Taharet Boruları

Taharet Boruları

Bahçe, oto, yapı market ve hırdavat, banyo tesisat ürünleri kategorilerinde yer alan taharet boruları, tüm binaların tuvalet bölümünde olması gereken hırdavat malzemelerinden biri olmasıyla önem arz ediyor. Temizliğin özenle yapıldığı ve değer verildiği ülkemizde taharet yani abdest, pisliklerden arınma olarak da biliniyor. Sürekli kullanılan taharet borularının düzenli aralıklarla yenilenmesi veya değiştirilmesi hijyen açısından gerekli görülüyor. Hem alafranga hem de alaturka tuvalet modelleri için uygun formlarda ürün tercihinde bulunabilirsiniz. 

Montajı Kolayca Yapılan Taharet Boruları 

Tuvalet musluk ve giderlerine yönelik olarak taharet hortumu değiştirme gibi işlemler sağlık açısından gerekiyor. Tuvaletlerde bulunan küçük el yıkama alanlarına taharet deniliyor. Klozetler de bulunan taharet borularının düzenli aralıklarla temizlenmesi sağlık açısından önemli. Zira kirli ortamda çok kolay bir şekilde bakteri çoğalabilir veya pas oluşabilir. Taharet musluklarına takılan taharet hortumları da son derece hijyenik bir kullanım sunuyor. Spiral veya düz şekilde satın alabileceğiniz taharet hortumlarının çeşmeye montajını kendiniz yapabilirsiniz. Ellerinizi yıkadığınız taharet musluğu ve ara musluk gibi ürünleri aç-kapa özelliklerine göre değerlendirerek ihtiyacınız olan modele karar verebilirsiniz. Banyo ve tuvaletlerin hijyenik bir alan olmasında fayda sağlayan taharet muslukları alaturka tuvaletlerin hemen yanında bulunurken alafranga tuvaletlerde klozetin hemen arkasında bulunuyor. İçindeki boruların kirlenip kirlenmediğini veya yeterince su verdiğini sürekli kontrol etmeniz önemli bir ayrıntı. Gömme taharet borularını veya su vanalarının değişiminde bir tesisatçı yardımıyla kolayca yapabileceğiniz gibi kendiniz de gerekli tesisat anahtarlarının varlığıyla yapabilirsiniz.

Taharet Boruları Ürün Özellikleri

Taharet boruları kullanıcılara banyo / tuvalet gibi alanlarda bulunan musluk ve lavabolarda temizlik için çözüm sağlıyor. Ellerinizi ve kirlendiğinizde taharetlenmeniz amacıyla kullanılıyor. Ürün seçenekleri arasında çeşitli ebatlarda ve şekillerde modeller bulmak mümkün. Metal, krom veya plastik malzemelerden üretilen taharet ürünleri banyo tesisatında kullanılan diğer malzemelerin uyumuna göre de alınabilir. Rezervuar ve sifon sayesinde temizlenen tuvaletlerin metal ürünlerinin sıklıkla suyla teması nedeniyle paslı olmaması gerekiyor. Klozetin veya tuvaletin yapısına göre satın alabileceğiniz taharet muslukları için pirinç ve paslanmaz metal ürünleri tercih edebilirsiniz. Dıştan görünen veya sifon içi görünmeyen taharet boruları için ise sıklıkla değiştirebileceğiniz plastik veya krom boruları kullanabilirsiniz. Bağlantı yapılırken akıtmaması ve düzgün bir şekilde çalıştığına emin olmak için bir tesisat ustasından yardım alabilirsiniz. Klozet ve tuvalet taşı temizliği kadar önemli olan taharet su borusu hijyenine dikkat etmek gerekiyor. Ellerinizin sürekli temas ettiği taharet musluklarını da belirli aralıklarla yenilemek hijyen yaratmanıza yardımcı olabilir. 

Soru 1: Taharet borusu değişimi nasıl yapılır?

Cevap 1: Kullanıcıların doğru parça ürünü satın aldıktan sonra ürünü gereken yere monte etmesi gerekiyor. Parçalar yıkanıp kurulandıktan sonra doğru bir şekilde birbirine bağlanması ve akabinde ingiliz anahtarı yardımı ile sıkıştırarak ürünü sağlamca yerine oturtabilirsiniz. 

Soru 2: Taharet borusu nasıl takılır?

Cevap 2: Taharet boruları kullanıcı tarafından satın alındıktan sonra ister bir tesisatçı ister kendiniz olmak suretiyle bir kaç alet ile takılabilir. Uygun ölçüde boru alınması işleminden sonra musluğun vanasının ucuna doğru bir şekilde döndürüp sıkıştırarak boruyu monte edebilirsiniz.

Soru 3: Taharet boruları neye göre satın alınmalıdır?

Cevap 3: Kullanım amaçları doğrultusunda musluğa, musluğun içine  veya klozete olmak sureti ile herhangi bir lavabo alanında taharet borularını satın alabilirsiniz. Bazı klozetlerin içinde boru değişimi gerektiği gibi bazen de alaturka tuvaletlerin arkasında bulunan sifona taharet borusu gerekebiliyor. Uygun model ve malzemeden yapılan ürün en doğru tercihtir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taharet Boruları

575 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 29 / 575 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?