Anahtar

Anahtar

Anahtarlar klasikten, en çok kullanılan hatta son dönemlerde dokunmatik olan en modern görüntülerine kadar her kesime ve zevke hitap etmektedir. Anahtar modellerinden birini tercih edebileceğiniz geniş bir yelpazeye sahiptir. Son dönemlerde renkli, desenli, aç-kapa düğmeli en çok kullanılan çift düğmeli ve üç düğmeliye kadar tüm anahtar çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Panel iki tuşlu dokunmatik anahtarlar görsellik bakımından oldukça şık ve modern bir görüntüye sahiptir. Teknolojinin üstün özelliklerinden faydalanma zamanı artık anahtarlarda da görülmektedir. Siyah ve beyaz renkleri ile sahip olduğu görünüm oldukça hayranlık uyandırıcıdır. Her bir anahtarın tasarımları farklıdır. Rengi ve anahtar üzerinde bulunan zil butonu daha çok tercih edilir. Nostaljiden vazgeçemeyenler içinse çevirmeli anahtarlar onları asla yalnız bırakmıyor.

Evinizin konseptine uygun olan siyah, beyaz ve füme renkleri oldukça şık görünümlere sahiptir. Kimi alanlarda sıva üstü anahtarlar kullanım kolaylığı nedeniyle de çok tercih edilir. Dimmer modellerinde ışık ihtiyacınızı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca dekoratif baskılı olan anahtar modelleri odanızı renklendirecektir. Çocuk odaları içinde dekoratif baskılı anahtarlardan kullanabilirsiniz. Her alanda farklı baskılı modellerini kullanabileceğiniz anahtarların tasarımları oturma odanızda farklı mutfağınızda çok daha renkli baskılı anahtarlar çeşitlerine göz atabilirsiniz. İki düğmeli ve üç düğmeli tasarımları ile daha kolay tercih yapabilirsiniz.

Anahtarlı Priz

Elektrik devresindeki akım yolunu açan ve sistemin açılıp kapanmasını sağlayan anahtarlar ayrıca ışıklandırma sistemlerinde de kullanılır. Anahtarlı priz lambaları açıp kapatma görevi görürler. Cihazların açılıp kapanması işlemini sağlayan prizlerin ayrıca çerçeveleri de bulunur. Bunlar anahtarlı prizin etrafını sararak sabitleme işlemi yapar. Anahtarlı prizlerinin birçok modeli bulunur. Bunlar; 

  • Data prizler; haberleşme işlemlerinde kullanılır. Telefon ve internet gibi bağlantıları sağlar. Dokunmatik anahtarlarda modem için bu tasarımlar modern bir görünüşe sahiptir. 
  • Deviatör; ışıklandırma sistemlerinde kullanılır. Birden fazla ışığı açıp kapayabilir. İkili veya üçlü ışıklandırmalarda tercih edeceğiniz modeller arasındadır. 
  • Dimmer; ışıklandırma sistemlerinde kullanılır. Işık seviyesinin yoğunluğunu ayarlamaktadır. Döner başlığı ille ışık seviyesini ayarlayabilirsiniz.
  • Komitatör; aynı bölümden iki farklı lambayı kullanma imkanı sağlar. Daha çok ikili anahtarlar tercih edilir. Baskılı anahtarlarda da bu modeller çok tercih edilir. 
  • Light anahtarlar; birden fazla düğmenin, bir bölgenin ışığını açıp kapama işlemini yapar. Hem ikili hem de üçlü anahtarları kullanabilirsiniz.
  • Vavien; bir ışığı iki farklı noktadan kontrol etmenize yardımcı olur.

Farklı ve çeşitli görevleri olan anahtar prizlerinde ihtiyacınıza yönelik uygun fiyatları seçebilirsiniz.

Anahtar Priz

Anahtar priz birçok ürün modeline sahip olarak üretilmektedir. Elektrik enerjisini diğer elektronik cihazlara yaymak için üretilen uzun ömürlü ürünlerdir. Genel olarak çeşitleri içinde topraklı, UPS, TV-FM, telefon ve internet anahtar prizleri gibi çeşitleri bulunur. Tüm bunların hepsi elektriği iletmeye yönelik kullanımınızı sağlamaktadır. Her yer ve alan için geçerli olan ürünleri en sağlıklı şekilde kullanmanız için yüksek kalitede üretilmektedir. Tanınmış markaların ürünlerini bütçenize uygun olanı internetten seçebilirsiniz. 

Anahtar Priz Modelleri

Farklı kullanım alanlarına sahip olarak üretilen anahtar priz modelleri kaliteli markaların ürünlerinden oluşur. Modelleri seçerken nerelerde kullanacağınıza dair bilgi oluşturduğunuzda daha kolay satın alabilirsiniz. Çünkü anahtar priz modelleri her alanda kullanılabildiği gibi genel alanlarında da kullanılır. Ancak ağız yapıları ve setlerin içindeki farklı anahtarlarda bulunmaktadır. Elektrik sistemlerinde geçerli olacak türden üretilmişlerdir. Anahtar prizlerin elektronik cihazların çalışmasında da büyük etkileri vardır. Kullanımı yönünden rahatlık sunarlar. Elektrik enerjisi anahtar prizleri ile birlikte kullanılmaktadır.

Anahtar Takım Fiyatları

Anahtar takım fiyatları setlerdeki modellere göre fiyat aralıkları değişmektedir. Her model çeşidinin ebatları farklılık göstermektedir. Ayrıca bunlara markaların belirlediği fiyatları da dahil etmek gerekir. Takımdaki ebatların alıcıları kendi ihtiyaçlarının niteliklerine göre belirlemiş ise o yönde bir arayışa girmelidir. Birçok alanda kullanılan anahtar takımlarının ayırt edici nitelikleri ön plandadır. Özellikle bazı materyallerin bulunduğu yerden çıkarılması için kullanılan anahtarların ebatları ihtiyaca yönelik olarak değişen ürünlerdir. Raylı veya ayaklı ürünlerde bu türlere örnek verilebilir. Ayrıca düz ve kancalı ayak formuna sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Ayak şekillerine göre ayak sayıları da yine modelden modele değişmektedir. Bu ürünlerde hem çelik olanlar hem de metal olanlar üretilmektedir. Bunlarda yine aynı şekilde fiyatları etkiler.

Anahtar Seti

Anahtar seti  tasarlandıkları özellikleri nedeniyle modelden modele değişmektedir. Bu özelliklerinin olması ile birlikte ürünler farklı işlemler için satın alınır. Anahtar seti aşınan ve gömülü olarak kalan vidaların sökülmesinde ve çıkartılmasında yardımcı elemanlar olarak kullanılır. Çeşitleri arasında yer alan bazı modeller ile setlerin çok fonksiyonlu olanlar da tercih edilir. 360 derece dönüş açısına sahip olan baş bölgeleri ve T saplı tasarımlara sahip olan versiyonları ile anahtar setleri birden fazla hizmet ve avantaj sunmaktadır. 

Ürünlerin setlerindeki döndürme dereceleri çok önemlidir. Kaymaz saplı tasarımları ile lokma anahtar versiyonları arasında seçim yapabilirsiniz. İşlem uyumlu nitelik sağlaması için baş ve sap kısmına dikkat edilerek seçilebilir. Setlerin seçimleri arasında bits lokma tutucu, lokma kolları, adaptörler ve lokma soketler gibi parçalar bulunur. Yıldız anahtarların özellikleriyle birlikte çeşitleri ve beraberindeki setler yerli ve ithal üretimlerdir. Ürünlerin modellerini seçerken boyutlarına dikkat edilerek satın alınmalıdır. Kullanılacak işle uyumlu olması için boy uzunlukları dikkate alınır. Ürünlerin krom kaplama olmaları aşınmaları ya da bozulmaları engelleyen faktörlerdendir. Bu nedenle anahtar setler bozulmadan uzun süre kullanım avantajı sağlar. Anahtar setleri kare ya da üçgen cıvataları rahat kavrayabilme özelliğine sahip olan ağız bölgeleri vardır. Yıldız anahtar seçeneklerine ek olarak buji anahtarları da bulunur. 

Anahtar Elektrik

Bulunduğunuz alanın elektrik ihtiyacını karşılamak için anahtar elektrik yapıları bakımından önemlidir. Elektrik anahtarları yapıları bakımından komütatör, vaviyen ve elektrik anahtarı olarak 3’e ayrılır. Kullanım alanları bakımından da sıva altı ve sıva üstü anahtarlar vardır. Ayrıca üç ayrı lamba grubu için ya da lambanın açılıp kapanması içinde 3’lü anahtar modeli bulunmaktadır.

Anahtar elektrikleri seçerken dikkat edilmesi gereken nokta ise; üretimi yapan yerli veya yabancı markaların üretimlerine bakmanızdır. Sizin belirlediğiniz kriterleri sağlaması gerektiğine kanaat getirdiğinizde markanın ürününü satın almanız kolaylaşacaktır. Elektrik anahtarlarını alırken eğer evinizde küçük çocuk varsa prizleri çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlere monte edilmesini sağlamalısınız. Veya çocuk kilidi olan anahtarları kullanmalısınız. 

Anahtar alımında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kesinlikle önceliğiniz kullanım alanınız olmalıdır. Nerede hangi amaç için kullanacağınızı belirleyerek o yönde anahtarları veya anahtar setlerini almalısınız. 

Anahtarların kaliteli olduğunu nasıl anlarız?

Aslında önceliğiniz kullanım alanınız olduğu için anahtarları da o yönde araştırma yapabilirsiniz. Alacağınız anahtar setlerinin size uygunluğunu, üretimi, kavrayışı, ağız ucu çok önemlidir. Bu yönde üretilen anahtarların markaları da fiyatları konusunda da yine bütçenize uygun olanını tercih etmelisiniz. 

Anahtar prizleri neye göre tercih edilmeli?

Evinizin inşası ilk önemli noktadır. Bu evinizde topraklama olup olmadığı konusudur. Buna dikkat ettikten sonra evinizin dekorasyonuna, kullanımınıza, evde çocuğunuz varsa kilitli ya da kapaklı modelleri arasında dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Anahtar

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?