Bahçe Yatak Modelleri

Bahçe yatak modelleri, konforlu bir şekilde uzanma rahatlığı ile güneşin ya da gölgenin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Şık bir bahçe mobilyası olarak yaz aylarında açık havada dinlenmenizi sağlamak için harika bir seçenektir. Birçok modern tasarım 2 veya daha fazla kişinin rahat bir şekilde dinlenebileceği yeterli alanı sunar. Her bütçeye ve bahçe tarzına uygun bir bahçe yatağı bulabilirsiniz.

Hava Koşullarına Dayanıklılık

Uzun ömürlü bir bahçe yatağına sahip olmanın en iyi yolu, hava koşullarına dayanıklı bir ürün seçmektir. Bu, yatağın nem ve hava ile çürümesini engeller ve uzun süre dayanmasını sağlar. Bahçe yataklarının çoğu özellikle iskelet bölümü ahşap, alüminyum veya rattan malzemeden yapılır. Rattan genellikle en popüler malzeme olup, yatağa çağdaş ve lüks bir görünüm kazandırır. Seçilebilecek en iyi çerçeve malzemesi genellikle alüminyumdur. Alüminyum hafiftir ve korozyona, paslanmaya ve hava koşullarına dayanıklıdır. Bununla birlikte, dayanıklılığın öne çıktığı modellerde çelik çerçeve kullanımı da yaygındır. . Bu malzemeler genellikle suya veya temizlik maddelerine tepki vermez. Bazı yatak setleri kanepe, tabure, sandalyeler ve bir masa içeren çeşitli parçalarla birlikte gelir. Bu parçalar, bahçede yer kazanmak için bir araya getirilebilir veya daha fazla alanınız varsa ayrılabilir.

Kumaş Seçenekleri

Bahçe yatağı söz konusu olduğunda yastık ve ped gibi dolgu malzemelerine sahip aksesuarlar, yatağın konforunu belirler. Bu nedenle yastıklar için doğru kumaşa sahip olmak çok önemlidir. Kalın köpük yastıklar genellikle en rahat olanıdır ve bunlar genellikle yatak ile birlikte gelir. Minderler rahatlığa ve stile katkıda bulunur. Kumaş seçenekleri bakımından en iyi malzeme çoğu kez polyesterdir çünkü her türlü hava koşullarına ve küfe dayanıklıdır. Kışın minderleri kapalı alanlara almanız gerekse de çoğu yatak yağışlı ve rüzgarlı havalarda bile dışarıda bırakılabilir. Ancak dayanıklılıkla birlikte önemli olan bir diğer özellik ise yastığın nefes alabilen kumaşa sahip olmasıdır. Bazı kumaş türleri güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu solmaya karşı dirençli olacak şekilde üretilir. Bu tip kumaşlar UV korumalı olarak etiketlenir. 

Ayarlanabilir Kanopi

Bazı bahçe yatakları, çok sıcak günlerde güneş ışınlarından korunmanız için gölge sağlayabilen bir gölgelikle birlikte gelir. Yatağınızı her zaman gölgede kalacak bir alana yerleştirmeyi planlıyorsanız kanopiye ihtiyacınız olmayabilir. Kanopisiz bahçe yatakları daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, gündüz saatlerinde çok sıcak olma eğilimindedir. Yatağınızı istediğiniz şekilde kullanabilmek için ayarlanabilir kanopiye sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Biraz gölge istediğiniz güneşli günlerde kanopiyi açabilir, güneşlenmek istediğinizde kapatabilirsiniz.

Temizlik Kolaylığı

Bahçe yatağınızı uzun yollar boyunca hijyenik bir şekilde kullanabilmek için temizlemesi kolay yastıklara sahip modelleri tercih etmelisiniz. Yatak pedlerin ve yastıklarının kolay çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir olması bakım için ayırmanız gereken süreyi kısaltır, dayanıklılığa ve hijyene katkıda bulunur. Rattan yataklar genellikle nemli bir bezle silinirken, metal çerçevelerin temizlenmesi de aynı derecede kolaydır.

Soru 1: Bahçe yatağı nasıl seçilir?

Cevap 1: Doğru boyut, dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Bu nedenle satın alma işleminizi yapmadan önce, sahip olduğunuz alanı kontrol ettiğinizden emin olun. Dış mekân yatakları birçok farklı stile sahiptir. En popüler stil yuvarlak bahçe yataklarıdır. Bazı modeller oturma takımı olacak şekilde ayrılabilir. Dekorasyonunuzu çarpıcı hale getirmek için bahçe yatağı seçmeden önce bahçenizdeki baskın renk tonunu düşünmelisiniz. Arka plan dekorunuz açık renklere sahipse açık renkli yataklar veya arka plan dekoru koyu renkle kaplıysa koyu renkli yataklar kullanmayı düşünebilirsiniz.

Soru 2: Bahçe yatağı normal yatak olarak kullanılabilir mi?

Cevap 2: Bahçe yatağını gün içerisinde dinlenmek için normal bir yatak olarak kullanabilir, uzanabilir ya da uyuyabilirsiniz. Bununla birlikte normal yataklar vücudunuzu uzun saatler boyunca destekleyecek şekilde tasarlanır. Daha sağlıklı bir uyku için size rahatlık sağlar. Bahçe yatakları ise sadece dinlenmek içindir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bahçe Yatak Modelleri

3 ürün var
 1. Markalar
  1. Bintaş Mobilya Bahçe Yatakları
  2. Demarforge Bahçe Yatakları
  3. Nergizium Bahçe Yatakları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Renk
 5. Yükseklik
 6. Kişi Sayısı
 7. Ebatlar
 8. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001194/34001285
Başa dön