Otomobillerin olmazsa olmazlarından araba şanzıman yağı, geliştirilen yenilikçi teknolojiler ile birlikte araçlara büyük oranda fayda sağlıyor. Bunun adına birbirinden büyük firmalar da yağ üretimine büyük önem veriyor. Dünyanın dev markalarını barındıran sektör içerisinde araçların bakımının yapılması ve en önemlisi de uzun süreli kullanım imkanı sunması epey önem teşkil ediyor. Aynı şekilde satın alacağınız araba şanzıman yağı ile birlikte aracınızın motorunu dış etkilere karşı koruyabilir; konforlu bir yolculuk deneyimi elde etmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede araçtaki motorun kullanım ömrünü de belirli oranda uzatabilirsiniz.

Satın alabileceğiniz birbirinden farklı şanzıman yağı bulunuyor. Üstün kalitede ve uzun ömürlü olan yağlar arasında gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz. Kategori çerçevesinde sunulan yağlar, aracınızı korumanıza büyük oranda yardımcı oluyor.

Teknolojinin gelişmesi neticesinde araba şanzıman yağı çeşitleri içerisinde farklı özelliklere sahip ürünler ile karşılaşabilirsiniz. Yağ seçimi yaparken birden fazla noktayı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bunlardan en önemlisi ise yağın kalitesi oluyor. Birçok farklı ürün içerisinde her daim en kaliteli ürünler ile buluşmanız mümkün oluyor. Bu sayede seçim yaparken kaliteyi de göz önünde bulundurmuş oluyorsunuz.

Aracınızın nasıl bir motor yapısına sahip olduğunu göz önünde bulundurmanız size fayda sağlıyor. Bunun için dizel, benzinli ve düz vites gibi farklı koşulları hesaba katmanız gerekiyor. Ardından ise geliştirilen yağın motor sistemine uyum sağlayıp sağlamayacağını düşünmelisiniz. Eğer otomobiliniz eski ise buna göre bir yağ seçiminde bulunmanız yararınıza oluyor. Parçaları koruyan ve yoğun akışkanlığa sahip bir araba şanzıman yağı, aşınmayı büyük ölçüde azaltıyor. Nitekim bu sayede hâlihazırda eski olan aracınızın motorunda yaşanan aşınmayı engellemeniz mümkün hâle geliyor.

Yeni bir otomobiliniz var ise baştan çeşitli önlemler almanız, aracınızdan çok daha iyi performans almanıza fayda sağlıyor. Öncelikle endüstriyel ve yüksek performanslı motorlar için üretilmiş şanzıman yağı kullanmanız gerekiyor. Bunun için tercih yaparken de yenilikçi teknolojiler ışığında geliştirilen ve yoğun parçacıklı yağları seçmeniz, yararınıza oluyor.

Vites geçişlerinin hiç olmadığı kadar akışkan ve hızlı yapılmasına dahi olanak tanıyan yağ, kararlı bir yağ tabakasının oluşmasını sağlayarak sürtünmeyi mümkün olan en düşük seviyeye getiriyor. Bu sayede motorun çok daha uzun ömürlü olmasına destek veren ürün, bir nevi viteslerin geçişini kolaylaştırıp, konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlarken, bir yandan da aracınızın çabuk eskimesini önlüyor.

Araba Şanzıman Yağı Fiyatları

Seçim esnasında önemsemeniz gereken diğer konulardan biriyse araba şanzıman yağı fiyatları olarak görülüyor. Kategori altında bulabileceğiniz uygun fiyatlı ve bütçe dostu ürünler çerçevesinde kaliteden ödün vermeden yüksek performanslı ama ulaşılabilir araba şanzıman yağı fiyatları ile aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Yılların verdiği deneyim ile beraber üretim gerçekleştiren markaların şanzıman yağlarını kolayca temin edebilirsiniz.

Çalışma sırasında metal parçaların birbirleriyle uyum içinde çalışmasını büyük oranda kolaylaştıran şanzıman yağı, bu sayede motordaki aşınmayı önleminin yanı sıra sessiz ve yüksek performanslı bir deneyim de sunuyor. Bu nedenle satın alacağınız yağın bütçe dostu olmasının yanında kaliteli oluşu da önem teşkil ediyor. Yüksek kalitede olacak şekilde kullanıcılar ile buluşan yağ çeşitleri arasından gönül rahatlığı ile seçim yapabilir; aracınızın yaşına ve motor yapısına en uygun yağı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dizel ya da benzin gibi faktörlerin yanı sıra motorun daha önce bakıma girip girmediğini, içerisinde ne miktarda yağın bulunduğunu ve en önemlisi de otomobil üreticisinin size tavsiye ettiği bir yağ markasını göz önünde bulundurmanız da size fayda sağlıyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Araba Şanzıman Yağı

87 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Voller Şanzıman Yağı
  2. Powerten Şanzıman Yağı
  3. Doill Şanzıman Yağı
  4. Profi - Car Şanzıman Yağı
  5. Moil Şanzıman Yağı
  6. Total Şanzıman Yağı
  7. Petrol Ofisi Şanzıman Yağı
  8. Elf Şanzıman Yağı
  9. FEBI Şanzıman Yağı
  10. Honda Şanzıman Yağı
  11. Lukoil Şanzıman Yağı
  12. Motul Şanzıman Yağı
  13. Artoil Şanzıman Yağı
  14. Castrol Şanzıman Yağı
  15. Champion Şanzıman Yağı
  16. Gm Şanzıman Yağı
  17. Bor Power Şanzıman Yağı
  18. Bruno Şanzıman Yağı
  19. Difix Şanzıman Yağı
  20. ENEOS Şanzıman Yağı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Yağ Tipi
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008458
Başa dön