
NİKSOLFARM KATI SOLUCAN GÜBRESİ 10 KG

NİKSOLFARM KATI SOLUCAN GÜBRESİ 10 KG

Niksolfarm
%0 indirim 55,00 TL 55,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001279
NİKSOLFARM KATI SOLUCAN GÜBRESİ 10 KG
Saksı, Bahçe, Tarla Organik %100 Solucan Gübresi 10 Kg Çuval Ambalaj  Organik Solucan Gübresi bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda, evlerinizdeki yapraklı, çiçekli tüm süs bitkilerinizde güvenle kullanabileceğiniz organik bir gübredir.Organik %100 Solucan Gübresi'nin yakma özelliği olmadığı için, tüm uygulamalarda, toprak, torf vs. ile karıştırmaya gerek duymadan, tohumdan fide yetiştirmeye kadar doğrudan kökle temas ettirerek güvenle kullanabilirsiniz.  Bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlayan makro, mikro, iz elementlerden oluşan bitki besinlerini içerir. Topraktaki alınamayan bitki besin elementlerini alınabilir forma dönüştürür. Ürün miktarında artış sağlar.Organik Solucan Gübresinin  Katı (granül) formülasyonlarının topraktan uygulanması ile önemli bitki hastalık etmeni fungus (mantar) ve bakterilerin oluşturduğu bakteriyal ve fungal hastalıklara karşı önleyici etki göstererek bitkiyi hastalıklara karşı korur. Bitki hücre duvarlarının kalınlaşmasını sağlayarak, emici tip ağız yapısına sahip böceklerin (meyve sinekleri, aphids vs.) bitki dokusunu delerek bitki özünü içmesini engelleyerek zararlarına karşı bitkiyi korur. Kompostlaşmış biyotik etmenlerin Solucan Gübresinde bulunması sebebiyle bitkinin büyümesine etken olan proteinli (azotlu) bileşikler içerir. Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, pH dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren,Solucan Gübresi sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.Nasıl Kullanabilirim? Balkon bahçeciliğinde;Sebze ve meyve saksılarınıza, saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır.   Tüm yapraklı, çiçekli süs bitkileriniz için; 
Saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır. Sebzelerinizi dikerken; Fide çukuruna 1 avuç kadar (yaklaşık 50 gr.) veya Meyve ağaçlarınızı dikerken; fidan çukuruna 4 avuç kadar (yaklaşık 200 gr.) direk kök ile temas edecek şekilde uygulanır. Toprakla kapatılıp sulanır.   
Yetişkin Ağaçlarınızda; Yaprak iz düşümü hizasını (gölge çapı) yani kök bölgesini 10-15 cm. derinliğinde çapalayarak, çapalanan toprağın üzerini kapatacak şekilde, çap=1 kg. ölçeğinde uygulanır.
Üzeri toprak ile örtülüp, sulanır.Örn: Gölge Çapı 2 metre bir ağaç için 2 kg. Solucan Gübresi uygulanabilir.  Senede en az 2 kez uygulanması bitki sağlığı ve gelişimi için önerilir.Ürünü kullandıktan sonra pakette kalan miktarı 2 sene boyunca ambalajında muhafaza edebilirsiniz. 
Miktar 10 kg
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000OPA57
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön