Rampage klavyeler Hepsiburada'da

Rampage klavye nedir? Rampage klavye kimler tarafından tercih edilir? 

Oyun klavyeleri denilince aklımıza ilk gelen klavye markasından biri de Rampage'dir. Peki nedir bu oyun klavyeleri, kimler tarafından kullanılır, neden tercih edilir, diğer klavyelerden farklı ne özellikleri bulunur? Bu soruların cevabı ve daha fazlasını yazımızda açıklamaya çalıştık. 

Rampage bir oyun klavyesidir. Bilgisayar oyunları tutkunları için tasarlanmış olan Rampage klaveyelerin birçok farklı modeli bulunuyor ve Hepsiburada.com'da uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Klavye, her bilgisayarda bulunan, komutlarımıza imkan veren araçlardır. Birçok farklı çeşitte olan klavyelerin üzerinde harfler, sayılar, işaretler bulunur. Ayrıca işletim sistemlerinin önemli bir parçası olan ekran klavyeleri / sanal klavyeler de vardır. Sanal klavyeler, fare aracılığıyla kullanılır ancak acil durumların dışında pek tercih edilmez; çünkü yeterince kullanışlı değildir. İster günlük kullanım odaklı olsun ister oyun klavyeleri olsun, klavye türleri kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılır. 

Oyun klavyeleri ve Rampage klavyeler

Klavyeler, ihtiyaca göre şekillendirilmektedir. Günlük kullanımlar için daha konforlu klavyeler bulunurken, oyun tutkunları için daha çok hıza yönelik tasarlanmış klavyeler mevcuttur. Oyun klavyelerine "gaming klavye" de denilmektedir. Gaming klavyeler, oyun oynayanların ihtiyacı olan özellikleri ile farklılık göstermektedir. Bu özelliklerden biri ise, makro tuşlara çok sayıda komut verilebilmesidir. Günlük kullanım amaçlı tasarlanmış klavyelerde bir komutu gerçekleştirebilmek için bir tuşa birçok kez basılması gerekirken, Rampage klavyeler gibi oyun klavyelerinde bu işlem tek seferde yapılabilmektedir. Ayrıca oyun klavyelerindeki ışıklandırma özellikleri, gece oyun oynayanlar için önemli bir ihtiyacın giderilmesini sağlıyor. 

Oyun klavyeleri arasında en popüler olanlardan biri de Rampage klavyelerdir. Rampage markasının birçok farklı seçenekte sunduğu klavyeler arasında örneğin, kimisi tuş sesleri çıkartırken, kimisi nerederyse hiç ses çıkartmıyor. Rampage klavyelerin genel özelliklerine hepbirlikte göz atalım; 

Rampage klavyeler:

Rampage klavyeler, oyuncuların farklı talep ve ihtiyaçlarına göre farklı modellere sahiptir. Rampage klavyeleri geliştirenler, oyuncuların bütün ihtiyaçlarına ve taleplerine karşılık vermeye çalışmıştır. Rampage klavyelerin başlıca özellikleri şu şekilde sıralanmıştır;

- Rampage klavyelerin W, A, S, D tuş dizilimi, konkav tuş yapısı ve kısayol tuşları bulunur.

- Satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir madde "klavye dizilimi"dir. Genellikle Q klavye (Türkçe Q dahil) dizilimine sahip olan klavyeler piyasada olsa da, LC Hırvatça tuş dizilimi bulunan klavyeler de bulunuyor.

- Rubber dome tuşları, RGB led aydınlatma zemini özellikleri bulunan klavyeler çokça tercih edilir.

- Rubber Dome tuşları sayesinde oyun oynarken aynı zamanda eğlencenin de doruklarına çıkacaksınız.  

- Metal kasa ve plastik kasa seçenekleri bulunuyor.

- Gece veya karanlık ortamda, loş bir alanda rahat kullanım amaçlanarak geliştirilmiştir. Göz yormayacak şekilde RGB Led aydınlatma tuşları lazer baskılı olan klavyeler mevcuttur. 

- Ergonomik tasarımı sayesinde oyunculara büyük kolaylık sağlar.

- Bilek desteği, oyuncuların en büyük ihtiyaçlarından birine yanıt veriyor. Ne mi? Bilek desteği, uzun saatler boyunca oyun oynarken kolunuzun yorulmamasını sağlayacaktır. 

- Bilek dayanağı olan klavyelerdeki bu aparat sökülebilir ve vidalıdır. 

- Klavyeyi elinize almak isteyip istememenize bağlı olarak iki farklı boyutta klavye geliştirilmiştir; full (numaratörlü) ya da TKL (mini yarım klavye) olarak tasarlanmıştır.

- Kullanışlı, küçük boyuta sahip (217 x 164 x 30 mm) mini yarım klavyelerin elde tutulması kolaydır. Ancak hepsi küçük boyutlarda değildir. Normal klavye boyutunda olan Rampage klavye çeşitleri daha fazladır. 

- Son derece dayanıklı bir yapıda olan Rampage klavyelerin tam 60 milyon tuş vuruşu ömrü olanı da var, 30 milyon olanı da, 10 milyon tuş vuruşu ömrü olanı da. Hangisini seçmeniz gerektiği tamamen sizin tercihinize bağlı. 

- Klavyeler, kablolu bağlantıya sahiptir ve kablo tipi silindirik dayanıklı kablodur. Ayrıca, örgü kablo modelindedir. 

- Rampage klavylerin kullanım şekli "tak-kullan" ya da diğer ifadeyle "tak - çalıştır" dır. 

- Klavyelerin hiçbirinin yazılım ihtiyacı yoktur. Herhangi bir ayarlama yapmanız gerekmiyor. 

- Tüm Rampage klavyelerin işletim sistemi uyumluluğu gayet geniştir; Windows / Mac OS / Linux / Android / Chrome OS cihazlarda kullanılabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, tüm modellerde tüm işletim sistemlerine uyumluluk bulunmamaktadır. Cihazınız işletim sistemine uygun bir model almanız işinize yarayacaktır. 

- Ayarlanabilir yükseklik kimi klavye modellerinde var iken kimilerinde yok. İhtiyacınıza göre bu maddeye satın alırken dikkat ediniz. 

- Aynı anda algılanabilir tuş sayısı, modellerine göre farklılık göstermektedir. Kimi klavyelerde bu, yüzde yüz olacak şekilde geliştirilmiştir. 

- Bazı klavyelerin özellikleri arasında süspansiyonlu tuş takımı ve aynı anda 19 tuşa birden basabilme özelliği var. İşte bu özellik, birden fazla tuş kullanımının gerekli olduğu oyunlarda sorunsuz bir şekilde oyun oynamanızı sağlamayı hedefliyor.

- Klavye renkleri de birbirinden farklılık göstermektedir; aliminyum gri / siyah, kırmızı, siyah, metalik, gümüş seçenekleri mevcuttur. 

- Rampage klavyelerin bazılarında klavye zemin aydınlatması vardır ve rainbow (gökkuşağı) renklerindedir. 

- Bununla birlikte tuş aydınlatması da gökkuşağı renklerindedir.

- Rainbow led aydınlatması seçeneği sayesinde gece ve loş ortamlarda rahatça oyun oynayabilirsiniz. Led aydınlatmanın ışık şiddetini isteğinize uygun olarak arttırabilir ve azaltabilirsiniz. Gözlerinizin sağlığı açısından bu özellik son derece önemlidir. Düşük ışıkta led aydınlatması ile rahatlıkla oyununuzu oynayabilirsiniz. 

- Ledler, klavyenin sağ ve sol köşelerinde yer almaktadır. Bu sayede led aydınlatmalar yandığında ışık doğrudan gözünüze vurmayacak ve hem sağlık hem de konfor açısından klavyeniz sizi tatmin edecektir.

- Oyuncular için bir ürüne alışmak ve o ürünün gerçekten ihtiyacı olan ürün olması çok önemlidir. Sağlam materyallerle üretilen Rampage klavyelerin ömrü uzundur. Son derece dayanıklı olan klavyeler ile yıllarca aynı konforu alıştığınız ürün ile yaşayabilirsiniz.

- Şık tasarımların yanı sıra, yüksek tuşları ile de sizlere kullanım kolaylığı sağlayacak çeşitler bulunuyor. 

- Klavyelerin bilek kısımları ileri doğru bir çıkıntı şeklinde olabilmektedir. Bu özelliği ile oyun oynarken bileklerinizin yorulmaması amaçlanmıştır.

- Rampage oyun klavyelerini geliştirenler, oyuncuların bütün ihtiyaçlarına çözüm bulmak ve taleplerini karşılamak için çabalıyor. Kol destek padi sayesinde klavyenizi konforlu şekilde kullanabilir, oyuna odaklanabilirsiniz. 

- Bilek destek padini rahatlıkla takıp sökebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak tamamen sizin tercihineze kalmış!

- Oyun oynarken bir şeyler mi tüketiyorsunuz? Özellikle bir çay, kola, su gibi sıvı tüketirken klavyenize dökme korkusu ile oyuna odaklanamıyor olabilirsiniz. O zaman Rampage klavyeler tam size göre bir ihtiyacı karşılıyor. Sıvı geçirmeme özelliği bulunan klavyeleri ile Rampage, sıvı bir madde döktüğünüzde panik olmamanızı ve oyununuza devam etmenizi sağlayacaktır. Klavyenize sıvı dökülme korkusu da yaşamayacağınıza göre artık oyuna odaklanabilirsiniz! Böylece rakiplerinizden bir adım öndesiniz!

- Windows kilit tuşu özelliği bulunuyor. 

- Makro yazılımı ile kendinize özel atamalar yapabilirsiniz. Yani klavyenizi istediğiniz şekilde ayarlayarak kişiselleştirebilirsiniz. 

- Dikkat çekici şık tasarımlı klavyelerin köşeleri keskin hat çizgiler ile de son derece dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiştir. Rampage için dayanıklılık oyuncuların klavyeye alışması açısından önem arz ediyor. 

- Tuş sayısı klavyeden klavyeye farklılık göstermektedir. 109 tuş sayısına sahip klavyelerin yanı sıra mini yarım klavyeler gibi 36 tuşa sahip olan da bulunuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rampage Klavye

118 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Klavye
Klavye
Klavye & Mouse Setler
Klavye & Mouse Setler
Klavye
Klavye
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Klavye Tipi
Toplam 48 / 118 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar