Motor Keçesi

Aracınızın size her daim aynı sürüş keyfini sunması için ona iyi bakmanız gerekiyor. Taşıtın kalbi olan motor, sürekli hareketli olmasından dolayı en çok ilgilenilmesi gereken parça halini alıyor. Birbiriyle bağlantılı pek çok aksam, yine birbirleriyle temas halinde hareket ediyor. Güçlü motorunuz çoğu zaman yüksek devirde çalışmak yerine, trafiğin içerisinde ani durup kalkmalar yaşıyor. Düzensiz aralıklarla kesilip tekrar başlayan motor hareketi, aracınızın hareketli parçalarına fazladan yük bindiriyor.

Gün içinde trafikte yaşamak zorunda olduğunuz düzensiz hız değişimi, motor aksamının rahat hareket etmesine olanak sağlamıyor. Sürekli baskı altında olan motorunuz, aşırı ısınma ve aşınma tehdidiyle karşılaşıyor. Motorun devinimiyle hareket eden tüm diğer parçalar da sürtünmenin etkisini hissediyor. Araç motorunuzun performansından en iyi şekilde yararlanmak için en küçük parçalar yenilenerek daha büyük soruna yol açacak parçaların aşınması engelleniyor.

Aracınız olduğu yerde dururken bile motor çalışır durumda ise, motor içinde sürekli bir devinim gerçekleşiyor. Her an hareket halinde olan parçalar, bu durmaksızın devam eden harekete dayanıklılıkları artması için, özel üretilmiş araç yağları ile kuşatılıyor. Bu sayede, ısınma ve sürtünmenin etkileri en aza indirgenmiş oluyor.

Isınma ve sürtünmenin etkilerine karşı özel yağ formüllerinden destek alan parçalar, performanslarını en iyi şekilde ortaya çıkarıyorlar. Araba motor keçesi, aksamların birleşimleri arasına yerleştirilerek yağın istenilen bölgenin dışına çıkmasına engel oluyor. Belli bir alana hapsedilen yağ, buradaki parçaları tamamen kavrayarak motor devriyle uyum içinde hareket etmelerine yardımcı oluyor.

Araba motor keçesi, yağ sızıntılarını engelliyor. Böylece motordaki yağın, aracın dışına ya da istenmeyen bölümlerine geçmesi önlenmiş oluyor. Yağsız ve kuru kalması gereken bölümler ya da hareketsiz aksamlar, motor yağının temasıyla oluşabilecek arıza ya da hasarlardan korunuyor. Araba motor keçesi, aynı zamanda belli bir bölgeye belli oranda konulan yağın sınırlarını belirliyor. Bu sayede, motorun farklı parçaları için geliştirilen farklı yağ çeşitlerini, birbirine karışmadan kullanabiliyorsunuz. Bir bölümdeki yağ kirlenmiş ve değişmesi gerekiyorsa, diğer bölümlere bu kirlenme sıçramıyor. Yalnız o kısmın yağını değiştirmeniz mümkün oluyor.

Araba Motor Keçesi Fiyatları

Araba motor keçesi fiyatları, aracınızın marka ve modeline göre farklılık gösteriyor. Her araç üreticisi, kendi ürettiği araba modellerinin ihtiyaçları doğrultusunda keçe üretiyor. Bunlar, motorun hacmi ve büyüklüğüne göre değiştiği gibi araçta bulunduğu yere göre de farklılaşıyor. Bazı modeller, yalnız conta şeklinde keçeye ihtiyaç duyarken bazılarına keçe, kapağıyla birlikte monte ediliyor.

Araba motor keçesi fiyatları hususunda bir başka etken olarak keçe yapımında kullanılan malzemeler karşımıza çıkıyor. İsmi keçe olarak anılsa da çoğu ürün kaliteli plastik malzemelerden hazırlanıyor. Kullanılan plastik, sıvının geçmesini engelleyecek kadar esnek, uzun kullanım için de dayanıklı üretiliyor. Özel kalıplar sayesinde keçenin şekli, monte edileceği bölgeye tam oturacak biçimde tasarlanıyor. Bu sayede, bağlantı esnasında herhangi bir boşluk kalmasının önüne geçiliyor. Parçanın üretiminde kullanılan plastik, motorun çalışmasından oluşan sıcaklığa karşı da dayanıklı hale getiriliyor.

Aracınızı sürerken ortaya çıkan basınç, tüm parçalarda olduğu gibi keçede de hissediliyor. Yoğun kullanım ve baskı altında dahi esnekliğinden bir şey kaybetmeyen keçe, bu özelliği sayesinde üzerine yüklenen basıncı rahatlıkla emiyor ve diğer parçaların da bu baskıya dayanabilmesini sağlayan yağı tutmaya devam ediyor. Aracınızın motoruna özen gösteren bu parçayı, seçenekler arasında karşılaştırarak kendi kullanımınıza en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Kategori üzerinde sunulan ürünler arasından ihtiyaç anında kolaylıkla bulduğunuz parçaya, aynı kolaylık ve hızla sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Motor Keçesi

853 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 853 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?