Tente

Güneş ve olumsuz hava koşullarından bulunduğu alanı koruma özelliği taşıyan tente sistemleri ev ya da iş yerlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda kafelerde ve restoranlarda da kullanılan tenteleri mekanınıza göre farklı özelliklerde seçebilirsiniz.

Kullanım Alanlarına ve Teknik Özelliklerine Göre Tente Çeşitleri

Ev, iş yeri, balkon, teras, kafe ve restoranlarda açık bölümü güneşten ya da yağıştan korumak için kullanabileceğiniz tentelerin farklı teknik özelliklere sahip çeşitleri bulunuyor. Tente çeşitleri arasında kollu sistemler, körüklü sistemler, eğim ayarlı sistemler, tek taraflı ve çift taraflı sistemler, manuel sistemler, sabit sistemler ve manuel sistemler yer alıyor. 

Körüklü tenteler büyük alanlar yerine genellikle cam önü ve balkonlarda tercih ediliyor. Düz şekilde açılıp kapanan normal sistemlerden farklı olarak yandan gelen güneşi de kestiği için körüklü sistemler, güneşten korunma konusunda oldukça faydalı oluyor. Malzemesinde keçe, bez veya naylon gibi kumaşlarında kullanıldığı tenteler aşırı sıcaklarda yüksek koruma sağlıyor. 

Çift taraflı sistemler, iki adet profil ayak üstüne montajlanıyor ve büyük bahçelerde, kafe ve restoranlarda kullanılıyor. Oldukça estetik bir görünüme sahip olan kasetli sistemler ise tente kumaşının korunabilmesi açısından büyük avantaj yaratıyor. Raylı pergola sistemler ise özellikle sigara yasağı bulunan mekanlar için kullanışlı oluyor. Bir otomasyona sahip olan bu sistemler, katlanarak ya da sarılarak açıp kapama işlevini yerine getiriyor.

Tente Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tente seçerken ilk olarak tente hareketi sağlayan pistonlara dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada makasları pistonlu olan tentelerin daha uzun ömürlü olduğunu ve sessiz çalıştığını aklınıza getirebilirsiniz. Aynı zamanda tente hareketini yaratan mafsalların da çok sağlam olması gerekiyor. İşlevi nedeniyle tente kumaşının da solmayan, su geçirmeyen ve dayanıklı yapıda olması önem taşıyor. Paslanmaz çelik malzemelerden yapılan tenteler de daha dayanıklı oluyor. 

Bahçe Tentesi Seçimi

Evlerin ya da mekanların bahçelerinde çok sık kullanılan tenteleri seçerken bazı noktalara özel olarak dikkat etmek gerekiyor. Bazı tenteler farklı mekanlara kolayca taşınabilme özelliğine sahip olduğu için eğer tentenizi piknik alanı ya da deniz kenarı gibi yerlere götürmeyi düşünüyorsanız buna uygun portatif ürünlere yönelmelisiniz. Özellikle taşınabilen tentelerin dikiş ve katlama yerlerinin de oldukça sağlam malzemeler kullanılarak yapılmış olması gerekiyor. Aksi takdirde tentenin ömrü kısa sürede dolabiliyor ya da tente olumsuz hava koşullarından çok kolay bir şekilde etkilenebiliyor.

Bahçenizde kullanacağınız tenteyi seçerken mutlaka iyi bir alan hesaplaması yapmak gerekiyor. Tenteyi yerleştireceğiniz alanın tentenin montaj özelliklerine uygun olması ve büyüklüğünün de alanınız için ideal olması büyük önem taşıyor.

Tente fiyatları tentenin kullanım alanına, ürünün fonksiyonlarına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Ancak hem kaliteli hem de uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir tente seçmek istiyorsanız bütçenizi de buna göre düzenlemenizde fayda var. Kalitesiz tenteler ilk seferde size fiyat avantajı sağlıyor gibi görünseler de uzun vadede paranızı boşa harcamış olduğunuz bir kaleme dönüşebiliyor. Özellikle tentenin kalitesini seçerken bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bir iklim bölgesi için gayet yeterli kaliteye sahip olan bir tente, rüzgârlı ya da bol yağış alan bir başka bölgede kalitesiz ve kısa sürede hasar gören bir ürüne dönüşebiliyor. Bu noktada detaylı bir araştırma yapmak ve ürün hakkında bilgi almak önemli oluyor. 

Evinizin bahçesinde ya da işletmenizde kullanabileceğiniz size uygun tenteyi bulmak için tente kategorisini detaylı şekilde inceleyebilir; ihtiyaçlarınız için en ideal olan ürünü kolayca satın alabilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tente Fiyatları

326 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hrn Bahçe Tenteleri
  2. Çakır Branda Bahçe Tenteleri
  3. Albayrak Bahçe Tenteleri
  4. Policam Bahçe Tenteleri
  5. Öz Branda Bahçe Tenteleri
  6. Gardenplast Bahçe Tenteleri
  7. Evinizin Atölyesi Bahçe Tenteleri
  8. Hobi Store Bahçe Tenteleri
  9. Şentürk Yapı Bahçe Tenteleri
  10. Bidesenal Bahçe Tenteleri
  11. CLK Garden Bahçe Tenteleri
  12. Emek Bahçe Tenteleri
  13. Okantent Bahçe Tenteleri
  14. clk gazebo çadır Bahçe Tenteleri
  15. Kos Bahçe Tenteleri
  16. Okan Çadır Bahçe Tenteleri
  17. Sislon Bahçe Tenteleri
  18. AND OUTDOOR Bahçe Tenteleri
  19. Alaçam Bahçe Tenteleri
  20. Sunfun Bahçe Tenteleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Renk A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001194/34001201
Başa dön