Tablet Ekran Koruyucuları

Taşınma ve kullanım kolaylığı birçok kişiyi bilgisayar yerine tablet kullanımına yöneltir. Yoğun bir kullanıma sahip olan tablet modellerinin geniş ve hassas ekranları, genellikle ekstra bir korumaya ihtiyaç duyarlar. Tablet modellerinin ekranlarına göre tasarlanmış olan ekran koruyucuları ise hem bu cihazların çizilmelere ve darbelere karşı korunmalarını hem de kolayca temizlenebilmelerini sağlarlar.

Tablet Ekran Koruyucu Fiyatları

Tablet ekran koruyucuları, boyutlarına ve özelliklerine göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. Ekran koruyucu tercihinde öncelikle ürünün tablet modeli ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında ürünün, tabletin dokunmatik hassasiyetini etkilememesi gerekir. Kalın ve düşük kaliteli ürünler dokunmatik hassasiyetini azaltarak tablet kullanımında problem yaşanmasına sebep olabilirler. Ürün tercihinde diğer bir önemli nokta da ekran koruyucunun dayanıklılık derecesidir. Daha etkili bir koruma için tercih edilebilecek olan 9H sertlik seviyesine sahip olan kırılmaz cam şeklindeki ürünlerin fiyatları daha yüksek olsa da bu ürünlerin koruyuculuk seviyeleri, film şeklindeki ürünlere göre çok daha yüksektir.

Tablet ekran koruyucuları fiyatları, bu ürünlerin sahip oldukları diğer işlevsel özelliklere göre de değişir. Ekran koruyucusunun kullanım esnasında rahatsızlık yaratmaması için kenar ve köşelerinin yuvarlatılmış olması, parmak ve su izlerinin oluşmasını engellemesi önemlidir. Kolay temizlenebilir ve anti bakteriyel özelliklere sahip modellerin fiyatları, diğer modellere göre bir miktar daha yüksektir ancak bu ürünler, çok daha iyi bir kullanım deneyimi yaşatırlar.

Tablet Ekran Koruyucusu Gerekli midir?

Günümüzde üretilen tablet modellerinde, çizilmelere karşı dayanıklı ekranlar kullanılır. Tabletlerde kullanılan ekranların dayanıklı malzemelerden yapılmış olmaları onları genel kullanımda oldukça etkili şekilde korumalarına rağmen sivri ve kesici özellikteki cisimler bu yüzeylerin çizilmelerine sebep olabilir. Dayanıklı olmaları için özel önlemler alınmamış tablet ekranları ise özen gösterilmediğinde normal kullanımda bile kolayca çizilebilir. Bu durumda ekran koruyucu ürünleri, dayanıklı olmayan ekran çeşitleri için olmazsa olmazdır. Dayanıklı ekranlara sahip tablet modelleri de ekran koruyucular sayesinde çok daha etkili bir şekilde korunurlar.

Tabletlerin ekranlarında sürekli parmak izleri ve ciltten kaynaklanan yağ lekeleri oluşur. Ekran koruyucu ürünleri ekranlardaki bu lekelerin daha pratik şekilde temizlenmesine de yardımcı olur. Kalın filmler ve kırılmaya karşı dayanıklı ürünler ise düşme ve çarpmalarda ekranın maruz kaldığı darbeleri emip daha geniş bir alana yayarak ekranın kırılmasını önlerler.

Tablet Ekran Koruyucusunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Tablet ekran koruyucuları, ekranlarda ekstra bir koruma sağlar. Bu ürünler, çizilmelere karşı dayanıksız olan ürünlerin ekranlarını koruma altına alırken, dayanıklı ekran modellerinde ise korunma düzeyini daha da arttırarak daha güvenli bir kullanım sağlarlar. Çizilmelerin yanında bu ürünler ekranlarda darbelerden dolayı meydana gelebilecek olan çatlama ve kırılmaların önlenmesinde de oldukça etkilidirler. Ekran koruyucu ürünleri, darbelerde daha geniş bir yüzey sağladıkları için, ekrana doğrudan çarpacak bir cismin yaratacağı basıncı azaltır ve ekranın zarar görmesini bu şekilde engellerler.

Fiziksel etkilere karşı koruyuculuklarının yanında bu ürünler, ışığı çok fazla yansıtan tablet ekranlarında bu durumun engellenmesi için de kullanılabilirler. Aşırı parlamadan dolayı kullanım zorluğu yaşanılan tabletlerde, mat özellikli ekran koruyucular kullanılarak ışığın yansıması önemli ölçüde engellenir ve ışıklı ortamlarda bile daha rahat bir kullanım elde edilebilir. Ekran koruyucuların sağladıkları avantajlardan bir diğeri ise bu ürünlerin temizliklerinin de oldukça kolay olmasıdır. Parmak izi, su izi ve kir tutmama özelliklerine sahip olan ürün modellerinin kullanılmaması ile tabletlerin ekranları kolaylıkla temizlenebilir. Özellikle çok parmak izi bırakan ve kolay kirlenen tablet modellerinde bu tip ürünler oldukça kullanışlıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Ekran Koruyucuları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?