Ev ve iş yerlerinizin güvenliğini sağlayan akıllı ev sistemleri ailesinin bir ürünü olan akıllı anahtarlar ev aydınlatma sistemlerini kontrol altına alabilmenizi sağlıyor. 3G, 4G ve WiFi ile internete bağlanabildiğiniz her yerde evinizdeki ışıkları açıp kapayabilmenizi ve zaman ayarını kurabilmenizi sağlayan sistemler, enerji tasarrufu sağlamanıza olanak vererek bütçenizi rahatlatıyor. Ücretsiz uygulamayı cep telefonlarınıza veya tabletlerinize indirerek istediğiniz her yerde evinizdeki anahtarları kontrol edebilmenizi sağlayan sistem ev güvenliğinizi sağlamanıza da yardımcı oluyor.

Kurulumu oldukça kolay olan ürünün çalışır hale gelebilmesi için telefonunuzla veya tabletinizle eşleşme sağlaması gerekiyor. Eşleşmeyi talimatlara uygun bir şekilde gerçekleştirdikten sonra evinizdeki aydınlatmaları yönetmeye başlayabilirsiniz. Zaman ayarlı modellerde ışığın açılıp kapanacağı tarihi ve saati ayarlayarak her gün ışıkların kendiliğinden açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Yorgun argın eve gelip yatağa gitmek istediğinizde ışıkları söndürmekle uğraşmak zorunda kalmadan hemen yatağınıza yatabilmenin rahatlığını yaşatan akılı aydınlatma, hasta ve bedensel engeli bulunanlar için de büyük kolaylık sağlıyor. Akıllı anahtarların bazılarında dokunmatik açma kapama alanı da bulunuyor. Dokunmatik alan ışıkları manüel olarak açıp kapatabilmesine olanak sağlıyor. Bazı anahtar modellerinin üzerinde led gösterge bulunuyor. Işıklar kapalıyken gösterge soluk yanarken ışıklar açık olduğunda gösterge daha parlak bir ışık veriyor.

Akıllı anahtarların modern ev dekorasyonlarıyla uyum sağlayabilecek dekoratif yüzeyli modelleri de bulunuyor. Bu modellerin dış yüzeyinde daha çok cam malzeme kullanılıyor. Sade ve zarif bir görünüme sahip ürünlerde dokunmatik düğme kullanılarak daha düz bir yüzey elde ediliyor. Duvar boyanız içerisinde şık bir aksesuarı andıran anahtar göz yormayan bir görüntü oluştururken anahtarın cam yüzeyi ise kolay temizlenme özelliği sayesinde hayatınızı kolaylaştırıyor. Akılı anahtarların tekli, ikili ve üçlü modelleri bulunuyor. Avizenizdeki pek çok lambayı tek bir düğmeye ve telefonunuzda tek bir komuta bağlamayı düşünüyorsanız tekli modelleri tercih edebilirsiniz. Avizenizdeki lambaları veya odadaki avize dışındaki aydınlatmaları ayrı ayrı kontrol edebilmek istiyorsanız ikili veya üçlü modelleri tercih ederek lambalarınızın açılıp kapanmalarını ve zamanlama ayarlarını gruplar halinde kontrol edebilirsiniz. Pek çok akıllı anahtarda aşırı akım koruması özelliği bulunuyor. Bu özellik akım fazlalığı durumunda kapanmayı sağlayarak lamba ve anahtarın hasar almasını önleyebiliyor.

Akılı anahtarların bazı modelleri başka akıllı ev sistemi ürünleriyle birlikte, bağlantılı bir şekilde çalışabiliyor. Isı, ışık, ses ve nem ölçen ve bu faktörlerin düzenlenmesinde beli ayarlamalarla bağlı olduğu diğer sistemleri harekete geçiren sensörler, akıllı anahtarların birlikte kullanıldığı ürünlerin başında geliyor. Sensörler ve akıllı anahtarlar birlikte çalıştığında evinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olabiliyor. Uzun bir seyahate veya tatile çıktığınızda boş olan evinize bir hırsız girdiğinde gürültü veya hareket algılayan sensörler devreye girer ve sensörle etkileşimli akıllı anahtar ışıklarınızın açılmasını sağlayarak evde birinin olduğunu hissettirebilir. Bu tarz senaryolarda başarılı sonuçlar ortaya koyan akıllı anahtar ve sensör ikilisi başka pek çok şeyi de birlikte yapabiliyor. Sensörün ölçümlerine göre akıllı anahtar ışıkları nem oranına, sıcaklığa, sese göre açıp kapatabiliyor.

Evinizde ve iş yerinizde tasarruf sağlayan, bütün aydınlatmaları cep telefonunuzla kontrol edebilmenizi sağlayan akıllı anahtarların farklı özeliklere sahip modelleri bulunuyor. Almayı düşündüğünüz akıllı anahtarın ürün özeliklerini inceleyerek evinizin elektrik altyapısına, diğer sensörlü akıllı ev sistemi ürünleriyle uyumuna ve bütçenize uygunluğuna dair fikir sahibi olabilirsiniz. Akıllı anahtar fiyatları ürünün tekli, ikili veya üçlü olmasına, tasarım özeliklerinin özgünlüğüne, kontrol fonksiyonlarının miktarına, markanın satış politikasına göre farklılık gösterebiliyor. Hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de bütçenizi zora sokmayacak ürünü bulmak için kategoride yer alan ürünleri inceleyebilir, ürünler hakkında fikir sahibi olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Akıllı Anahtar

7 ürün var
 1. Markalar
  1. BroadLink
  2. Fonri
  3. Sesoo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
DSACategoryId/2147483646/3013122/60007677/60007678/60007679
BAŞA DÖN