Arabaların arka tekerlerini araç şasesine bağlayan parçalar araba torsiyon burcu olarak adlandırılır. Bu parça arızalı olduğunda arabanızın tekerlerinin sağlıklı bir şekilde bağlı olmaması sorunu yaşanabilir. Böyle bir durum kaza yapılmasına da neden olabilir. Bu yüzden arabanızın torsiyon burcuyla ilgili sorun yaşadığınızda değişim işlemlerinin de hızlı bir şekilde yapılması gerekir.

Bir aracın çukurlara girip çıkması sırasında tekerlerin de aşağı yukarı hareket ettiği görülür. Bu hareketin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi ve darbelerden etkilenmemesi için arabaların torsiyonu ile şase arasında kalan bölümün hareket edebilir halde olması gerekir. Aksi takdirde araba her çukura girdiğinde şasenin ve doğal olarak tekerin zarar görmesi kaçınılmaz olur. Böyle bir durumun yaşanmaması için araba torsiyon burcu düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Pek çok kişi torsiyon burçlarının değişimi için illa çok yüksek tamir bilgisi gerektiğini düşünse de bu burçların değiştirilmesi oldukça kolay olduğundan aracınızı bir tamirciye bile götürmeniz gerekmez. Özellikle sökme ve takma işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde burç değişim işlemlerini de sorunsuz bir şekilde halledebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan aracınızla uyumlu bir araba torsiyon burcu almaktır.

Farklı araba modellerinde farklı parça ve aksamların kullanılması sebebi ile torsiyon burçlarının da değişiklik gösterdiğini görebiliriz. Bu yüzden eğer değişim işlemlerini kendiniz yapacaksanız burç seçimini doğru yapmanız gerekir. Aksi takdirde yanlış burç almanız değişim işlemlerini gerçekleştirirken sorun yaşamanıza neden olur. Hatta arabanızın tekerinin yuvasından çıkması gibi bir sorun da yaşayabilirsiniz.,

Bir tamirciye gittiğiniz zaman size aracınızla uyumlu bir araba torsiyon burcu bulma konusunda yardımcı olacağını düşünebilirsiniz. Ancak tam anlamı ile arabanızın modeli ile uyumlu bir burç kullanmak yerine benzer modeller ya da yan sanayi ürünleri kullandıklarını görebilirsiniz. Bu sorunla karşılaşmamak için arabanız için en doğru mekanik aksamları kendiniz almalısınız. Böylece kullanılan parçanın uygunluğu ve kalitesi konusunda endişe duymak zorunda da kalmazsınız.

Araba Torsiyon Burcu Fiyatları

Arabanızın torsiyon burçları ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda parça alım işlemini kendiniz yapıp değişim işlemleri için profesyonel destek alabilirsiniz. Ayrıca uygun araba torsiyon burcu fiyatları ile satın aldığınız burçların değişim işlemlerini tek başınıza da gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden hem bütçenize uygun parça değişim işlemi gerçekleştirmek hem de kullanılan malzeme konusunda endişe duymamak için parça seçimlerini kendiniz yapmanız daha doğru olur.

Araba torsiyon burcu seçme ve alma işlemlerini kendiniz gerçekleştirecekseniz bazı konulara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Araçların yedek parçalarını alırken pek çok kişi uyumlu olduğu sürece bir sorun olmayacağını düşünse de özellikle belli bir araç ve model için üretilmiş olan yedek parçaları satın almalısınız. X marka ve A model bir araç için X marka B model ya da Y marka A model bir araba için üretilmiş torsiyon burcunu almanız doğru olmayabilir.

Bazı araba markaları kendi ürettikleri farklı modelde araçlar için de farklı özellikte torsiyon burcu üretip kullanabildiğinden seçimlerinizi yaparken araba torsiyon burcu fiyatları kadar bu burçların hangi marka ve model araçların için üretildiğine de bakmalısınız. Böylelikle aldığınız burcun aracınızla uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz.

Arabanızla uyumlu bir torsiyon burcu alıp parça değişim işlemini gerçekleştirdiğinizde arabanızı kullanırken arka tekerlerde yaşadığınız sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çukura girip çıktığınızda, virajı alırken ve kasislerden geçerken arka tekerlerinizle ilgili yaşadığınız sorunların kalkması ile daha keyifli ve daha güvenli bir sürüş keyfi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Araba Torsiyon Burcu

97 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Cey
  2. FEBI
  3. UCAL
  4. Wolcar
  5. MGA
  6. Topran
  7. Brc
  8. Global
  9. Rapro
  10. Tps
  11. Birth
  12. KLEBER
  13. Sasic
  14. Veka
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008465
BAŞA DÖN