Pnömatik, Hidrolik Parçalar

Pnömatik, Hidrolik Parçalar

Temel olarak sıvı ve akışkan iletimi, dağıtımı ve kontrolü için yararlanılan pnömatik, hidrolik parçalar, su ve buhar basıncıyla çalışan makine ve sistemlerde kilit roller üstleniyor. Zengin bir ürün yelpazesiyle sunulan ve farklı görevler üstlenen parçalar, yeni sistem ve tesisatların kurulumu, mevcut sistemlerin yenilenmesi veya onarımı sırasında kullanılabiliyor. Ürün seçenekleri içerisinde vana, valf, silindir, dağıtıcı, hız ayarlayıcı, nipel, rekor, pozisyoner, susturucu, tapa, orta bacak, teflon hortum, tutucu, kasıntı alıcı, manyetik piston, regülatör ve dirsek bağlantı parçaları yer alıyor.

Pnömatik Sistemler için Dizayn Edilmiş Parçalar

 • Su ve buhar tesisatları için imal edilen ve boyut bakımından model seçenekleriyle sunulan pnömatik aktüatörlü küresel vanalar, hava beslemesiyle çalışmalarını gerçekleştiriyor.
 • Patlamaya dayanıklı olarak tasarlanan ve delikli olması nedeniyle tüm yönlere rahatça bağlanabilen pnömatik pozisyoner modelleri, tesisatlarda pnömatik aktüatörlerin hareket etmesini sağlıyor.
 • Açma ve kapama mekanizması bulunan yön valfleri, basınçlı havayı aktüatör içerisinde yer alan bölmelere yönlendirme görevi üstleniyor.
 • Genel olarak presli makine üretiminde tercih edilen manyetik yastıklı silindir modellerinden hidrolik ve pnömatik sistemlerde devre elemanı olarak faydalanılıyor.
 • Basınç regülatörü, yağlayıcı ve hava filtresinden meydana gelen şartlandırıcı modelleri, havanın kullanıma uygun şekilde pnömatik sisteme dahil olmasını mümkün hale getiriyor.
 • Valf manifoltları, pnömatik sistemlerde tek hat üzerinden gelen hava veya buharın farklı kanallara ayrılması ya da farklı kanallardan gelen hava veya buharın birleştirilmesi amacıyla kullanılıyor.

Basınç Değerlerini Kontrol Etme Şansı Sağlayan Manometreler

Yüksek basınçla çalışan makine ve sistemlerde yaygın şekilde kullanılan manometre çeşitleri, gaz ya da sıvı akışkanların basınç değerlerini ölçmeye yarıyor. Manometreler sayesinde kullanıcılar, basınca dayalı çalışma yükünün yükseliş ve düşüş anlarından vakit kaybetmeksizin haberdar olabiliyor. Birçok sistem ve makinede kullanım için uygun olan manometreler, kolay ve hızlı şekilde monte edilebiliyor.

Model Seçenekleriyle Sunulan İşlevsel Devre Elemanları

 • Kullanıldığı tesisatlarda yön kontrolü yapmaya yarayan elektrik uyarılı valfler, kullanıcılara tek ve çift bobinli model seçenekleriyle sunuluyor.
 • Dişli, kaynaklı ve ay anahtarlı türleri bulunan yüksüklü nipel, çeşitli tesisatlarda iki boruyu birbirine bağlamak amacıyla kullanılıyor.
 • Valf üstü hız ayarı aparatları, kullanıcılara tesisatlardaki sıvı ya da buhar akışının şiddetini ayarlamaları için yardımcı oluyor.
 • Yüksek basınca dayanıklı yapıları nedeniyle buhar ve sıcak su iletimini güvenli duruma getiren yanmaz ve yapışmaz özellikli teflon hortum çeşitlerinden pnömatik bağlantı elemanı olarak yararlanılıyor.
 • Farklı çaplarda model alternatifleri bulunan dirsek dağıtıcılardan tesisatlarda boru bağlantılarının yönlendirilmesi ve çoklu hale getirilmesi için faydalanılıyor.

Çalışma Basıncını İdeal Seviyeye Getiren Regülatörler

Birçok çeşidi bulunan regülatörler, kullanıldıkları hidrolik ve pnömatik tesisatlarda su veya gaz basıncını ideal seviyeye getirme görevi üstleniyor. Hava girişi ya da vana kapatılıp açılması gibi durumlarda meydana gelen ani basınç değişimleri, regülatörler aracılığıyla dengeleniyor.

Pnömatik ve hidrolik parçaların montaj işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Pnömatik ve hidrolik parçaların kullanım ve montaj şekilleri model özelinde değişkenlik gösteriyor. Teknik bilgi ve ekipman kullanımı gerektiren montaj işlemlerini, montaj tecrübesi olan kişilerin yapması tavsiye ediliyor.

Pnömatik ve hidrolik parça seçimi nasıl yapılır?

Pnömatik ve hidrolik sistemlerde parça uyumu son derece önem arz ettiği için ürün seçimi sırasında parçaların boyutlarının ve teknik özelliklerinin detaylı şekilde gözden geçirilmesi öneriliyor.

Yüksek basınçlı pnömatik ve hidrolik sistemler, nasıl kontrol altında tutulur?

Manometre ve regülatör kullanımı, yüksek basınçlı pnömatik ve hidrolik sistemlerde meydana gelecek basınç değişikliklerini gözlemlemeye ve kontrol altına almaya yardımcı olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pnömatik, Hidrolik Parçalar

8947 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 8947 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/80737005