Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Koridor Yayıncılık
Bebekler Ne İster : 0-2 Yaş Bebekler İçin - Elif Pınar Çakır

Bebekler Ne İster : 0-2 Yaş Bebekler İçin - Elif Pınar Çakır

Koridor Yayıncılık
90,00 TL %11
79,99 TL
( / adet)
seçenek
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (27)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

88,91 TL
91,64 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/80690018
Bebekler Ne İster : 0-2 Yaş Bebekler İçin - Elif Pınar Çakır
Arka Kapak: 

Bebek Manifestosu: Her ağladığımda ilgi görmeye, acıktığımda doyurulmaya, kirlendiğimde temizlenmeye, uykum geldiğinde sakin ve güvenli bir şekilde uyutulmaya, korunmaya ve özen gösterilmeye, bedensel ve zihinsel gelişimim için desteklenmeye ve ne olduğuma ya da ne yaptığıma bakılmaksızın karşılıksız sevilmeye hakkım var. Hayata sağlıklı ve mükemmel bir başlangıç yapabilmem için beni anlamana ihtiyacım var.  
   Bebekler isterse annelerinin yapamayacağı hiçbir şey yoktur ama hangi durumlarda neler yapmaları gerektiğini bilen annelerin bebeklerine sunabileceği sağlıklı hayat kadar değerli bir hediye de yoktur. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Pınar Çakır tarafından en güncel bilgiler ışığında hazırlanan, altın öğütler ve zengin görsellerle bezeli bu kitap, bebeğinizin yenidoğan döneminden 2 yaşına kadar tüm gelişimsel evreleri ve temel gereksinimleri hakkında merak edilenleri cevaplıyor ve çiçeği burnunda ebeveynler için hayatlarının en güzel yolculuğunda yanlarından ayırmayacakları bir rehber olmayı amaçlıyor. 

Dr. Elif Pınar Çakır: Dr. Elif Pınar Çakır, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, 2011’de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık diplomasını aldı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası dergide yazıları yayınlandı. Anne Sütü ve Emzirme, Yenidoğan Yoğun Bakım ve Çocuk Beslenme Sorunları gibi pek çok alanda çalışmalarını gerçekleştiren Çakır, "Bir çocuk doktorunun annelik serüvenini" paylaşma amacıyla açtığı Güncel Anne bloğunun da yazarıdır.   
Kullanılacak Reklam Mecraları: Dr. Elif Pınar Çakır, Türkiye’nin en çok başvurulan çocuk doktorlarından biri ve aynı zamanda sosyal medyada annelerin yakından takip ettiği bir fenomen (Instagram takipçisi yaklaşık beş yüz bin); dolayısıyla bu kitap bizim için oldukça önem arz ediyor. Yazar aynı zamanda aktif olarak her sene yüzlerce anneye, çocuk sağlığı konusunda seminerler vermekte; dönem dönem ulusal TV kanallarında, konusunda programlara katılmaktadır. Ayrıca yazarın tanıdıkları olan Özgür Bolat, Bahar Eriş, Özge Selçuk Bozkurt, Sinem Gerger Akınal ve daha birçok bilinen kişi tarafından kitabın tanıtımına destek verilecek, paylaşımlarda bulunulacak. Yayınevi olarak ayrıca sosyal medyada birçok blogger ile ortak çalışma yürütülecek, farklı reklam mecralarında ilanlar çıkacak. Sipariş oluştururken bu detayları dikkate almanızı çok rica ediyoruz.

BEBEKLER NE İSTER KİTABINA ÖVGÜLER

“Bebekler Ne İster, bebeğinizi büyütürken ihtiyacınız olan bilgileri sade ve net bir şekilde sunan ve kafanızda oluşan soruları bilimsel bilgilerle yanıtlayan, ustaca yazılmış bir rehber. Bebeği olan her ebeveyn okumalı.”  
Dr. Özgür Bolat, Eğitimci ve Yazar

“Bilgi paylaştıkça güzeldir! Sosyal medyada bizleri çocuklarımızın sağlığı ile ilgili güncel bilgilerle buluşturan sevgili Güncel Annemiz Elif, bu kez telefonlarımızın giremediği odamıza, başucumuza geldi. İşte ilk iki yıl elimizden düşüremeyeceğimiz bir başucu kitabı olan Bebekler Ne İster, bebeğimizle kurduğumuz iletişimde bizlere tercüman oluyor. Bu dönemde yaşayabileceğimiz durumlara etkili, deneyimlenmiş ve bilimsel çözüm önerileri sunuyor. Artık bebeklerimizin neler isteyebileceğini biliyoruz!” 
Özge Selçuk Bozkurt, Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı

“Sevgili Güncel Anne Elif Çakır, paylaşımlarını ilgiyle ve merakla takip ettiğim başarılı bir çocuk doktoru. Sosyal medyadaki özenli yönlendirmelerini; derli toplu, kapsamlı ve aydınlatıcı bir rehberde toplamış. Bebekler Ne İster, bebek sahibi olan ya da olmayı düşünen herkesin okuması gereken bir kitap. Üstelik akıcı ve anlaşılır bir dille yazmış. Anne babalar daha ne ister?” 
Dr. Bahar Eriş, Eğitimci ve Yazar

“Annelik doğumla birlikte vahiy gibi inen bir her şeye yetme becerisi değil; zamanla öğrenilen ve içinde çokça kaygı ve yetersizlik hissi barındıran kutsal bir birliktelik hali. Annelerin emin ellerde olması, bebeklerin de emin ellerde olması demek. İşte doğru bilgilendirme ve yönlendirme bu yüzden çok önemli. Bana, ‘Annelerinize kimi gözünüz kapalı önerir, bebeklerinizi kime emanet ederken hiç düşünmezsiniz?’ derseniz dostum Dr. Elif'in adını mutlaka söylerim. Bilgisiyle, deneyimiyle her eve girecek ve kitabının her anneye omuz verecek olması ne güzel!”
Op. Dr. Gökçen Erdoğan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

“Sosyal medyada yüzbinlerce anneye verdiği en güncel bilimsel bilgilerle Türkiye’nin en faydalı çocuk doktoru olan Dr. Elif Pınar Çakır’ın ilk kitabı sonunda çıktı. Çocuğunuzun ilk iki yılı boyunca başucunuzdan ayırmayacağınız bu harika kitap, annelere yol gösterecek ve kendilerini yeterli ve güvende hissetmelerini sağlayacak. Çok teşekkürler, iyi ki varsın.” 
Ece Kumkale, 3 Çocuk Annesi, Blogger


BEBEKLER NE İSTER / DR. ELİF PINAR ÇAKIR

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Pınar Çakır’ın kaleme aldığı, günümüz bebek bakım anlayışına yepyeni bir boyut getiren Bebekler Ne İster, kolay anlaşılır ve pratik bilgiler sunan, yalnızca anne-babaların değil bebek bakımıyla ilgilenen herkesin her zaman elinin altında tutmak isteyeceği bir rehber. Bir çocuk doktorunun annelik serüvenini paylaştığı Güncel Anne bloğu ve beş yüz bin takipçisi olan, sayısız çocuğun hayatına dokunabilmeyi başarmış guncel_anne Instagram hesabı ile Dr. Elif Pınar Çakır, 0-2 yaş bebeklerin tüm gelişimsel evreleri ve temel gereksinimleriyle ilgili merak edilen her şeyin cevabını bu kitapta veriyor. 

Hamilelik dönemindeki bekleyişin getirdiği yoğun belirsizliklerle baş etme, aileye katılacak olan yeni bir bebeğin yaratacağı hayat rutinindeki değişikliklere adapte olma ve doğum öncesi heyecanla karışık kaygıyı yatıştırma yolları... Bebekler Ne İster, “Beni Karşılamaya Hazır mısın?” adlı ilk bölümde hem anne adayları hem de bebek sahibi anneler için bir yol haritası sunuyor. Bebeğin hayata en iyi başlangıcı yapması için bir sağlık planı nasıl oluşturulur, eksiksiz bir hastane çantası nasıl hazırlanır, bir bebeğin ilk iki yılı için biberondan oto koltuğuna, beşikten banyo malzemelerine kadar hangi elzem ihtiyaçları vardır; bu kitap doğum öncesinde bilinmesi gereken her şeyin altını çiziyor ve listeler arasında kaybolmamanızı sağlıyor. 

“Hayatın İlk 28 Günü” adlı bölümde, doğumdan sonraki ilk saatlerde bebeğin sağlığıyla ilgili kritik değerlendirmeler için hastane odasında izlenen adımlar, bebeğin sağlıklı doğduğuna dair işaretler, yenidoğanın neye benzediği, doğumda uygulanacak ilaçlar ve yenidoğan tarama testleri derinlikli olarak irdeleniyor; bebeğin hayatının ilk 28 günü en sık karşılaşılan sorunlara akılcı çözümlerle, yorucu ve zor diye düşünülen yenidoğan dönemi anne-babalar ve aileye yeni katılan küçük birey için en temel bağların kurulduğu eşsiz bir sürece dönüşüyor. 

Bebeğiniz neden çok hapşırır, göbek bağı ne zaman düşer, ilk banyosu ne zaman yaptırılır, günde kaç saat uyuması gerekir, güvenli uyku ortamı nasıl sağlanır, kundak nasıl yapılır... Dr. Elif Pınar Çakır bebek bakım sorunlarına dair en çok merak edilenleri açıklamakla kalmıyor aynı zamanda yenidoğan hurafelerine ve yanlış bilinenlere dikkat çekerek yeni doğum yapmış annelere altın değerinde öğütler veriyor. 

Erken beyin gelişimi için yaşamın ilk yıllarının ve ilk deneyimlerin önemini vurgulayan, bilimsel bilgileri yalın ve görsel açıdan ilgi çekici bir yolla okuyuculara aktaran Dr. Elif Pınar Çakır, "Yaşasın Büyüyorum!” adlı bölümde bebeklerin yenidoğan evresinden iki yaşına kadar ay ay geçirdikleri aşamaları, her ay değişen uyku düzenlerini ve zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini ele alıyor; ayrıca bebeğin uyku düzeninde gece ve gündüz ayrımı, ani bebek ölümü sendromu tehlikesine karşın neler yapılması gerektiği, her şeyi ağza götüren ya da ayrılma aksiyetesi yaşayan bebeklere nasıl yaklaşılacağı, bebeğin hangi ayda oturabileceği gibi konuların yanı sıra diş sağlığı, öfke nöbetleri, dil gelişimi, boy uzaması ve kilo artışları hakkında da kritik bilgiler içeriyor. 

Bu kitapta ülkemizde doğumdan itibaren hangi aşının ne zaman yapıldığı, koruyuculuğu ve yan etkileri, özel durumlarda ne yapılması gerektiği gibi en güncel bilgilere ulaşacak ve aşı programlarına son eklenen meningokok aşısı nedir ve nasıl bir program izlenmelidir gibi aklınıza takılan pek çok soruya yanıt bulacaksınız. 

Dr. Elif Pınar Çakır “Emzirme” adlı bölümde başarılı emzirme için ipuçları ve anne sütünün hem bebeğe hem de anneye faydalarını sunmanın yanı sıra emzirme konusunda yaşanan korkuları ve zorlukları da çözüme kavuşturmanızı sağlıyor. Ayrıca anne sütünü sağma ve muhafaza etme koşulları, çalışan annelerin emzirme düzeni, emzirmenin mümkün olmadığı durumlarda biberonla beslenme ve mama hazırlama yöntemlerini de ele alıyor. 

Kitabın çeşitli bölümlerinde okuyucu tatlı bir sürpriz gibi karşılayan sıcacık ve samimi mektuplar; doğum sonrası depresyon, annelik hüznü ya da en basit anlamda umutsuzluk veya yetersizlik hissiyle boğuşan annelere yalnız olmadıklarını hissettiriyor ve bu kitabı benzerlerinden bir adım öne çıkarıyor.

Bebeklerin ilerde güçlü bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmeleri için etkili ve doğru beslenme ile katı gıdaya geçiş sürecinin tüm ayrıntılarıyla işlendiği “Ek Gıda” bölümünde aylara göre bebeklere hangi gıdalar verileceğini, hangi gıdaların yasaklı yiyecekler listesinde olduğunu, ideal öğün sıklığını ve miktarını, takviyelere ne zaman başvurulacağını öğreneceksiniz. 

Ek gıdaya erken ve geç başlamanın etkileri, 3 gün kuralı, uzak durulması gereken alerjik besinler, boğulmaya karşı alınacak tedbirler, anne sütü ve katı gıda arasındaki denge gibi soru işareti yaratan pek çok konu da bu bölümde açıklığa kavuşuyor ve bebeğin tamamlayıcı besinlere alışma dönemi bir zorluk olmaktan çıkıyor.

Bebekler vücutlarındaki acıyı ve ağrıyı ifade edemedikleri için anne-babalar ya da bebeğin bakımıyla ilgilenenler için semptomları doğru algılayıp zamanında müdahale etmek hayati önem taşır. "Hastalıklar ve Acil Durumlar" bölümü, bebeklik döneminde görülen en yaygın hastalıkların tam bir profilini çiziyor ve evde tedavi için uygulanacak yöntemleri ve ne zaman doktora başvurulması gerektiğini masaya yatırıyor. 

Bu bölüm aynı zamanda ilaçları nasıl saklamalıyız, ev içinde alınabilecek güvenlik tedbirleri nelerdir, hangi acil durumlarda yardım istenmeli, suni teneffüs ve kalp masajı nasıl yapılır, zehirlenmeler, boğulmalar ve yanıklarda ne uygulanmalı ya da ne uygulanmamalıdır gibi soruların cevaplarını sunuyor. 

Bebekle seyahat planı yapmak isteyen ancak çeşitli açılardan endişeleri olan ebeveynler, son bölüm olan "Bebekle Tatil"de kabus senaryolarını bir kenara bırakıp keyifli anılar biriktirebilecekleri konforlu bir tatil deneyimi için püf noktalar bulacaklar; el çantası ve valizdeki en acil ihtiyaçlar, taşıt tutması, yolculuk boyunca beslenme ve ağlama krizleri gibi konularda hazırlıklı olacaklar.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 352
Yayın Tarihi 2019
Yazar Elif Pınar Çakır
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KBGPK
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Bilinçli Bebek - Aletha J. Solter
Bebeğimle Oynuyorum - Sinem Özen Canpolat
Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu - Prof. Dr. Selçuk Şirin
Uyku, Güvenli Bağlanma Ve Bebeğiniz (036 Ay) - Sinem Özen Canbolat
%25
86,00 TL 64,50 TL
%35
80,00 TL 52,00 TL
%25
79,00 TL 59,25 TL
%35
90,00 TL 58,50 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(222)
(543)
(428)
(325)
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 298 152 224 240
Yayın Tarihi 2014 2014 2019 2019
Yazar Aletha J. Solter Sinem Özen Canpolat Prof. Dr. Selçuk Şirin Sinem Özen Canbolat
Basım Dili - - Türkçe Türkçe
Başa dön