Tente

Tente Fiyatları

Tente fiyatları balkon ve bahçe dekorasyonu ile ilgilenen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşanılan yoğun ve stresli günlük hayat insanlara adeta kendisini unutturmaktadır. Her türlü ev ve iş yerlerinde özellikle müstakil evlerin ve villaların bahçelerinde kullanabileceğiniz tenteler işlevsel yapıları sayesinde konforunuzu temin etmek için idealdir. Tente fiyatları tente edinmek isteyenler tarafından merakla araştırılan bir konudur. Tente fiyatları elbette ki bazı kriterler baz alınarak belirlenmektedir. Tentenin model özelliklerine, kumaş kalitesine ve metrekare cinsinden miktarına göre belirlenen fiyatlar alıcılarıyla buluşmaktadır. Her bütçeye ve her mekana uygun olarak üretilmekte olan bahçe tentesi modelleri de zengin ürün yelpazesi ile alıcılarıyla buluşmaktadır. Özellikle sıcak yaz günlerinde olumsuz hava koşullarından korunmak için idealdir. En basit mekanizmalı bahçe tentesi çeşidi gölgelik tentelerdir.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

İtalyanca kökenli bir kelime olan tente Türk diline öylesine yerleşmiştir ki tente denildiğinde ne kastedildiğini büyük küçük herkes bilir. Tenteyi güneş ve rüzgar gibi olumsuz hava koşulları ve dış etkenlerden korunmak amacıyla kullanılan, özel kumaşlardan imal edilmiş büyükçe örtü olarak tanımlayabiliriz. Genellikle gölgelik amacıyla kullanılan tente tercih edilirken işlevselliğinin yanı sıra hatta işlevselliğinden de önce binanızın ya da evinizin mimari yapısı dikkate alınmalıdır. Bu bilgilerden yola çıkarak tente çeşitleri nelerdir? sorusunu cevaplayabiliriz. Tente çeşitleri arasında en çok kullanılanlar şunlardır;

    • Mafsallı bahçe tentesi, sıklıkla kullanıldığı alanlar kafe ve restoran gibi iş yerleri ve evlerin bahçelerinde kullanımı yaygındır. Adından da anlaşılabileceği gibi hafif eğimli bahçe alanlarında kullanılır. Hareket mekanizması ile kullanım kolaylığı sağlar. Mafsal kelimesinin eklem anlamına geldiğini belirtmek mafsallı bahçe tentesinin kullanımı hakkında fikir edinmeyi sağlayacaktır.
    • Karpuz tente, şeklinden dolayı bu adı almıştır. En sık olarak kullanıldığı yerler evlerin pencerelerinde, kafelerde, lokantalarda ve bu tür iş yerlerindedir. Tercih edilme nedeni ise estetik ve uyumlu olmasıdır. Kurulumu ise son derece kolaydır.
  • Balkon tentesi, ev ve iş yerlerinin balkonları için üretilen tentelerin amacı her ne kadar olumsuz hava şartlarından korumak ve gölgelik olması olsa bile balkonların dekorasyonlarına olan katkısı için de kullanılmaktadır.
  • Açılır kapanır tente, özel yapılan mafsallar sayesinde hareket etme işlevi kazandırılmış tente türüdür.
  • Körüklü tente, özellikle işyerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Açılır kapanır mekanizması manuel olarak yapılmaktadır. Montaj ve kurulumu elektrik aksamı olmadığı için oldukça kolaydır. Tek hamleyle açılır ve yine tek hamleyle kapanır. Kullanım rahatlığı ve pratikliği ile dikkat çekmektedir.
  • Sabit tente, kapı üstü, vitrin üstü, pencere kenarlarına uygulanan hem estetik hem de koruma amaçlı kullanılmakta olan tente çeşitlerindendir. Sabit tentelerin kullanım amaçları çoğunlukla dekoratif amaçlıdır. Birçok renk ve modelde üretilmektedir. Fiyat bakımından da en uygun tenteler sabit tentelerdir.

Otomatik Tente Fiyatları

Otomatik tente tenteye otomatik olma özelliğini katan mekanizma türüne bağlı olarak isimlendirilmektedir. İsteğe bağlı olarak yaptırılmakta olan ip kumandalı makara sistemi ve teleskopik kol sayesinde kumanda edilen tenteler, kullanıcıların tercihlerine göre ve kullanılacak alan özelliğine uygun olarak planlanmaktadır. Otomatik tentelerin en önemli özelliği monte edilen motoru sayesinde elde edilen hareket yeteneği ile ileri geri hareket edebilmesidir. Havalandırma özelliğinin çok kuvvetli olması nedeniyle kafe, lokanta, çay bahçesi gibi halka açık işyerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sağladıkları avantajlar kullanıcıların yorumlarından da anlaşılmaktadır. Otomatik tente fiyatları mekanizmasının özelliklerine göre belirlenmektedir.

Tente Kumaş Özelliği Nasıl Olmalıdır?

Tente ev ve işyerlerinde dış mekanlarda kullanılmakta olan hem görsel hem de işlevsel ürünlerdir. Üretim kalitesi kadar üretiminde kullanılan malzeme kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Mekanizması sağlam olmalıdır. Uzun süre ve defalarca açılıp kapatmaya elverişli şekilde üretilmelidir. Tente ve branda gibi ürünlerde kullanılan kumaş kalitesi ise üretilen tentenin başarılı sonuçlar verebilmesi için gereklidir. Tente üretiminde kullanılan kumaşlar hem estetik ve şık olmalı hem de teknik özelliklere sahip olmalıdır. Su geçirmez, güneş ve ısı geçirmez özelliklerinin yanı sıra yanmaz özelliğinin bulunması da önemlidir. Akrilik içerikli kumaşlar renk vermeyen ve sağlam olmalıdır. Birçok ünlü kumaş firmasının üretimini yaptığı tente, branda ve çadır kumaşları iş yerlerinde ve ev balkonlarında kullanımının yanı sıra fuar ve sirk çadırı yapımında da güvenle kullanılmaktadır. Tente kumaşı fiyatları ise önemli olan bir diğer konudur. Birçok özelliği bir arada bulundurarak üretilmekte olan dayanıklı tente kumaşları, üretim aşamasındaki masraflardan dolayı tente branda fiyatları yükselmektedir. 

Elektrikli Tente Kullanılan Yerler

Elektrikli tente olarak bilinen güneşlik sistemi kendinden açılıp kapanmalı olan tentelerdir. Herhangi bir insan gücüne gerek duymaksızın bir motor aracılığı ile otomatik olarak kontrolü sağlanmakta olan tente oldukça pratik kullanıma sahiptir. Otomatik tenteler bir kumanda sayesinde ya da bir buton aracılığıyla kontrol edilebilir çok kullanışlı ürünlerdir. Sessiz ve güvenli çalışma sistemi sayesinde kullananların memnun kaldığı bir üründür. Elektrikli tente fiyatları kullanılan ürün kalitesiyle orantılı olarak farklılıklar göstermektedir. Aşırı sıcak yaz günlerinde terasların vazgeçilmezi olan teras tente fiyatları üretici firmaların fiyat politikaları ile belirlenmektedir.

Yarasa Tente Nedir?

Çok şık ve özel bir tasarım ile üretilmekte olan yarasa tentelerin ilham kaynağı adından da anlaşılacağı gibi yarasa kanatlarıdır. İstenilen ölçülerde geometrik şekiller verilerek hazırlanan tente kumaşlarının yarasa kanatları şekli verilerek dizayn edilmesi, kullanıldığı mekana oldukça şık bir görüntü verecektir. Yarasa tente fiyatları harcanan yoğun çaba ile orantılı olarak belirlenmektedir. Kullanım alanı ve üretim kalitesi düşünüldüğünde fiyatların oldukça makul olduğu görülmektedir.

Hangi Tente Modelleri Daha Uygun Fiyatlıdır?

Tente fiyatları balkon için hazırlanan ürünlerde iş yerlerinde kullanılan tente fiyatlarına göre çok daha uygun olmaktadır. Bahçe tentesi modelleri ve fiyatları ürünleri, üreten firmalara göre değişiklikler göstermektedir.

Bahçe tentesi modelleri ve fiyatları ürünlerin üretim materyallerine göre değişiklikler göstermektedir. Sevilen ve çok talep gösterilen bahçe tentesi modelleri arasında ahşap pergole çardak bahçe tentesi yer almaktadır. Dış mekana uygun emprenye uygulanmış çam ağacından oluşmaktadır. Ahşabı mantar, böcek ve kurt gibi zararlılardan korumak amacıyla yapılan ve kullanım ömrünü uzatan bir uygulama olan emprenye ahşaba çeşitli kimyasal maddelerin indirilmesi emdirilmesi işlemidir.

Tente modelleri CE ve ISO kalite belgeleri ile üretilmektedir. Sundurmaların üretiminde kullanılan malzemeler çok dayanıklı ve güvenlidir. Camilerde ve her türlü ibadethanelerde, fabrika ve atölye gibi iş yerlerinde teras ve geniş balkonlarda bina ve depo önü girişlerinde güvenle kullanabileceğiniz bahçe tentesi modelleri istek ve taleplere göre yoğunluk kazanmaktadır.

Bahçe Tentesi Nereden Alınır?

Bahçe tenteleri birçok firma tarafından yüksek kalite ve garantili olarak üretilmektedir. Aralarında çok büyük fiyat farkı olmamakla birlikte üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Firmalar sürekli güncel tuttukları internet sitelerinde vermiş oldukları hizmetler hakkında bilgiler vermektedir. Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için ise iletişim numaralarından ve sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşabilirsiniz. Ürün çeşitleri ve üretiminde kullanılan malzemeler hakkında geniş bilgi için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tente Fiyatları

943 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 36 / 943 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?