Yapı market bahçe oto ana başlığı altında yer alan oto aksesuarları bölümünden oto yedek parçaları kategorisine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu kategori altında yer alan çok sayıda yedek parça arasından mekanik aksamlar ayrı bir başlık altında listelenmektedir. Conta, şasi, bijon, somun ve yaylar gibi pek çok parçanın yer aldığı bu kategoride ürün gamı oldukça geniştir. Araba prizdirek rulmanı da bu ürünler ile birlikte mekanik aksamlar kapsamında olup, ayrıca prizdirek rulmanı olarak isimlendirilen kategoride farklı ürün çeşitleri ile kullanıcıya sunulmaktadır.

Aracın mekanik işleyişinde önemli bir yere sahip olan araba prizdirek rulmanı, farklı marka ve modelde araçlara uyumlu şekilde üretilmektedir. Genel olarak birden çok marka ve modele uyumlu olarak üretilen bu ürünlerin hangi araçlara uyumluluk sağladığı ürün açıklamasında yer alan uyumlu araçlar listesinde belirtilmektedir. Sadece marka ve model olarak sınıflandırılması yeterli olmayan bu ürünün uyumluluk durumu üretim yılına göre de farklılık göstermektedir. Dolayısıyla alıcıların sahip olduğu araçların marka ve model bilgilerinin yanı sıra hangi yıla ait bir araç olduğunu da göz önünde bulundurarak ürün incelemesi yapması önerilmektedir.

Otomobillerin mekanik aksamlarında oldukça önemli bir yere sahip olan araba prizdirek rulmanı, aracın çalışmasını sağlayan ve bütün enerji akışının gerçekleştiği motorun çalışması sırasında ortaya çıkan gücün aktarılmasında rol almaktadır. Araba prizdirek mili isimli mekanik aksam sayesinde motorda üretilen güç vites kutusuna aktarılmaktadır. İsmini bu mekanik aksamdan alan prizdirek rulmanı bu aksamın vites kutusuna bağlandığı noktaya yerleştirilerek sürtünme ve sürtünmeden kaynaklı oluşabilecek aşınmaların önüne geçmek üzere kullanılan bir aksesuardır. Bu ürünün eksikliğinde veya zaman içinde hasar görmesi durumunda araç kullanımı sırasında kullanıcıyı rahatsız eden sesler duyulmaktadır.

Ömrü biten araba prizdirek rulmanının değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bağlantı noktasında bulunduğu diğer mekanik aksamların zaman içinde birbirine sürtmesine ve dolayısıyla zarar görmesine yol açabilmektedir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçebilmek adına araba prizdirek rulmanı arızası farkedildiğinde doğrudan yenisi ile değiştirilmelidir. Bu işlem yapılması gerektiğinde kullanıcıyı oto sanayilerde parça arama zahmetinden kurtaran bir çözüm olarak istenilen ürün internet üzerinden de rahatlıkla sipariş edilebilmektedir. Bu sayede araç sahiplerine vakit ve enerji tasarrufu sağlanarak büyük bir kolaylık sunulmaktadır. Ancak yeni araba prizdirek rulmanı sipariş edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus araca birebir uyumluluk sağlayan ürünlerin tercih edilmesidir.

Bir prizdirek rulmanı farklı markalara ait araçlara uyumluluk sağlayabilmektedir. Bu bağlamda ürünün uyumluluk durumu dikkatle gözden geçirilmelidir. Farklı fiyat aralığında satışa sunulan bu ürünler kullanıldığı aracın piyasa değeri ile doğru orantılı fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla aynı fonksiyona sahip ürünler arasında aracın klasmanına bağlı olarak fiyat farklılıkları görülebilmektedir.

Kullanıcıların sürüş konforunu arttırmak amacıyla pek çok yedek otomobil parçalarının yer aldığı bu kategoriler arasında bulunan mekanik aksamlar kategorisinde en az amortisörler, fren hortumları, süspansiyon takozları ve benzeri ürünler kadar aracın mekanik işleyişinde önemli bir role sahip olan araba prizdirek rulmanı modelleri de yer almaktadır. Araba prizdirek rulmanı model incelemeleri yapıldıktan sonra ürünün farklı markalara ait varyasyonlarına aynı başlık altından ulaşılabilmektedir. Başta Corteco olmak üzere bu alanda sektörün önde gelen firmalarının ürünleri oto yedek parçaları bölümünde, mekanik aksamlar kapsamında prizdirek rulmanı başlığı altında satışa sunulmaktadır. Farklı markalara ait ürünler arasında kıyaslama yapmak için ise kullanıcı tarafından belli bir fiyat aralığı saptanarak sistem üzerinden ürün araması sırasında filtrelere uygun arama yapılabilmektedir. 

Araba Prizdirek Rulmanı

111 ürün var
 1. Markalar
  1. CORTECO
  2. Cey
  3. Topran
  4. MGA
  5. EMİN
  6. Anka
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008451
BAŞA DÖN