ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Online Botanik
Afrika Menekşesi 3lü Set (Alacalı Renkler)

Afrika Menekşesi 3lü Set (Alacalı Renkler)

Online Botanik
%7 indirim 78,00 TL 72,54 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/60002758
BOTANİK ÖZELLİĞİ
Afrika menekşesinin ana vatanı ekvatora çok yakın olduğu için sıcaklık isteği oldukça yüksektir. Özellikle ilk gelişme dönemi olan fide döneminde bu faktör yetiştiricilik açısından daha da önem kazanır. Düşük sıcaklıklara fazla toleranslı bir bitki değilken yüksek sıcaklıklara toleransı daha fazla olmasına karşın vereceği ilk tepki çiçeklerini dökmek ve tomurcuk üretimini durdurmak olacaktır. Afrika menekşelerinin optimum sıcaklıkları gece ve gündüz her ikisinde de serada 21-26 °C'dir. Optimum sıcaklık ışığın süresine şiddetine ve bitkinin gelişme safhasına bağlıdır. Sıcaklığın 29 °C'nin üzerine çıkması vaktinden önce çiçeklenmeye ve zayıf gelişmeye neden olur. 18 °C'den daha az sıcaklıkta da bitki yavaş büyür, çiçeklenme süresi uzar ve bitkinin çeşitli mantari ve bakteriyel hastalıklara dayanıklılığı azalacağından zarar görme olasılığı artar.
Sıcaklık 10 °C'nin altına düştüğünde üşüme zararı başlar. Gece gündüz arası sıcaklık farkı 5 °C'yi aşmazsa çiçekler daha renkli ve parlak, yapraklar ise büyük olacaktır.
SULAMA:
Alttan kapillar sulama şeklinde veya doldur boşalt yöntemiyle yapılabilir. Ayrıca üstten yağmurlama sulama çiçeklenme dönemine kadar uygulanabilir. Afrika menekşeleri aşırı sulamaya hassastır ve kök ortamının biraz kuruduktan sonra sulanması uygundur. Fakat bitkinin solmasına izin verilmemelidir. Aksi halde kökler zarar görür ve bitki normale dönemez. Su sıcaklığı, yaprak sıcaklığından 5-8 °C düşük ise yapraklarda krem renkli lekeler oluşur. Sulama suyu 26 °C sıcaklığında olmalıdır. Evde yaprak çeliğinden yavru bitki üretip saksıya dikimden sonraki tüm aşamalarda üstten sulama kabıyla da sulama uygulanabilir. Sulama öncesi işaret parmağı tırnak seviyesine kadar kök ortamına batırılıp nem hissedilmiyorsa sulama yapılabilir.
SATIŞ ŞEKLİ:
Saksıda özel ambalajlanmış olarak gönderilir.
 
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000000BB2Q
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat