Rölanti valfi; boğaz kelebeği kapalıyken emme manifoldunun hava alınmasını sağlayan parça olarak biliniyor. Rölanti devrini ayarlayan aktivatör görevi gören yani rölantiye alınan hava miktarını vidalı bir piston yardımıyla mümkün kılan elektronik bir parça olan rölanti valfi, temelde rölanti ayarını yapma görevi görüyor. Elektronik motor ünitesi (ECU) tarafından kontrol edilen ve gerekli rölanti ayarını otomatik olarak yapan parça, bozulduğunda rölanti motorunun dengesiz çalışmasına neden oluyor. Özellikle düzensiz çalışma sonucunda dengesiz bir kullanım sunduğu için araç sahiplerine sorun çıkaran araba rolanti valfi belirli aralıkla bakımı yapılması gereken parçaların başında geliyor. Aracın sorunsuz çalışması için temizlenmesi gereken rölanti dengeleyici, araç sahipleri tarafından temizleme spreyleri ile kolayca temizlenebildiği gibi teknik destek alarak da servislerde temizletilebiliyor ve bozulduğunda ise araçla uyumlu yedek parçalar ile değiştirilmesi gerekiyor.

Araba yedek parçaları arasında bulunan rölanti dengeleyici çeşitleri araç türlerine ve modellere göre farklılık gösteriyor. Özellikle biçimleri kullanılacağı araç türüne göre değişen ürünler, genellikle araç markasına uygun olarak tasarlanıyor. Araç markalarına bağlı üretilen fakat üretildiği araç markasının birçok araç serisi ile uyumlu kullanılabilen rölanti valfi çeşitleri arasında farklı markalara ait ürünleri bulabilirsiniz. Ayar valfi çeşitleri arasında biçim olarak değişiklik gösteren ürünler de yerini alıyor. Yine markaya bağlı olarak değişen ürünlerde parça ile uyumlu araç listesini inceleyebilirsiniz. Genellikle birden fazla araç markasında kullanılabilen parçaların uyumlu olduğu modellerin yanında model yılı ve motor tipi gibi özelliklere de dikkat edilmesi gerekiyor. Motor tipine bağlı olarak değişiklik gösteren ürünler hakkında gerekli bilgiyi kolayca edinebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızın kasa tipi gibi özelliklerini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz. Kasa tipinin yanında motor hacmi gibi araçtan araca farklılaşan niteliklere bağlı olarak da rölanti valfi çeşitleri değişiyor. Parçanın monte edilmesi ve uyumlu çalışması için bilinmesi gerekenleri detaylıca öğrenebilirsiniz. Ürünler arasında Audi, Citroen, Fiat, Peugeot, Renault gibi birçok farklı araç markası ile uyumlu modeller ise standart kullanıma sahip oluyor.

Araba Rolanti Valfi Fiyatları

Farklı araç markalarına ve araç modellerine göre değişen araba rolanti valfi fiyatları da ürüne bağlı olarak belirleniyor. Temelde benzer yedek parçalarda olduğu gibi araç markası ürün fiyatlarını etkiliyor. Özellikle fiyatları ile hem benzer ürünlerden ayrılan hem de modeli ile farklılık gösteren ürünler arasında Citroen, Peugeot ya da Ford gibi markalara uygun ürünler yer alıyor. Biçimsel olarak araç motoruna ve teknik yapısına uygun üretilen ürünleri inceleyerek aracınıza uygun modelleri seçebilirsiniz. Aynı markaların farklı araç serilerine hitap eden farklı ürünler ise birbirine yakın fiyatlarla sizlere sunuluyor. Daha uygun bütçelere yönelik araba rölanti ayar valfi çeşitleri arasındaysa Fiat gibi araç markalarının ürünlerine erişiliyor. Araç modelinize uygun olarak seçilmesi gereken ürünlerde özellikle çeşitli araç markalarının geçmiş yıllara ait araç serilerine hitap eden ürünler, daha uygun fiyat seçenekleri ile alıcıya ulaşıyor.

Marka ve modelinin yanı sıra oldukça cazip fiyatlara satılan ürünlere de erişebilirsiniz. Motor hacmi ve beygir gücü gibi özellikleri ile değişen rölanti dengeleyiciler arasında Opel Astra serisinden Renault Clio serisine kadar uyumlu birçok ürünü kolayca temin edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara bulacağınız ürünlerin çeşitli özelliklerini inceleyerek doğru ürünü seçebilirsiniz. Aynı zamanda farklı üreticiler tarafından üretilen ürünlerin markalarına da erişebilir, uygun gördüğünüz markları kolayca belirleyebilirsiniz. Aracın düzgün çalışması için temel parçalardan biri olan rölanti valfi çeşitlerini inceleyerek doğru ürünü hemen sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Araba Rolanti Valfi

76 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. MGA
  2. Wolcar
  3. Doduco
  4. Cey
  5. Magneti
  6. Mızrak
  7. HELLUX
  8. CAREX
  9. Ypc
  10. GVA
  11. Ioe
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008452
BAŞA DÖN