Bambu - Meşale

Bambu Meşaleler

Bambu meşaleler bahçenize, terasınıza ya da verandanıza şık ve pratik bir aydınlatma eklemenin yaratıcı bir yolunu arıyorsanız tam aradığınız ürün! Çok çeşitli malzeme ve stil seçenekleri ile satışa sunulan bambu meşaleleri fazladan ışığa ihtiyaç duyduğunuz her yerde kolayca kullanabilirsiniz. İster aydınlatmanızı desteklemek, ister böcekleri uzak tutmak isteyin, bambu meşaleler dış mekanları hem işlevsel hem de görsel olarak geliştirir.

Bambu Meşale Stilleri ve Malzemeleri

Bambu meşale denildiğinde genellikle klasik bambu tasarımı akla gelir. Öte yandan meşaleler, küçük masa üstü modellerden cesur metalik gövdelere, doğadan ilham alan tasarımlardan duvara monte edilen etnik modellere kadar çok çeşitli stillere sahiptir. Bazı meşaleler kazıklı ayarlanabilir direkler, çıkarılabilir fenerler ve gövde montajları da dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlar sunar. Esnek seçenekler meşalenizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi kolaylaştırır.

Bambu Meşale Fiyatları

Bambu meşaleler sağladığı dekoratif ve işlevsel faydaları ile uygun maliyetli bir aydınlatma çözümüdür. Zamanla hava koşullarına yenik düşebilen ve paslanmaya eğilimli metal muadillerine kıyasla, bambu meşaleler genellikle hava değişikliklerine daha etkili bir şekilde dayanabilir. Neme karşı dayanıklı doğal lif yapısı sayesinde daha uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. Cam hazneli bambu meşaleler, çıkarılabilir yakıt tankları ile dış mekanınıza ekstra renk ve görsel zenginlik katabilir. Yerleşik tabana sahip tasarımlar, kazıklı bir meşalenin yüksekliğini yeniden konumlandırmak veya sert hava koşullarında meşalenizi iç mekana taşımak için ekstra esneklik sağlayabilir.

Bambu Meşale Yakıtları ve Fitilleri

Bambu meşaleler farklı yakıt seçenekleri ile doldurulabilir. Doğal ve aromatik yağ bazlı ‌sitronella gibi meşale yakıtları sivrisinekleri ortamdan uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir. Kokulu yağlar dışında meşalenizi yakmak için gaz yağı veya parafin gibi yakıt seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha az yaygın olmakla birlikte ‌propan ve doğal gazla çalışan bambu meşale tasarımları da bulabilirsiniz. Meşalenizden herhangi bir yakıt kullanmadan aydınlatma kaynağı olarak kullanmak istiyorsanız, güneş enerjisi ile çalışan solar bambu meşaleleri tercih edebilir, loş bir ışık elde edebilirsiniz. Klasik meşalelerde, zamanla meşalenizin fitili yanar ve değiştirilmesi gerekir. Fitiller çoğunlukla sentetik liflerden yapılır, ancak daha çabuk yanan pamuk fitiller de bulunabilir.

Bambu Meşale Yerleşim Önerileri

Dış mekan meşaleleri, bahçe, veranda ve havuz gibi açık alanların çevresinde dramatik bir aydınlatma sağlamak için harika bir seçenektir. Ailenizin ya da konuklarınızın özgürce hareket etmesini sağlamak için meşalelerinizi birbirinden 2 ila 3 metre aralıkla yerleştirebilirsiniz. Hem aydınlatma hem de güvenlik açısından meşaleler ile eviniz veya diğer yapılar arasında en az 2 metre boşluk bıraktığınızdan emin olmalısınız. Kazıklı meşaleler yerine avize formundaki asılı veya masa üstü meşale modelleri ile açık yemek alanınızı dekoratif bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Asılı bir meşale kullanırken civardaki objelerin etkilenmeyeceği, bol havalandırmalı bir alana yerleştirildiğinden emin olun.

Soru 1: Bambu meşale nasıl kurulur?

Cevap 1: Geleneksel tarzdaki bambu meşalelerin, kazık ya da çivi tipi tabanını toprak zemine iterek kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sağlam bir duruşu için meşaleyi en az 15 cm derine ittiğinizden emin olmalısınız. Hava koşullarına dayanıklı meşaleleri, zemine uygun büyüklükte bir delik açtıktan sonra yerleştirebilir, daha sonra deliği çimento ile doldurabilirsiniz.

Soru 1: Bambu meşale nasıl kullanılır?

Cevap 1: Yakıtla doldurulan meşalelerin çoğu, fitili tutan kapak çıkarıldıktan sonra, bir huni yardımıyla doldurulur. Yakıt haznesini yaklaşık 2 / 3'ü kadar doldurun ve ardından fitili değiştirip üst kısmını sabitleyin. Meşalenizi kullanmaya hazır olduğunuzda, fitili yakmanız yeterlidir.

Soru 2: Bambu meşale nasıl söndürülür?

Cevap 2: Meşalenizi söndürmek için söndürücü kapağını fitilin üzerine yerleştirin ve alev sönene kadar bırakın. Kapağı açın ve fitilin tamamen soğumasını bekleyin. Yanan meşaleleri asla gözetimsiz bırakmayın ve yanan bir meşaleyi hareket ettirmeyin.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bambu Meşaleler

129 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 129 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/34001262