ARA
Giriş Yap
0Sepetim
404
404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml

404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml

404 ING Turuncu Ekstra Kart ile 200 TL ve üzeri alışverişin 25 TL indirimli
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • Karşılaştır
Brake Cleaner 26 Haziran 2020, Cuma
404 markasının başka ürünlerini daha önceden kullandığım için markanın kalitesini biliyorum buna bağlı olarak rahatlıkla aldım diyebilirim. 500 ml ve başlığı tetik tertibatı. Sağlam bir şekilde de elime ulaştı. Ürünü uyguladıktan sonra reaksiyon göstermesi için zaman tanıyın sıcakken uygulama yapmayın..
E***** S***** (29) ETİMESGUT - Ankara Tüm Yorumlar (584)
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20035732/20035741

404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml

404 Balata Temizleme Spreyi, aracınızın hareketli aksamlarının çalışmasını düzene sokar, hareketli parçalar arasındaki sürtünmeyi kolaylaştırarak aşınmayı minimum seviyeye çeker. Fren sisteminde bulunan balataların daha rahat fren yapmasını sağlar ve ömrünü uzatır. Ürün, araç servisleri tarafından yapılan tamir ve bakım işlemlerinde yoğun olarak kullanılır.

404 Balata Temizleme Spreyi Özellikleri

 • Aracınızın motor aksamında, şanzıman gövdesinde, kampanalı ve diskli fren balatalarında kullanıma bağlı olarak zaman içinde kurum ve yağ oluşur. Bu birikintiler, fren sisteminde aşınmaya ve fren performansında düşüşe neden olur.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi, bu kısımlarda biriken kurumu, kiri ve yağı efektif bir biçimde temizler. Ürün, motor yağı artığı ve fren tozlarının giderilmesinde son derece etkilidir.
 • Ürünün formülü; AOX, silikon ve aseton içermediği ve uçucu olduğu için uygulamadan sonra yüzeylerde herhangi bir tortu ya da yağlı kalıntı bırakmaz.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi, yıkamayla çıkmayan zorlu kirleri çıkarmak içindir. Fren sistemini sökmeye gerek kalmadan yüzeyleri temizler. Katılaşmış yağ kalıntılarında bile iz bırakmadan optimum temizlik sağlar.
 • Sprey, ozon tabakası ile dost olup çevre sağlığına duyarlıdır.

Öne Çıkan Teknik Detaylar

 • Miktarı: 500 ml
 • Kullanılacağı Alan: Motor Aksamı ve Fren Balataları
 • Kullanım Şekli: Sprey

Marka Hakkında

1963 yılında kurulan ve Türkiye’nin en çok bilinen yapıştırıcı üreticisi olan 404 Kimya ve Sanayi, akrilik, silikon, silikonize mastik, metal parlatıcı, PU köpük ve sert PVC yapıştırıcısı, sıvı conta ve japon yapıştırıcı gibi pek çok ürünün üretimini ve satışını yapan köklü bir firmadır. 

Kullanım Önerileri

404 Balata Temizleme Spreyini kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Ürünü kullanmadan önce çalkayın ve ürünü hiçbir zaman kızgın motor parçaları üzerine sıkmayın. Spreyi, motor soğuk durumdayken kullanmaya dikkat edin. Ürünü kirlenen yüzeylere püskürttükten sonra kire nüfuz etmesi için bir süre bekleyin. Kirin yoğunluğuna göre işlemi birkaç kez tekrar edebilirsiniz. İşlemden sonra kuru bir bez ile silin ve uygulama yüzeylerinin açık havada kurumasını sağlayın. Spreyi; 50°C üzerinde sıcaklığa maruz bırakmamak, basınçlı boş kutuyu ateşe atmamak, uzun süre solumamak, göze ve deriye temas ettirmemek ve uygulama alanında yeterli havalandırmayı sağlamak çok önemlidir.


Ürün Özellikleri

Araçların motor aksamları, şanzıman gövdeleri ve kampanalı ve diskli fren balatalarında zamanla kullanıma bağlı olarak yağ ve kurum oluşur. 404 Balata Temizleme Spreyi bu bölgelerde oluşan yağın, kurumun ve kirin efektif bir şekilde temizlenmesini sağlar. Ürünün genel özellikleri:

 • Kurum, yağ, fren tozu ve motor yağı artıklarının temizlenmesinde etkin olarak kullanılır.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi hızlı havalanma özelliği sayesinde çabuk ve yüksek temizlik performansı gösterir.
 • AOX, aseton ve silikon içermeyen 404 Balata Temizleme Spreyi kullanıldığı bölgelerde herhangi artık bırakmaz.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi 500 ürünü ozon ile dost olup çevre sağlığına duyarlıdır.

Kullanım Şekli

404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml’lik ambalajlarda satılıp ürünün garanti süresi 24 aydır. Bu sprey aracın motor ve şanzıman gövdesi yanı sıra fren balatalarında oluşan kurum, kir ve yağın temizlenmesinde kullanılır. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar:

 • 404 Balata Temizleme Spreyi kızgın parçaların üzerine püskürtülmemelidir. Bu yüzden motor soğuduktan sonra veya araç çalıştırılmadan önce uygulanması önerilir.
 • Lastik, lastik yüzeyleri ve plastik parçalar üzerine uygulanmadan önce herhangi kötü sonuçla karşılaşılmaması için mutlaka yüzeyin belli bir bölümünde test edilmelidir.
 • Metal yüzeylerde uygulanmadan önce gözden uzak bir yerde deneme uygulaması yapılması tavsiye edilir.
 • Tüm bu veriler 404 Kimya ve Sanayi tarafından ürüne uygulanan kalite kontrol testlerinde elde edilen sonuçlardan çıkarılmış olmuş, hepsi birer tavsiye niteliğindedir.

Marka Hakkında

1963 yılından bu yana Türkiye’nin en tanınmış yapıştırıcı üreticisi olan 404 Kimya ve Sanayi’nin yeni ürünü 404 Balata Temizleme Spreyi 500 Ml, araçların motor aksamlarında, diskli ve kampanalı frenler ile şanzıman gövdelerinde oluşan yağlı artıkların, kirin ve fren tozunun temizlenmesinde etkin çözüm üretir.


404 Balata Temizleme Spreyi 500 Ml.

Aracınızı kullanırken zamanla fren sisteminizde kirler birikir. Kirlenen balatalar, diskler, mengeneler, debriyaj parçaları, yaylar, kampanalar, kaliper ve fren merkez silindiri aşınır ve ilk zamanlardaki fren performansını yitirir. 

Kullanım Amacı

Balata temizleme spreyi, normal yıkama ile çıkmayan bu kirleri kolaylıkla temizlemek içindir. Fren balata, diferansiyel ve şanzıman temizliğinde kullanılabilir. Fren ünitesini sökmeyi gerektirmeden yüzeylerde biriken ekstra yağ ve kir kalıntıları temizler, dar alanlardaki kiri ve yağı akıtmak veya döşemelerdeki ağır yağ lekelerini çıkarmada güvenle kullanılabilir. Katılaşmış yağ atıklarını bile optimum şekilde iz bırakmadan temizler.

Uygulama sonrasında kullanılan yüzeyde, hızlı uçuculuğu sayesinde hiçbir tortu veya yağlı kirli kalıntı bırakmamakta çok etkilidir.

Araç servislerinin; bakım, tamir ve servis işlerinde çok kullandığı ürünlerden biridir. Araçların çalışma sistemini düzene sokar ve çalışan aksamların sürtünmelerini kolaylaştırarak daha az tahribata uğramalarını sağlar. Aracınızın fren sistemindeki balataların ömrünü uzatır ve daha rahat fren yapmanızı sağlar.

Kullanım Şekli

Balata spreyini kullanmadan önce çalkalamanız tavsiye edilir. Spreyi kirli parçaların üstüne sıktıktan sonra kirli alanlara nüfuz etmesini bekleyiniz. Parçaları kuru bezle silerek veya açık havada bekleterek kurutunuz. Çok kirlenmiş ve katılaşmış yağlar üzerine sıktığınızda işlemi bir kaç kez tekrarlayınız.

Spreyi 50°C’nin üzerindeki sıcaklıklara maruz bırakmamanız, kutu bitse bile ateşe atmamanız tavsiye edilir. İçerisinde çevreye zarar vermeyen, ozonla dost itici gazlar vardır. Uzun süre teneffüs etmemeye çalışın ve mümkünse yeterli havalandırmanın olduğu yerlerde kullanmayı tercih edin.

Spreyin direk göz veya deri ile temasından kaçınınız, göze geldiği taktirde bol su ile 15 dakika yıkayınız. Kullanım şekline uygun kullanmanız tavsiye edilir.

Bu veriler tecrübelerimizle elde edilmiştir ve sadece tavsiye niteliğindedir. Metal yüzeylere uygulamadan önce ön denemeler yapmanız tavsiye edilir.

AOX, silikon ve aseton içermez. 404’ün tüm ürünleri ozon ile dost olup, çevre ve insan sağlığına saygılıdır.

Ürün Kod: 8690725444634

 

Barkod: 8690725444634


 

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu OTEV8690725444634
404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml YorumlarıTüm yorumları gör (584)
404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml
Çok İyi
(366)
Çok İyi (366)
%62
İyi
(95)
İyi (95)
%16
Ne İyi / Ne Kötü
(62)
Ne İyi / Ne Kötü (62)
%11
Kötü
(22)
Kötü (22)
%4
Çok Kötü
(39)
Çok Kötü (39)
%7
Ortalama Puan
4,2
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (556)
Fotoğraflı yorumlar (7)
Bu ürün ile ilgili 584 yorum var.
Sırala
ES
ES
Brake Cleaner404 markasının başka ürünlerini daha önceden kullandığım için markanın kalitesini biliyorum buna bağlı olarak rahatlıkla aldım diyebilirim. 500 ml ve başlığı tetik tertibatı. Sağlam bir şekilde de elime ulaştı. Ürünü uyguladıktan sonra reaksiyon göstermesi için zaman tanıyın sıcakken uygulama yapmayın..
Satıcı OTOCENTER
(29) ETİMESGUT - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HZ
HZ
Teşekkürler demek için kullanmanız yeter.Daha öncede Görseldeki üründen aldığım için bir daha sipariş verdim fakat İLAN EDİLEN GÖRSEL kutusu ile gelen kutu farklı ama GELEN ÜRÜN borulu sprey değil tabancalı yani DAHA KULLANIŞLI
Satıcı OTOCENTER
(49) KARTAL - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EB
EB
Beş YıldızÜrün işe yarıyor ama önerim bnmki gibi cok yağlı jantiniz varsa ya cok sparis edin çünkü tek kutu yetmiyor
Satıcı OtoPazar
SELÇUKLU - Konya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÖI
ÖI
Güzel ürünYağları temizliyor başarılı bir ürün.
Satıcı OtoPazar
(40) MERZİFON - Amasya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MT
MT
Beş YıldızÜrün hızlı bir şekilde ulaştı. Sıkıntı yok. Dışarıdan daha ucuza aldım.
Satıcı OtoPazar
(37) KAYAPINAR - Diyarbakır
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÖÇ
ÖÇ
Fiyat performans ürünüPaketleme ve kargoya teslim etme çok iyi.kapak kısmı biraz farklı.kargo firması şubeye gelmesine rağmen bir gün geç getirdi.
(35) DERİNCE - Kocaeli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ED
ED
Beş YıldızÜrün gayet güzel 1 adet aldım beğendim O sebepten 2 adet daha sipariş verdim kim arkadaş beğenmiş çok kötü yorumlar yazmış ama kaliteli olarak bildiğimiz 15 20 TL'ye Hatta 25 TL'ye satılan ürünler ile Bence hemen hemen aynı kalitede diyebilirim Buyurun ise o pahalı ürünlerin yarı fiyatından bile aşağıya neredeyse Bence çok da kötüleme gerek yok işini yapıyor özellikle motosiklet kullanıcıları için disk balata temizliğine önem veren arkadaşlara tavsiye ederim Çok fazla para dökmeye harcamaya Bence gerek yok işini hakkıyla yapıyor fazla para vermeye gerek yok sezon açılıyor motosiklet kullanıcı Arkadaşlar bence 3 5 adet alıp kenara koymalı
(28) TURGUTLU - Manisa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MY
MY
İşini Yapıyorİş görüyor. Aracın boğaz kelebeğini temizlemek ve diğer yağ bulaşmış aksamları temizlemek için kullanıyorum. Kargo paketi biraz daha sağlam ve ürünlerin arasında ki boşluğu dolduracak malzeme kullanılırsa daha iyi olacak. En son 4 adet almıştım. Taşıma esnasında kargo firması tarafından biraz darbe gördüğü için kargo kutusu zarar görmüş ve ürünlerin kapağı açıldığı için başlıklar kutu içerisinde geziyordu. Daha önce aldığımda da ürünün kapağı kırık gelmişti çok önemli bir durum değil ama paketleme işleminin daha iyi olması gerekir. Sonuçları ürün yanıcı bir madde içeriyor.
Satıcı Hepsiburada
(32) MERKEZ - Denizli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EyvallahÜrün iyi hoş güzel Eyvallah ama paketleme çok baştan savma olmuş ne yazık ki (10 liralık ürüne ne denli paket yapılabilir o da bir soru :) . Denilen tarihte elime sağlam ulaştı teşekkürler
Satıcı OtoPazar
MERAM - Konya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EK
EK
İşini yapıyorİşini güzel şekilde yapıyor. Bisiklet için kullandım, disk frenler, zincir, aktaricalar, aynakol, ruble derken tek temizlikte bitti. :) Fazla ücret vermeye gerek yok. Her detaylı temizlik öncesi bir adet alıp kullanmak mantıklı...
Satıcı OtoPazar
(41) MERKEZEFENDİ - Denizli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
BB
BB
Ürün Güzel, Kargo KötüÜrün güzel, paketlemesi güzel ama ürünün her yeri darbe almış. Böyle bir şey olması için birisinin üstünde tepinmesi gerek.
Satıcı 1al1ode
(28) ÇORLU - Tekirdağ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
Hızlı ve özenli kargoÜrün emsallerine göre çok kaliteli.Her türlü kirli ve tortulu yüzeyde etkili.Tavsiye ederim.
Satıcı OTOCENTER
(51) KARŞIYAKA - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
UT
UT
Başarılı ürün - Hızlı kargoFiyatı uygun ve başarılı bir ürün. Ara sıra balatalara sıkarak temizleme işlemi gerçekleştiriyorum.
Satıcı 1al1ode
(32) MAMAK - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
OD
OD
Tek kelime ile süper hizmetSüper teslimat süper ambalaj bu firma özen gösteriyor gerçekten 5 tl lik bir üründe alsanız paketlemesi çok iyi helal olsun
Satıcı OTOCENTER
BAYRAMPAŞA - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AA
AA
Beş YıldızÖzenle paketlenmiş zamanında kargoya verildi beklediğim gibi
(40) KARTEPE - Kocaeli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SG
SG
Herşey mükemmelNe zaman sipariş versem aynı gün kargoda ve sonraki gün elimde. Firmanın fiyata değil de işe odaklandığı ve titizlikle çalıştığı o kadar açık ve net ki :) Emeğinize sağlık.
Satıcı OTOCENTER
KARABAĞLAR - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HY
HY
bedava aldımyıllardır kullanırım çok kaliteli,bu fiyat hiç biryerden alamazsınız
Satıcı OtoPazar
(39) ŞAHİNBEY - Gaziantep
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ZE
ZE
✅👍✔Araştır ve Al yerli ve iyi ikisi bir aradaAtmaca Yapı Market e tşkler iyi ambalaj ve zamanında gönderim için HEPSİBURADA güvencesinde dürüst bir satıcı kazancınız bol olsun hep böyle olun bozmayın hizmetteki kalitenizi işiniz rast gelsin
(31) DÖRTYOL - Hatay
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HS
HS
Hep alırım bu markayıHep bu markadan hesaplı oldugundan alıyorum.Benzer ürünlere göre genelde yarı fiyat. Ayrıca yağ mağ bırakmıyor. yağ uzaklaştırıcı özelliği iyi. Başka marka kullanmadım ama bu çabuk bitiyor. iki fıs fıs bitiyor. Fiyatı düşük diye alınır. 7.5 - 7.8 arası fiyat
Satıcı EMR TİCARET
(40) MAMAK - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MY
MY
Hızlı kargo ve sağlam paketlemeÜrün çok iyi paketlenmiş olarak elime ulaştı OR+TUOTOMOTİV firmasına hızından iyi paketlemeden ve fiyat avantajından dolayı teşekkürederim , ürüne gelince bilindik 404 kalitesi tartışılmaz janta sıkıldığı anda işlevini yerine getiriyor
(37) ŞİŞLİ - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön