Paco Rabanne Parfüm

Paco Rabanne parfüm dünyasına ismini eşi benzeri olmayan kokularla yazdıran bir ikondur. Onun yaratıcı dehası, benzersiz ve dramatik kokulara imzasını atar. 1969 yılında ilk parfümünü çıkardığından beri, her zaman mükemmel notaları ve aromaları birleştirmeyi başarmıştır. Paco Rabanne erkek ve kadın parfümleri baş döndürücü bir etkiye sahiptir. Siz de karakterinizle bütünleşecek, tarzınızı yansıtacak ve gittiğiniz her yerde kokunuzla hatırlanmanızı sağlayacak bir imza parfüm arıyorsanız, Paco Rabanne kadın ve erkek parfümleri çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Parfüm Notası Nedir Ve Parfüm Notaları Nelerdir?

Bir parfümü eşsiz ve güzel yapan, notalarının arasındaki ahenktir. Parfüm sıkıldıktan sonra içerisindeki farklı esanslar farklı zamanlarda ortaya çıkar. Her bir esansın uçuculuğu farklı olduğu için, esanslar farklı notalar halinde parfümün içerisinde gruplanır. Parfüm ilk sıkıldığında duyulan koku üst notadır. Tepe noktası ya da açılış notası adı da verilen üst notaların kalıcılığı azdır; 15 dakika ila 2 saat arasında kalıcılığı vardır. Parfüm cildinizle bütünleştiğinde üst notaların kokusu kaybolur ve orta notalar, yani kalp notası açığa çıkar. Bu yüzden bir parfüm satın alırken üst notalarına göre değil, orta notalarına göre seçim yapmanız doğru olur. Orta notaların kalıcılığı 3-5 saattir. Orta notaların etkisi geçmeye başlarken duyulan kokular alt notalar ya da dip notalardır ve 5-6 saat kalıcılıkları vardır.

Koku Aileleri Hangileridir?

Parfümler farklı koku ailelerinden meydana gelir. Koku ailelerinin başında aromatik, odunsu, oryantal, baharatlı, misk, deri, turunçgil, çiçeksi, meyvemsi, şekerli, ferah ve şipre kokular vardır. Üst, orta ve alt parfüm notaları farklı koku ailelerinden oluşur ve bir parfüm genellikle tek başına odunsu ya da çiçeksi olarak tanımlanmaz. Oryantal çiçeksi ya da odunsu şipre olarak iki farklı koku ailesinin birleşimi ile nitelendirilir. Bu yüzden sayısız parfüm kombinasyonu vardır.

EDP, EDT ve EDC Farkı Nedir?

Aldığınız parfümlerin üzerinde bu üç harfli kısaltmaları görürsünüz. EDP, “Eau de Parfum”, EDT “Eau de Toilette” ve EDC de “Eau De Cologne”nin kısaltmasıdır. Parfümlerin aldığı bu isimler, parfümün içerisindeki esansların yoğunluğuna göre verilir. Daha yüksek konsantrasyona sahip parfümler daha kalıcıdır. En yüksek esans oranı %15-20 ile EDP’lerdedir. EDP’lerin kalıcılığı diğerlerine göre daha yüksektir; 4-6 saat kalıcılıkları vardır. EDT’lerin esans oranı EDP’lerden düşüktür; %5-15 arasında olan esans oranı ile kalıcılıkları 2-4 saat civarındadır. EDC’ler en düşük esans oranına sahiptir ve %2-4 esans içerirler. EDC’lerin kalıcılıkları en fazla 1-2 saattir. 8 saate kadar kalıcılığı olan ve %20-40 arasında esans barındıran özel parfümler de bulunur ve onların kutusunun üzerinde sadece “Perfume” ibaresi vardır.

Parfüm Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir?

Parfümü temiz ve kuru cildinize sıkmalısınız. Vücudunuzun en sıcak bölgeleri olan boyun, çene, omuz, göğüs ve kolun dirsekten aşağıda kalan kısmına parfüm sıkarsanız, parfümün kalıcılığını artırırsınız. Ancak bu bölgelerden sadece birini tercih etmelisiniz ve aynı anda tüm bölgelere parfüm sıkmamalısınız. Parfümü sıktıktan sonra elinizle ya da başka bir bölgeye ovuşturarak notaları öldürmemelisiniz; bu parfümün moleküler yapısını bozar ve kalıcılığını azaltır. Son olarak parfümü kıyafetlerinize değil direkt teninize sıkmalısınız. Daha çok parfüm sıkmak, parfümün kalıcılığını artırmaz; az parfüm sıkarak başlamalı ve gerektiği zaman parfümünüzü tazelemelisiniz.

Hangi parfüm hangi tene yakışır?

Parfümler her ciltte farklı kokar çünkü cildin parfümle olan etkileşimi herkeste farklıdır. Kuru ciltlilerin teninde parfümlerin kalıcılığı daha düşük olduğu için kokusu daha yoğun olan odunsu parfümler tercih edebilirler ve yağlı ciltliler de daha hafif çiçeksi ve turunçgilli parfümleri tercih edebilir. Esmerler oryantal parfümleri, beyaz tenliler çiçeksi ve meyvemsi parfümleri ve buğday tenliler de baharatlı parfümleri severek kullanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Paco Rabanne Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 106 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/pacorabanne