Yunan mitolojisinde bilgi ve ilhamın kaynağı olan Pegasus isimli attan esinlenilerek hayata geçirilen Asus markası, yaratıcılığı kalite ile birleştirerek yol alıyor. Tayvan kökenli olan ve başka bir teknoloji şirketinden ayrılan dört mühendis tarafından kurulan marka, 1989 yılından bu yana bilgisayar ve elektronik alanında üretim yapıyor. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Asus, monitörlerinin yanı sıra, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, anakart, ekran kartı, netbook, tablet vb. ürünleriyle de dikkat çekiyor.

Dünyanın en çok pazar payına sahip markları arasında yer alan Asus, ürünlerinin donanım dayanıklılığı ve kullanım sürelerinin uzunluğu ile kullanıcıları kendine çekiyor. Mitolojiden aldığı ilhamı yenilikçi ve kaliteli tasarımlara aktaran teknoloji devi, uzayda astronotlar tarafından en uzun süre kullanılabilen notbookun da sahibi. Notbookları gibi markanın monitörleri de uzun süre dayanıklılık ve stabil performans sağlaması nedeniyle tercih ediliyor. Marka, monitör alanında da diğer ürünlerinde olduğu gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Gelişen teknolojiyi ürünlerine hızla adapte etmeyi başaran marka, her yıl kullanıcılarına donanımsal ve fonksiyonel olarak daha gelişmiş monitör seçenekleri sunuyor. Baskı tasarım alanında üretilen monitörleri ise yatay ve dikey kullanıma olanak tanıyan dizaynları ile ayrıca tasarımcıların beğenisini kazanıyor.

Asus Monitör Çeşitleri

18 inç ila 34 inç arasında değişen modellere sahip olan Asus monitör çeşitleri, farklı segmetlerde değerlendirme yapmayı mümkün kılıyor. Ekran ölçüsüne göre, her boyut ihtiyacını karşılayabilecek skalaya sahip olan Asus monitör çeşitleri, geniş ve daha büyük ekranlarda oyun sevenler için ayrı bir önem taşıyor. Yeni nesil monitörlerin tümünde HDMI ve DVI girişi yer alıyor. Asus'un profesyonel monitörlerinde ise çift HDMI girişi dikkat çekiyor. Monitörler, iş alanından günlük kullanıma, oyundan üç boyutlu çizimlere kadar her ihtiyaca uygun bir çözüm sunmasıyla da geniş kullanım alanına hitap ediyor.

Asus monitör çeşitleri tarz ve yapı olarak beklentileri karşılayan zenginliği bünyesinde barındırıyor. Klasik ekran tercih edenler için alışılagelen düz ve tam kare olmayan monitörler standart olarak raflarda yerini alıyor. Yenilikçi modellerde ise tam dikdörtgen ve curved modeller dikkat çekiyor. Curved televizyon ekranları ile aynı tasarım çizgisine sahip olan curved monitörler, kenarlardan içe doğru ovalleşiyor ve daha derinlikli bir görüş kalitesi sunuyor. Curved monitörler yan açılardan ekranın görülmesini de kolaylaştırıyor. HD kalitedeki ekranlar canlı ve güçlü renkler sunarken, kullanıcısına maksimum deneyim yaşatıyor.

Asus Monitör Fiyatları

Asus monitör fiyatları da, monitör çeşitleri gibi geniş bir yelpazeye yayılıyor. Geçmiş yıllardaki Asus monitörlerini alt segment rakamlara edinebilmek mümkün hale geliyor. Daha gelişmiş seçenekler ve daha kaliteli ekran görüntüsü tercih edenler için orta segmente yönelik fiyat skalasıyla, 24 inçlik monitörler tercih edilebiliyor. Geniş ekran deneyimini yaşamak isteyenler için ise 34 inç boyutuna kadar çıkabilen monitörler tercih sebebi oluyor. Oyun tutkunlarının tercihi olan ve gerçeklik hissinin maksimum düzeyde yansıtan bu monitörler, fiyat skalasının da daha üst segmentlerinde yer alıyor.

Oyunlar için idealize edilmiş modellerde, Asus'a özgü ultra düşük mavi ışık özelliği, hızlı oyun görselleri için yüksek tazeleme oranı ve üst düzey görüntüleme teknolojisi kullanıcılarından tam puan alıyor. Geniş ekran monitörler 13 kiloya varan ağırlıklara sahip olsa da, daha orta segmentlerde hafif ve kolay taşınabilen, öne-arkaya açısı kolaylıkla değişebilen monitörler arasından tercih yapılabiliyor. Markanın tasarım çizgisinde her geçen gün monitörlerin daha da inceldiği bir değişim seyri kendini gösteriyor. Daha şık ve ince çerçeveler göz doldururken, çerçeve renkleri de siyahın dışına çıkıyor ve tarzıyla kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Asus Monitör Fiyatları

.
Led Monitörler
IPS Monitörler
Dokunmatik Lcd Monitörler
1 ms
0,5 ms
3 ms
4 ms
5 ms
6 ms
10 ms
2560 x 1440
3840 x 2160
1920 x 1080
3440 x 1440
2560 x 1600
1366 x 768
1920 x 1200
144 Hz
165 Hz
240 Hz
170 Hz
280 Hz
75 Hz
360 Hz
120 Hz
200 Hz
72 Hz
60 Hz
27 inç
32 inç
24 inç
31,5 inç
34 inç
23,8 inç
24,5 inç
23,6 inç
21,5 inç
35 inç
28 inç
15,6 inç
18,5 inç
23 inç
24,1 inç
43 inç
FreeSync
Yok
G-SYNC
GSync
Adaptive
GSync HDR
FreeSync 2
FreeSync Premium
Var
1
IPS
TN
VA
Var
Yok
Yok
Var
.
Tepki Süresi
Toplam 24 / 97 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/57/asus