Latincede "Aurum" kelimesinden türeyen ve "ışıldayan, parlayan" anlamına gelen altın, parlak sarı renkte kimyasal bir element olup doğada bulunan en değerli madenler arasında yer alır. Saf hali ile bulunan bu maden, işlenme sırasında pek çok farklı şekillerde kullanılabilir. Altının parlak sarı renginin asitlere karşı dayanıklı olması ve doğada serbest halde bulunarak kolay işlenebilmesi gibi özelikleri ilk çağlardan beri insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Altını değerli ve özel bir metal olarak kılan diğer nedenler arasında ise hava ve su ile tepkimeye girmemesi ve bu sayede kararma ya da paslanma sorunlarının yaşanmaması yer alır. Bu tür sorunlar yaşanmayan bu metali, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde saklayabilirsiniz.

Dikdörtgen prizma şeklinde hazırlanan ve külçe ya da ingot adını taşıyan külçe altının değerini belirleyen en önemli unsurlar arasında ağırlığı, saflık derecesi ve ayarı yer alır. Son dönemlerde oldukça fazla rağbet gören külçe altın da hem yatırım hem de özel günlerde hediyelik olarak kullanmak amacı ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Altın bilezik, yüzük ve takı setinin yanı sıra taşınmaya ve saklanmaya daha elverişli olan külçe altın, yatırımcılar için daha ideal bir ürün olma özelliğini taşımaktadır. Genellikle 24 ayar formatında hazırlanan külçe altının 0,5 gramdan 1 ons ağırlığına kadar çeşitleri yatırımcılara sunulur. Satışa sunulan külçe altın fiyatları belirlenirken 995.0, 999.0 ve 916.0 saflık derecesi göz önünde bulundurulur.

Yatırım ve birikim yapma konusunda sık sık tercih edilen külçe altın, bankalarda muhafaza edilmesi kolay bir üründür. Yatırımcılar tarafından külçe altının tercih edilmesinin en büyük nedeni, değer kazanması ve değerinin altına düşmemesidir. Külçe altın fiyatı, gram altın fiyatı üzerinden anlık olarak hesaplanır ve bu şekilde satışa sunulur. Bu sayede altın piyasasında en doğru fiyatlar ve kalite ile yatırımcılara hizmet verilir. Uzmanlar tarafından yüksek rakamlarda yatırım yapacak olan kişilere, külçe altın ile yatırım yapmaları tavsiye edilmektedir.

Güvenli bir şekilde paketlenerek adresinize kadar sorunsuz bir şekilde ulaşan ürününüz, sertifikalı olup Türkiye'nin her yerinde kabul görmektedir. Dilediğiniz zaman külçe altınlarınızı kuyumcu ya da benzeri işletmelerde bozdurarak anında nakit paraya çevirebilirsiniz. Son dönemlerde sahte ürünlere karşı müşterilerini güvence altına alarak ürünlerinin arkasına hologram ve işaretler koyarak ürünlerin asla taklit edilemeyeceğini de ortaya koymaktadır. Yatırımcılar tarafından altının saflık derecesini ölçmenin en basit yollarının biri de mıknatıs ile birkaç saniyelik bir test yapmaktır. Mıknatıs ile aynı ortama giren altının hareket etmesi halinde %100 saf olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Külçe altının yatırım açısından ideal olmasının bir diğer nedeni ise 22 ayar işçiliğin bulunduğu altınlara nazaran bozdururken fiyatında çok fazla değişim olmamasıdır. Bu da külçe altının daha çok tercih edilmesinde en büyük etkenlerdendir. Dünya altın piyasasında oluşan fiyat değişimlerini takip ederek en doğru zamanda külçe altın satın alabilir veya satabilirsiniz. Bu sayede bütçenizi daha karlı bir konuma geçirebilirsiniz.

Külçe altın, yatırım amaçlı olarak ülke ekonomisinin lokomotif değerleri arasında yer alıyor. Aldığınız zaman dilimi ya da ilerisi için güvenli bir yatırım yapabilir ve hem kendinizin hem de aile bireylerinizin geleceğini güvence altına alabilirsiniz. Maddi sıkıntılar yaşadığınız dönemde yatırım yaptığınız külçe altınlarınızın bir kısmını anında nakde dönüştürebilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Enflasyon dönemlerinde küçük ve büyük tüm yatırımcılar için parasal birikimin erimesini önleyen külçe altın bütçelere büyük ölçüde katkı sağlar.

Külçe Altın Fiyatları

10 ürün var
  1. Markalar
    1. Nadir Gold
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı
DSACategoryId/2147483617/530175/530176
BAŞA DÖN