Akıllı Anahtarlar

Akıllı Anahtar

Akıllı anahtar, elektronik anahtar sistemidir. Her türlü kapıya uygulanan bu sistem cep telefonlarına indirilen uygulamalarla (aplikasyon) ve mini bir motor ile bluetooth teknolojisiyle çalışmaktadır. Bina kapıları, otopark kapıları, dükkan kepenkleri ve evlerinizin kapılarını hiçbir yere dokunmadan telefonunuzda uygulama açıkken yaklaştığınızda kapılar size açılacaktır. Akıllı anahtar kullanabilmek için tek yapmanız gereken eski anahtar sistemini akıllı anahtar sistemiyle değiştirtmek. Akıllı anahtar sistemlerinde termostat ve sıcaklık sensörleri de bulunduğundan evinizdeki soğutma ve ısıtma sistemlerini de dahil ederek hepsini tek bir uygulama üzerinden kullanabilirsiniz. 

Dünyanın neresinde olursanız olun akıllı anahtar sistemleriyle cep telefonlarınızdaki uygulama yardımıyla evlerinizin, iş yerlerinizin, otopark kapılarının kontrolünü yapabileceksiniz. Ayrıca bu akıllı anahtar sistemleri ev veya işyerlerinizdeki perde, panjur, ses sistemi, aydınlatma sistemlerine de entegre edilerek onları da kontrol edebilmenizi sağlamaktadır. Akıllı anahtar sistemleri uygulanacağı yerde ekstra bir altyapı çalışması gerektirmez. Başka sistemler gibi elektrik tesisatını yeniletmenize de gerek kalmamaktadır. Aydınlatma sistemlerine entegre edilen akıllı anahtar sistemi aydınlatma anahtarlarının işlevini bitirmez. İsterseniz uygulama üzerinden isterseniz de elektrik anahtarlarından açıp kapama yapabilirsiniz. Aydınlatma sistemlerine entegre edilen akıllı anahtar sistemleri aydınlatmaların anahtarlarının arkasına monte edilerek kullanılmaktadır. Otomobiller için de farklı bir akıllı anahtar sistemi mevcuttur. 

Akıllı Ev Sistemleri

Yaşam alanlarınız evleriniz ve iş yerlerinizin güvenliği artık akıllı ev sistemleri ile çok daha basit hale gelmiştir. 3G, 4G ve Wİ-Fi ile internete bağlanılabilen dünyanın her yerinden kontrol edebileceğiniz sistemlerdir. Hayatınızı kolaylaştıran bu sistemler aynı zamanda enerji tasarrufu da yapmanıza olanak sağlayıp bütçenizi de rahatlatmaktadır. Akıllı ev sistemlerinin uygulamasını telefonlarınıza ya da tabletlerinize indirip dünyanın her yerinde, istediğiniz yer ve zamanda akıllı anahtarlarınızı kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır. Kurulumu da oldukça basit olan bu ürünün çalışabilmesi için telefon ya da tabletinizle eşleştirmeniz yeterlidir. Eşleşme tamamlandıktan sonra evinizi yönetmeye başlayabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği bulunan sistemlerle her gün belirlediğiniz saatlerde evinizin ışıklarını, kapılarını, panjurlarını elinizi sürmeden açıp kapatabileceksiniz. Yorulup eve geldiğinizde, yatağa uzandığınızda ışığı kim kapatacak derdine son veren sistemler sayesinde rahat bir hayat süreceksiniz. 

Akıllı ev sistemleri sayesinde hasta ya da bedensel engelli kimselerin de hayatı bir nebze olsun kolaylaşmaktadır. Bazı akıllı ışık anahtarı dokunmatik olarak çalışırken bazıları da üzerlerindeki butonlarla çalışmaktadır. Bazı anahtar modellerinde led gösterge mevcuttur. Led gösterge ışıklar açıkken daha parlak bir ışık yayarken, ışıklar kapandığında led göstergenin ışığı daha sönük yanmaktadır. Kablosuz ve dokunmatik aydınlatma anahtarı modelleri ev dekorasyonlarına uygun model çeşitliliğine sahiptir. Geneli şeffaf cam olarak tasarlanan wifi akıllı priz zarif bir görüntü elde edilmeye çalışılmaktadır. Oldukça sade ve zarif bir görüntü elde etmeye çalışmalarından kaynaklı çoğunluğunda tercihen dokunmatik düğmelerle kontrol sağlanmaktadır. Akıllı anahtarların bazıları başka akıllı ev sistemiyle entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Işık, ses sistemleri, panjurlar, perdeler, soğutma sistemleri, ısıtma sistemleri ve güvenlik sistemleriyle birlikte çalışabilmektedir. Güvenlik sistemlerinde bulunan sensörler sayesinde kilometrelerce uzakta olsanız da evinizde olan bir hareketlilik fark ettiğinde sizi uyarır ve akıllı ev sistemiyle ışıkları açarak evde biri var hissi uyandırabilirsiniz. Hem tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de uygun fiyatlarıyla bütçenizi sarsmayacak akıllı ev sistemlerine ulaşmak artık çok daha kolay.

Otomobil Akıllı Anahtarı

Teknolojik çağında üretilen her yeni ürün insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik olmaktadır. Örneğin küçük ev aletlerini düşündüğümüzde en son teknolojilerle donatılmış yakın zamanda piyasaya sürülmüş robot süpürgeler de akıllı küçük ev aletlerindendir. Evinizi bir kez tanımladıktan sonra tekrar bu işleme gerek kalmamaktadır. Sistemine kaydettiği sınırları kullanarak kendisi hareket etmektedir.

Teknolojik çağın modern araç sürücüleri de yenilikçi ve teknolojik olarak en üst seviye araçlar aramaktadır. Son teknolojiler kullanılarak üretilen otomobiller de aranan bir özellik olmaya başlayan anahtarsız araç kullanımı için sistemlerdir. Bu sistem hakkında basit bir açıklama yapacak olursak; aracın anahtarının yakınlarda olduğu ve aracı çalıştırmanın güvenli olduğunu araç beynine ileten bir anahtar çeşididir. Bu sistem öncelikle 1996 yılında üretilen çok yaygın bir şekilde kullanılan immobilizer anahtar teknolojisinin bir üst seviyesi olarak görülen bir güvenlik özelliğidir. Araç akıllı anahtarı birkaç bileşeni vardır. Bunlar; acil durum anahtarı, kablosuz çip ve bataryadır. Acil durum anahtarı nedir ve ne işe yarar? Acil durum anahtarı, akıllı anahtar pilinin bitmesi halinde aracı kilitleyip açmak için kullanılabilecek bir çubuktur. Bazı marka ve modellerde acil durum anahtarının üzerinde de bir çip bulunmaktadır. 

Akıllı anahtarın pili bitince acil durum anahtarının üzerindeki çip ile araç çalışabilmektedir. Acil durum anahtarı düz bir çubuktur. Aracın kapılarına uygun olabilmesi için bir anahtarcıda silindire uygun yuva açılması gerekmektedir. Kablosuz çip, yetkisiz çalıştırmayı önleyen güvenlik özelliklerine sahiptir. Bazı araçlarda 10-15 metre ya da daha fazlası uzaklıktan çalışmaktadır. Bütün akıllı anahtarlar pille çalışmaktadır. Pil ömrü; pilin türüne, hava şartlarına ve kullanım koşullarına bağlı olarak 2 ya da 3 yıl çalışabilmektedir. Akıllı anahtar pillerini temin etmek de çok kolaydır. Marketlerde, elektronikçide ve online sipariş yollarıyla kolayca alabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey pil değiştirmek istediğinizde anahtara zarar vermeden açmak. Bunu yapacak gücü kendinizde bulamazsanız bulunduğunuz yerdeki sanayide bir elektrikçiye giderek yaptırabilirsiniz.

Akıllı Anahtarlık

Akıllı anahtarlık, taşıt tanıtım sistemlerinin bir parçasıdır. Peki bu akıllı anahtarlık dediğimiz şey nedir? Aracın tüm özelliklerinin kaydedildiği bir tür çiptir. Özellikle yakıt istasyonlarında sürücü aracı pompaya yanaştırmak için tüm stantları kontrol etmesi gerekmektedir. Aracın yakıtının olduğu standa yanaştıktan sonra görevliye alınacak tutar söylenir ve dolum gerçekleşmeye başlar. Bu süreç sürücüler için her detayının takip edilmesi gereken bir külfet olarak görülmektedir. Akıllı anahtarlık sistemleri sizi bu külfetten kurtarmak için tasarlanmışlardır. Herhangi bir monte işlemi gerektirmeyen bu sistem, taşıt tanıtım sistemine üye olmanızla beraber size promosyon olarak verilmektedir. Sistemin yeterli olmayan kısmı ise aracın kilometre ölçümünü yapamıyor olmasıdır. Taşıt tanıtım sistemi akaryakıt firmalarının müşterilerine sunduğu hayat kolaylaştırır bir sistemdir. Taşıt tanıtım sistemine kayıt olduktan sonra size pek bir iş kalmamaktadır. Çevrenize taşıt tanıtım sistemlerini tanıtarak bu avantajlardan onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. 

Akıllı Anahtar Çeşitleri 

Akıllı anahtarlar pek çok farklı özelliklere sahiptirler. Akıllı anahtar fiyatları ürünlerin özelliklerine göre, diğer akıllı ev sistemleriyle entegre çalışma uyumuna ve markaların satış politikalarına göre farklılık gösterebilmektedir. Hem ihtiyacınıza uygun hem de akıllı anahtar fiyatı akıllı anahtar seçiminde oldukça önemlidir.

  • Tuya destekli akıllı wifi 16 amper iki yönlü ışık anahtar 
  • Meross wifi uzaktan kontrollü akım korumalı akıllı tekli priz 
  • Sonoff basic R2 switch wifi akıllı ev rölesi
  • s-link swap kablosuz ve dokunmatik anahtar 1’li wifi tuya destekli 
  • Sonoff Ns Panel akıllı sahne duvar anahtarı 
  • Sonoff Re 5V-1C-5V wifi röle modülü 
  • Tuya akıllı wifi destekli panjur anahtarı 
  • Sonoff mini R2 wifi akıllı anahtar 
  • Sonoff T0EU1C-TX wi-fi ışık anahtarı 
  • Tuyam Smart destekli akıllı kör perde ve panjur anahtarı
 • Meross wifi uzaktan kontrollü akıllı garaj kapısı anahtarı 
 • Sonoff T3EU2C – TX wifi dokunmatik akıllı anahtar, Alexa, Google, Nest, Echo, Echo Dot, Tap, siyah duvar tipi 2 gang uzaktan kumanda edilebilir

Akıllı Diyafon Sistemleri

Diyafon sistemleri; iş yeri ve apartmanlarda sesli iletişimi sağlamak için kullanılan, düğmeye bas-konuş şeklinde çalışan bir telsiz gibi düşünülebilir. Diyafon sistemleri, kullanım yerine (apartman, müstakil ev, işyeri, taksi durakları…) göre ve ihtiyaca göre farklılık gösterebilmektedir. Diyafon sistemlerinin çalışma mantığı; merkez diyafona bağlı şube diyafonlar aracılığı ile üzerinde bulunan konuşma butonuna basılarak konuşma durumuna geçilir. Buton bırakıldığında ise dinleme moduna geçer. Kullanıcılar arasında tek yönlü bir iletişim sağlanmış olur. Konuşma sona erdiğinde diyafon otomatikman kendini kapatır. Apartman diyafonları genelde daireler arası ve kapıcı dairesi arama işlevleri temelde olmakla birlikte daha gelişmiş diyafon modellerinde kapı otomatiği kontrolü, görüntülü konuşma, yangın alarmı çalıştırma gibi özellikleri de barındırabilmektedir. 

Bulut (Cloud) Tabanlı IP İnterkom Sistemi: Daire içi monitöre bağlayabildiğiniz sistem ile dünyanın neresinde olursanız olun telefonunuza yüklediğiniz uygulama üzerinden evinize bağlanabilirsiniz. Öyle bir sistem ki kapıda kimin olduğunu uygulama açmanıza gerek kalmadan telefon uyarısında görebilirsiniz. Kapıdaki kişiyle karşılıklı konuşma, konuşma sırasında fotoğraf çekme ve video kaydı alma özellikleri de mevcuttur. Uygulama üzerinden bahçe kapısı ya da apartman kapısını açma ve ilginç olan bir özelliği de sınırsız sayıda kapı zili ekleyebilmedir. Yazlığınızın, ofisinizin evinizin vb. zilleri tek bir uygulamaya bağlayabilirsiniz. Daire içi görüntülü monitör sizin tercihinize kalmış opsiyonel bir özelliktir. Akıllı diyafon sistemleri oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. Akıllı diyafon sistemlerinin fiyatları ise içinde bulunan monitörün büyüklüğü ve dahil edilen daire sayısına göre de değişmektedir. En donanımlı olan akıllı diyafon sistemleri ve fiyatları 50.000 TL’leri bulabilmektedir.

Akıllı diyafon sistemleri kullanarak evinize gelen davetli ve davetsiz misafirleri siz istediğiniz yerde takip edebilin diye yüksek güvenilirlikli sistemlerle donatılmış şekilde tasarlanmışlardır. Dünyanın öteki ucundan bile bir tık uzaktan kontrol edebileceğiniz sistemler ile gözünüz hep evinizin üstünde olacak. Hem Android hem de İOS işletim sisteminde bulunan uygulamayı telefonunuza yükleyerek kolay bir şekilde kurulum sağlayabilirsiniz. Ayrıca sistemlerin de evinize kuruluşu da oldukça basittir. Kapı panelleri kurulduktan sonra iç kapı arkasına yerleştirilen monitörlere bağlantısı tamamlandıktan sonra uygulamayı telefonunuza yükleyip kurulumu tamamlayabilirsiniz. 

Akıllı anahtar sistemi nasıl çalışır?

Akıllı anahtarlar, araçlarla birlikte gelen anahtar sisteminin bir parçasıdır. Akıllı anahtar kişinin cebindeyken araçta bulunan antenler ve radyo sinyalleri sayesinde aracı kilitleyip açabilir ya da çalıştırabilirsiniz. 

Wifi akıllı ev rölesi nedir?

Akıllı ev sistemlerini evlerinize veya işyerlerinize kurmanıza yardımcı olan bir alettir. Android ve İOS uyumlu tüm tablet ve cep telefonları ile uygulama üzerinden ev ya da iş yerinizdeki tüm elektronik cihazları kontrol etmenizi sağlayan bir sistemdir. Evinizdeki soğutma ve ısıtma sistemleri, perdeler, panjurlar, aydınlatma sistemleri, fırın, sulama sistemleri, bulaşık makineleri gibi envai çeşit elektronik alete entegre edilerek çalışabilmektedir. 

Akıllı priz nedir?

Pek çok çeşidi ve tasarımı bulunan akıllı prizler, neredeyse tüm elektrikli cihazları uzaktan çalıştırmaya ya da kapatmaya yarayan ya da önceden ayarlanmış bir zaman programına bağlı olarak çalıştırmaya ya da kapatmaya yarayan bir sistemdir. Eviniz veya iş yerinizdeki tüm prizlere takılabilen ve uygulama veya sanal asistan aracılığı ile prize takılı cihazları kontrole yarayan bir akıllı ev cihazıdır diyebiliriz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akıllı Anahtar

424 ürün listeleniyor
Cebi Hırdavat
Sonoff
Passing
İzeltaş
EvAkıllı
Meross
Novato
Ninova
Tuya
Shelly
Aqara
Fonri
Gorgeous
Arm
B2H
Bay-Tec
BroadLink
Ece Otomasyon
Edoni
Go İthalat
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 424 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?