ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Sarıkamış'a Giden Yol ( Rehin Alınan İmparatorluk ) - Özhan Eren Yorumları (3 Yorum)Ürün detayına git
Ürün detayına git
Sarıkamış'a Giden Yol ( Rehin Alınan İmparatorluk ) - Özhan Eren
Çok İyi
(3)
Çok İyi (3)
%100
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
5,0
Bu ürün ile ilgili 3 yorum var.
Sırala
Beş YıldızYakın tarihi geçmişimizi gerçekçi ve inandırıcı şekilde açıklayan biyografi özellikli, etkileyici ve hüzünlendirici bir roman.
Satıcı Hepsiburada
(71) KADIKÖY - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
RC
RC
SÜPERKESİNLİKLE HERKESİN OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP. AKICI SÜRÜKLEYİCİ DERS VERİCİ NİTELİKTE OLUP ENVER PAŞA HAKKINDA BİLİNMEYEN VEYA YANLIŞ BİLİNEN OLAYLAR AÇIK BELGELİ OLARAK GÖZLER ÖNÜNE SERİLMİŞ.
(53)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
PP
PP
Ne Avrupalıların vahşi kurnazlığı ne de bizim aptallığımız değişmemiş...Kitabın yarısına geldim...Bir anafor gibi beni çekiyor.Ülkemde "tarih" diye bir kavram yok..tarih bilimi yok...Bulgar ordusunun 1912 yılında İstanbulu işgal etmek üzere Çatalcaya kadar geldiğini bu kitaptan öğrendim.. Öğrendiğim bir şey daha var...Bir asırdır bizler Avrupalı medeniyetin (!) orduları tarafından katledildik ama soykırım yapan millet damgasını biz yedik...Ve bir asırdır bilimden uzak durmanın maliyetine katlanıyoruz..O zaman askeri güçle,şimdi ekonomik güçle bizim başımızı eğdiler.Ama biz hala aynı aymazlık ve aptallıkla onların avıyız..Artık kusacak durumdayım... Süreç devam ediyor,bir Mustafa Kemal daha gelmeyecek ne yazık ki...Bu kitabı vatansever her TÜRK evladı okumalı...Tarihimizin bizden saklanan zavallılığımızı öğrenmeliyiz ki,aynı hataya bir kez daha düşmeyelim...ya da bir kez daha düştüğümüz hatalardan artık kurtulalım... Kitabı okurken biraz milli duygusu olan herkesin kalbi sıkışacak,tansiyonu fırlayacak,beyni zonklayacak,midesi bulanacak,uykusu kaçacak,gözleri dolacaktır ve kendisini buruşturulup çöpe atılmış bir mendil gibi hissedecektir...
(57)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Başa dön