Eski çağlardan beri zenginliğin sembolü olan altın, ziynet eşyalarının en gözde malzemeleri arasında başı çeker. Doğada yumuşak formda bulunan kıt kaynaklı maden, büyüleyici sarı rengi ile hayat verdiği ziyneti göz alıcı hale dönüştürür. Dünya ekonomisinde paranın yerine kabul gören değişim aracı halini alması ile değer ölçüsü birimi haline gelen altın tasarruf sahiplerinin de yoğun ilgisini çekmektedir. Altının maddi değerinin yanı sıra manevi değeri de vazgeçilmez bir hediye olarak ülkemizde ilgi görmesine neden olmuştur. Yeni evlenen çiftlere, doğum yapan kadınlara ya da sünnet olan çocuklara altın hediye etmek muadili olmayan geleneksel bir tercihtir.

Altın hediye edilecek kişi ile olan yakınlık durumuna göre çeyrek altından başlayarak bileziğe kadar uzanan yaygın tercih yelpazesi içinde gram altınlar da son yıllarda kendilerine yer bulmaya başlamıştır. Yüksek maliyetli külçe altınının avantajlarını küçük çaplı tasarruf sahipleri ile buluşturma fikrinden yola çıkılarak hazırlanan 0.5, 1, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gramlık seçeneklere sahip gram altınlar, külçe altını mini formlarda kolayca satın alınabilir hale getirmiştir. Klasik altın seçeneklerinin aksine dikdörtgen formlarda tasarlanan gram altınlar, boyutlarına oranla değişiklik gösteren fiyatları ile alınıp satılması kolay bir yatırım ve hediye aracı olarak rağbet görmeye başlamıştır. Özel izin ile üretilen mini külçe altınlar 24 ayara ve 995 milyem saflığa sahiptir. Uluslararası alanda da hiç tereddütsüz kabul gören bir ödeme aracı olan altının bu özel halini tasarruf amacı ile satın alabilir, takı olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Külçe altın seçenekleri arasında en çok rağbet edilenler arasında yer alan 10 gram altın fiyatı yaklaşık üç yarım altın ederindedir. 10 gramlık 24 ayar mini külçe altın %100 oranında saf altından imal edilmiştir. Ağırlığı, ülkemizde ayar olarak kullanılan karat değeri ve orijinalliği her ürüne özel olarak imzalanan sertifika ile garanti altına alınan 10 gram altın, ihtiyaç duyduğunuz anlarda satın alacak olan sarraf, kuyumcu ve döviz büroları tarafından herhangi bir ekstra kontrole gerek duyulmadan elden çıkartılmasında büyük avantaj sağlar. 10 gram altın satın al ve sat işlemlerinde sunulacak sertifikanın varlığı, ürüne olan güvenirliliği üst düzeye taşır. Bu sebeple satın alacağınız ürünün ağırlığının ve saflığının uluslararası standartlara uygunluğunun analizci raporları ile tescillenerek taahhüt altına alınmış olmasına dikkat etmeniz büyük önem arz eder. Bunu yanı sıra üretici firmaca uygulanan imza, gizli işaret ve hologramlar tercih edeceğiniz gram altının sahte olmadığına delil teşkil edecektir.

Yaka cebinde taşınabilecek kadar küçük ancak cüzdana sığmayacak kadar parasal karşılığı büyük olan gram altınların fiyatı dünya altın borsasındaki değişikliklere göre her gün güncellenmekteyse de yatırımcısına kaybettirmeyen bir tasarruf aracı olarak ilk sıradaki yerini korur. 10 gram altın ve diğer mini külçe altın seçenekleri altın sektöründeki güvenilir firmalar tarafından üretilse de pek çok üründe olduğu gibi taklitleri ile karşılaşılması da olası bir durumdur. Ürün beraberinde yer alan sertifikası ile üretici tarafından ürün üzerine yerleştirilen görsel işaretler tercih edeceğiniz ürünün güvenilir bir finans aracı olduğuna dair şüphe duyulmasına mahal vermese de gram altının nereden satın alındığına dikkat edilmesi de önemli bir noktadır. Hem maddi hem de hediye ettiğiniz kişilere karşı manevi yönden mağduriyet yaşamamanız için gram altınınızı mutlaka güvenilir sarraf, kuyumcu, döviz büfesi gibi satıcılardan ve internet sitelerinden tercih etmeniz, satın aldığınız ürünün %100 orijinal saf altın olduğunun tam olarak garanti altına almasına imkan tanıyacaktır.

10 Gram Altın

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Nadir Gold
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı
DSACategoryId/2147483617/530175/530176/60008289
BAŞA DÖN