Akım Korumalı Grup Prizler

Günümüzde teknolojik aletler yaşamın her alanına dahil ediliyor. Akıllı cep telefonlarından tabletlere, bilgisayarlardan e-kitap okuyucu gibi spesifik aletlere kadar sayısız teknolojik cihaz bulunuyor. Tüm bu cihazlar elektronik olduğundan şarj etme ihtiyacı doğuyor ve bu durum, priz sayısı yetersizliğini de beraberinde getiriyor. Çoklu prizlerde de akım değişikliği gibi problemler yaşanabildiğinden dolayı akım korumalı grup priz modelleri tercih ediliyor. Akım korumalı grup prizler aynı anda birden fazla teknolojik cihazı çalıştırabilirken korumalı özelliği nedeniyle güvenli bir kullanım amaçlıyor. 

Akım Korumalı Grup Priz Nedir?

Voltajın aniden yükselmesi ya da voltaj üzerinde dalgalanmaların yaşanması teknolojik cihazlara zarar veriyor. Hatta bu durum sonucunda yangın gibi daha büyük felaketlerin yaşandığı bile görülüyor. Güç kesintileri, elektriklerin gitmesi, yıldırım düşmesi, sigorta atması gibi sayısız faktör, elektronik cihazların bozulmasına yol açabiliyor. Akım korumalı grup prizler ise bu aşamada devreye giriyor çünkü bu priz türünde verilen akım, her daim sabit kalıyor. Sabit akım güvencesi, voltaj dalgalanmalarını ya da düşük, yüksek voltaj gerilimlerini ortadan kaldırıyor. Normal priz gruplarında bulunan sistemin bir benzeri akım korumalı grup prizlerde de yer alıyor ancak bunun dışında bir de özel sigorta bulunuyor. Bu sigorta sayesinde yukarıda sayılan herhangi bir problem yaşansa dahi elektronik cihazlarınız zarar görmüyor. 

Akım Korumalı Grup Prizlerin Kullanım Alanları Nedir?

Akım korumalı grup prizlerin evlerden ziyade ofis gibi alanlarda tercih edildiği belirtiliyor. Aynı anda birden fazla cihazın prize takılması gerektiği alanlarda kullanılan akım korumalı prizler, bu nedenle evlerde de avantaj sağlıyor. Artık her evde birden çok elektronik cihaz kullanılıyor, bu da akım korumalı grup prizlerin ev ortamlarında da ilk tercih olmasına neden oluyor.

Televizyon, bilgisayar, tablet, cep telefonu, elektrikli süpürge, lamba gibi akla gelecek her türlü elektronik cihazın kullanıldığı evlerde akım korumalı grup prizler, sahip olduğu tüm olanakları sunabiliyor. Kullanım alanına bağlı olarak farklı akım korumalı grup priz modelleri bir adım öne çıkıyor. Priz sayısı gibi faktörler, yapılacak bu seçimde değerlendirmeye alınması gereken faktörler arasında kabul ediliyor. 

Akım Korumalı Grup Priz Çeşitleri

Akım korumalı grup priz satın almak isteyenlerin önüne pek çok seçenek çıkıyor. Ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren elektronik markalarının hemen hepsi akım korumalı grup priz de üretiyor. Bu durum, marka anlamında da bir farklılık yaratıyor. Öte yandan priz grubunun giriş sayısı da değişiklik gösteriyor. Üçlü, dörtlü ya da beşli grup prizlerin çoğunlukta olduğu ifade edilebilir. Bu sayı, akım korumalı grup prizin kullanılacağı ortamdaki cihaz sayısına göre bir tercih sebebi olabiliyor. Ayrıca gelişen teknolojiler akım korumalı grup priz modelleri üzerinde de birtakım değişikliklere zemin hazırlıyor. Bazı akım korumalı prizler fişten çıkarılmadan bile kapatılabiliyor. Üzerinde bulunan tuş, enerji tasarrufu sağlıyor. 

Akım Korumalı Grup Prizlerin Joule Değeri

Akım korumalı grup prizlerinin her birinin üzerinde "joule" adı verilen bir değer yazıyor. Bu değer, geniş bir aralıkta değişkenlik gösteriyor. Jul olarak da belirtilebilen bu değer, prizin koruma kapasitesini ya da potansiyelini açıklıyor. Kullanılacak elektronik cihazların sayısı ya da harcadıkları enerji miktarı ne kadar çok olursa joule değerinin de o kadar yüksek olması gerekiyor. Aksi takdirde akım korumalı grup prizler, potansiyelini tam olarak karşılayamıyor. Ancak burada mantıklı bir tercih yapmanız öneriliyor çünkü ihtiyaç duymadığınız halde yüksek joule değerine sahip prizler kullanmanız elektrik tüketim miktarınızı da epey etkileyecektir. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akım Korumalı Grup Priz

532 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Kablo
Toplam 24 / 532 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006539