Rap / Hip-Hop

"'Bir kulaç daha atsam karadayım', 'Düşersem yanarım', 'Gölge haramileri' gibi fenomen olmuş parçalara imza atan Sagopa Kajmer, 'Ahmak olmasaydı insan, tüm zaferler dostça kazanılırdı' gibi efsane olmuş sözlerin yaratıcısı Ceza ve yeni nesil rap yapan tatlı sert kızlar Kolera ve Ayben gibi popüler isimlere Türkçe rap hip-hop kategorisinde rastlamak mümkün.

Rap müzik, dinlendikçe güzelleşen çay misali keyif vermeye, kulakların pasını almaya devam ediyor. Enteresan ritmler üzerine derin soluklu hızlı söylenen sözlerin uyumlu birlikteliği, rap müziği diğer müzik türlerinden belirgin çizgilerle ayırıyor. Ritmlerin zaman zaman yükseldiği, zaman zaman alçalıp duygu karmaşasına sebep olan yapısı dinamik bir ortam yaratırken, agresif sözlerin birbiri ardına eklenmesi ile geçici şok dalgası yaşanabiliyor.

Bu kadar yoğun duyguyu aynı anda yaşatan rap hip-hop müzik türü en çok 15-30 yaş grubu genç kuşak tarafından dinleniyor ve takip ediliyor. Rap müziğin en heyecan verici özelliklerinden biri de saz üstatlarının atışmasına benzer bir durum olan 'Diss atma' konusu. Ünlü ya da piyasada yeni duyulmaya başlamış rap sanatçıları birbirlerine şarkılarla laf atarak bir nevi düelloya davet ediyorlar. Davet edilen sanatçı, şarkısında kendine söylenen sözleri (hakaretleri) kendi uslubuyla yeni şarkısında yanıtlıyor ve bu şekilde kendisi de yeni bir düello başlatmış oluyor. Böyle böyle olaylar zincirleme devam ediyor ancak ortaya zevkle dinlenen zekice düşünülmüş sözlerle süslenmiş ritmler çıkıyor. Her halukarda dinleyici kazanıyor. Bu agresif ve heyecanlı atışmaları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

İnternette sevilen rap parçaların dinlenebilmesi mümkün olabilir ancak parçalarda geçen sözler hızlı aktığı için tam olarak anlaşılamayabiliyor ve benzetmeler yapılarak anlam tamamen değiştirilebiliyor. Bunu önlemenin en iyi yolu, sözleri barındıran orijinal CD'leri satın almak. Sevdiğiniz rap hip-hop kategorisindeki albümlerden satın alarak gerçek ses kalitesini dilediğiniz yer ve zamanda dinleyebilir, sevdiklerinize hediye ederek heyecanınızı paylaşabilirsiniz.

"

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rap Albüm-Hip Hop Albüm

55 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 55 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?