Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pavlonya Ağacı Fidanı - Paulownia Tementosa 30-50 cm

Tunç Botanik
299,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001429

PAVLONYA AĞACI FİDANI - Paulownia Tementosa

SAKSIDA KÖKLÜ CANLI FİDAN

SAKSI HARİÇ 30-50 CM BOYUNDAPavlonya ağacı, dünyanın en hızlı büyüyen, kaliteli ve sert kereste elde edilebilen, yaprakları hayvan yemi veya yeşil gübre olarak kullanılabilen, toprak verimini arttıran ve dikildiği alanlarda tarım yapılabilmesine imkan veren, hava kirliliğini önleyen, iklim yumuşatıcı etkisi olan çok yönlü bir ağaçtır.
İri yaprakları çok fazla miktarda azot içerdiğinden hayvan yemi veya yeşil gübre olarak kullanılabilmektedir. Besin değeri arpa ile eş değerdedir. Son zamanlarda yaprakları slaj yemi olarak kullanılmaya da başlanmıştır. Yapraklar aynı zamanda toz emme fabrikaları gibi çalışır. Bir Paulownia ağacı yaklaşık 15 çam ağacı kadar toz emer. Bol oksijen üreten yapraklar üzerindeki yapışkanlı tüycükler minik sinekleri yakalayarak öldürür. Paulownia ağacı çok güzel çiçeklere sahiptir. Çiçekler bal özü olarak çok zengin olduğu gibi hava koşullarına bağlı olarak 3 aya kadar çiçekte kalabilmektedir. Arıcılık için ideal bir ağaçtır. Güzel görünümlü çiçekler ve dekoratif yapraklar Paulownia ağacının peyzaj amacı ile de çokça kullanılmasını sağlamaktadır. Kışın yaprağını döken bir türdür. 

Anavatanı Çin olan Paulownia ağacı dikildiği yıl 8-8.5 mt. boylara ulaşabilen bir ağaçtır. Bir yılda 10,38 mt. büyüyen Paulownia Elongate türü bir ağaç dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır. 5 yılda kesilecek büyüklüğe ulaşır. En ekonomik kesim yaşları ise 11-18 yaş aralığıdır. 10 yaş üzeri ağaçların kereste kalitesi daha yüksek ve ekonomik değeri daha fazladır. Paulownia ağacı 70-80 yaşlarına kadar yaşar. Kök sistemi çok güçlüdür ve aynı kök sistemi 8-10 defa kullanılabilmektedir. Bir kere dikildikten sonra yeni fide yatırımına gerek yoktur.  

Kerestesi hafif ama dayanıklı, kullanımı çok kolay, fırınlama maliyeti olmayan, çekme özelliği çok az olduğundan yılma, çatlama ve bel verme özellikleri olmayan bir ağaçtır. Isı ve elektrik yalıtımı çok düşüktür ve çürümeye karşı oldukça dirençlidir. Kerestesi başta mobilya olmak üzere kapı ve pencere doğramaları, müzik aletleri yapımı, inşaat konstrüksüyon gemi yapımı, süs eşyaları yapımı, lambri, kaliteli sunta ve kağıt üretimi vs gibi bir çok alanda basarı ile kullanılabilen değerli bir malzemedir.

Bu ilan Entegrapi ile listelenmiştir!
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00003FCP2J
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Portakalbahcem Mini Mayer Limon Fidanı Berke Fidancılık Mayer Limon (2 Yas Tam Bodur) Tunç Botanik Gold Taflan 5 Adet - Büyük Boy 40 - 50 Cm - Gerçek Resim !! Aydoğdu Iri Meyveli Kırmızı Alıç Fidanı Gloria Fidancılık Tüplü Aşılı Yediveren Avustralya (Iri) Dut Fidanı Tunç Botanik Hacı Ömer Kestane Fidanı 3 Yaş Tüplü ve Aşılı Fidan Burada Bodur Oya Ağacı Pembe 40-50cm Tunç Botanik Arap Yasemini - Çiçekli Kokulu Sarılıcı Bitki 1.5 Metre Gloria Fidancılık Fidan Destek Çubuğu Kamış(Ucu Sivriltilmiş) 80-90 Cm 25 Adet Gloria Fidancılık 2 Yaş Tüplü Özel Bir Tür Alaca Limon (Boy 80-100 Cm) Çingene Şalvarı 3 Adet - Pembe Süs Bitkisi - Iresine Herbstii Yediveren Limon Fidanı 2 Yaş Rüzgar Botanik Laurenne Badem Fidanı 5 Yaş 150 cm 200 cm Gloria Fidancılık Tüplü Aşılı W.Murcott Mandalina Fidanı 2 Yaş(120-140 Cm) Gloria Fidancılık Tüplü Aşılı Keçi Boynuzu (Harnup) Fidanı Kıbrıs Aşısı Serada Decor Plant Hayward Kivi Fidanı-Erkek ve Dişi 2 Adet 35-40 cm Bol Verimli Soğuğa Dayanıklı Gloria Fidancılık Tüplü Kara Selvi Fidanı 80-110 Cm Fidan Burada Begonvil Sarmaşığı - Mor (Bougainvillea Alexandra) Reyon Bahçe 3 Yaş Aşılı Yediveren Limon Fidanı Saksıda Gloria Fidancılık Tüplü Hünnap Fidanı Yaş 2 Boy 50-70cm Tunç Botanik Ligustrum Kurtbağrı Çit Bitkisi 5'li Gloria Fidancılık Birbirini Tozlayan 2 Yaş Aşılı Bacon ve Hass Avakado (2'li Paket) Tunç Botanik İç Mekan Bitkileri Toprağı 3 Lt - 7'li Özel Karışım (Akıllı Gübre Gloria Fidancılık 2 Yaş Tatlı Nar Fidanı 90-110 Cm Gloria Fidancılık Tüplü Kızıl Çam Fidanı Tunç Botanik Kırmızı Berberis Renkli Çit Bitkisi Tunç Botanik Şimşir Fidanı 3 Adet - Dekoratif Saksıda Hediyelik
Başa dön