Benzinli Jeneratör

Benzinli Jeneratör

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle elektrikli ürünlerin çeşitliliği artış göstermiş adeta her şey elektriğe bağlı hale gelmiştir. Her şey bu kadar elektrik üzerineyken planlı ya da plansız kesintilerde adeta hayat durma noktasına gelir. Bu olumsuz durumdan etkilenmemek için icat edilen en büyük buluşlardan bir tanesi benzinli jeneratörlerdir. Ani elektrik kesintiyle karşı karşıya kalındığında bir kaç basit işlemle benzinli jeneratör devreye sokulur. Jeneratörün çalışmasıyla bulunan ortama elektrik gönderilir ve elektrikli ürünler çalışmaya devam eder. Bu durum nerden bakılırsa bakılsın hayat kurtarmaktadır.

Yaz aylarında sıcağa bağlı olarak ya da diğer etkenlerden dolayı elektrik kesintisi çok sık yaşanmaktadır. Yaz aylarında sıcaktan dolayı yiyeceklerin bozulma olasılığı daha yüksektir bu yüzden de buzdolabı kullanımına ihtiyaç duyulur. Elektrik kesintisi yaşandığı durumda buzdolabı çalışamaz ve ürünler bozulmaya yüz tutar. Bu olumsuz durumla karşılaşmamak adına yardıma benzinli jeneratörler koşar. Benzinli jeneratörler devreye sokularak elektik tekrar sağlanır ve buzdolabı aynı kalitesinde soğutmaya devam eder. Siz de yazın elektrik kesintisine bağlı olarak yiyecek ve başka konularda olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız diğer alıcılar gibi bu kategori üzerinden bulunduğunuz ortama uygun olan benzinli monofaze jeneratör temin edebilirsiniz.

Benzinli jeneratörler adından da anlaşılacağı üzere benzin kullanılarak çalışan cihazlardır. Benzinli jeneratörün kapasitesi sabit olmayıp birçok kapasiteye sahip çeşidi bulunur. Kapasitene göre benzinli jeneratörlerde kullanılan benzin oranı da farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra benzinli jeneratörler kapasitesi bakımından da değişmektedir. Bazı modelleri daha az elektrik harcayan ürünleri çalıştırırken bazı modelleri daha yüksek kapasitede elektrik ihtiyacı olan cihazları çalıştırmaktadır. Siz de ihtiyacınız olan kapasitede ki benzinli jeneratörü bu kategori üzerinden belirleyerek temin edebilirsiniz. Ürünlerin hemen hemen hepsinde birden fazla elektrikli ürün çalıştırmak mümkündür. Benzinli jeneratör aynı zamanda garantisi olan ürünler arasında yer alır. Kategori içerisinde yer alan birçok ürünün garanti süresi 24 aydır. Garanti süreleri markalarına ve kapasitelerine göre değişen detaylardan biridir. Siz de ürün özellikleri kısmından beğendiğiniz benzinli jeneratör modelinin garanti süresini öğrenebilirsiniz. 

Yaz aylarında yaşanan elektrik kesintisi aynı şekilde kışında olumsuz durumlara sebep olmakta. Isınmak için kullanılan kombi ve klima elektrikle çalışan parçalardır. Soğuk kış günlerinde yaşanan bu elektrik kesintisi yaşam standartlarını düşürecek dereceye kadar gelmektedir. 3 marşlı benzinli trifaze jeneratör tamda bu olumsuz durumun yaşanması için üretilmiş ürünleridir. Kışın yaşanan elektrik kesintisine karşı devreye girer ve kışın duyulan ısınma ihtiyacının giderilmesini sağlar. Siz de soğuk kış günlerinden minimum derecede etkilenmek istiyorsanız hemen benzinli jeneratör temin edebilirsiniz.

Benzinli Jeneratör Nerelerde Kullanılır?

Benzinli jeneratörler elektrik kesintisinin olduğu her yerde kullanılabilir. Jeneratör tipleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterir. Jeneratörlerin çeşitlerinden biri olan benzinli jeneratörler genellikle ev, konut, yazlık ev, dağ evi, ofis ve iş yerlerinden yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünün kapasitesine göre bir miktar benzin konulur ve ip ya da marş yardımıyla ürün çalıştırılarak bulunulan ortama elektrik üretimi yapılır. Oluşturulan bu enerji kesinlikle cihazların performansında bir düşüklüğe sebep olmaz. Benzinli jeneratörler ile çalışan ürünler aynı performansı göstermeye devam eder ve ihtiyaç duyulan cihazlar kolaylıkla çalışır.

Bazı bölgelerde dış etkenlere bağlı olarak bulunan alanlara bir süre elektrik verilmemektedir. Yaşanan bu olumsuz durum ile adeta işlerin aksamasına sebep olmaktadır. Bu tarz olumsuz durumlara karşı siz de benzinli jeneratör temin ederek ofis veya evlerimizin elektik ihtiyacını karşılayabilirsin. Böylelikle günlük rutin işleriniz aksamamış olacak güne kaldığınız yerden devam etmiş olacaksınız. Özellikle home ofis çalışanları için benzinli jeneratörler oldukça kullanışlı olmaktadır. Yaşanan ani bir kesinti karşında benzinli jeneratörleri devreye sokarak çalışmaya devam edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan benzinli jeneratörleri siz de bulunduğunuz ortamlar için temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinde birbirinden farklı markaya ait onlarca çeşit benzinli jeneratör modelleri bulunur. Siz de tek bir tıkla bulunduğunuz ortamları aydınlatabilirsiniz. 

Benzinli Jeneratörler Hangi Ürünleri Çalıştırır?

Benzinli jeneratörlerin çalıştırabilir ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Hemen hemen elektrik enerjisiyle çalışan bütün ürünleri çalıştırma özelliğine sahip harika bir üründür. Benzinli jeneratörler eğer evler için kullanılacaksa ev içerisinde yer alan televizyon, bilgisayar, klima, kombi, lamba, kahve makinesi, robot süpürge, elektrikli süpürge, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, fön makinesi, spot aydınlatma, elektrikli ocak gibi birçok ürünü çalıştırmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey temin ettiğiniz benzinli jeneratörlerin ne kadar elektrik üretebildiğidir. Aldığınız ürün 3kvabenzinli jeneratör ipli ise çalıştırdığı ürün sayısı farklı olacaktır. Eğer aldığınız ürün başka kapasiteye sahipse daha çalıştırdığı ürün sayısı daha farklı olacaktır. Eğer aldığınız ürünün ne kadar cihaz çalıştırdığını öğrenmek istiyorsanız satıcı firma ile kategori içerisinde yer alan soru-cevap bölümünden iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Benzinli jeneratörleri ofis için kullanacaksanız ofis içerisinde yer alan, bilgisayar, modem, buzdolabı, klima, fotokopi makinesi, yazıcı gibi ürünleri çalıştırabilirsiniz. Ofis içerisinde yaşanan ani ya da planlı kesintiler işlerin aksamasını doğrudan etkiler. Özellikle işlerin yoğun olduğu dönemlerde yaşandığı zaman bu kesinti ofisin kar elde etmesine de gölge düşürmektedir. Bu tarz durumların önüne geçmek benzinli jeneratörler ile artık mümkün hale gelmiştir. Sizde ofisinize benzinli jeneratör temin ederek işinizde yaşanacak aksamaların önüne geçebilirsiniz. Kategori içerisinde yer alan onlarca ürün içerisinde ofisinize uygun olan modeli belirleyerek tek tıkla ürünün sahibi olabilirsiniz. Ayrıca benzinli jeneratör fiyatı bakımından da sizi memnun edecek çeşitliliğe sahiptir. 

Benzinli jeneratörler ofis ve ev için önemi şüphesiz çok büyük fakat benzinli jeneratörlerin en önem arz ettiği durumlar elektrikli sağlık cihazlarını çalıştırabilmesidir. Evde yatarak tedavi gören hastalar için elektrik ile çalışan birçok sağlık cihazı bulunur. Elektrik kesintisi yaşanması özellikle bu kesintinin uzun süre devam etmesi tıbbi cihazların çalışmasına neden olacaktır. Cihazların bir süreden fazla çalışmaması hastanın sağlığını büyük oranda etkileyecektir. Sağlık açısından da büyük öneme sahip olan benzinli jeneratörleri temin ederek hastanın sağlığını koruyabilirsiniz. Burada yine dikkat edilmesi gereken tıbbi cihazın harcadığı elektrik miktarıdır. Bazı cihazlar çok yüksek enerji tüketirken bazı cihazlar daha düşük kapasitede enerji tüketir. Örneğin 5500 5 kvabenzinli ipli monofaze portatif jeneratör ile başka kapasiteye sahip ipli jeneratörün ürettiği elektrik farklıdır. Ürünü temin etmeden kullandığınız tıbbi cihazın bilgisini paylaşarak ürünün cihazın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayıp sağlamadığı öğrenebilirsiniz. 

Benzinli jeneratörlerin kullanıldığı diğer bir yer ise bahçedir. Çim biçme makinesi gibi bahçe için kullanılan elektrikli cihazlar içinde benzinli jeneratörler kullanılabilmektedir. Her ortam için önemli olan kapasite bahçe içinde önemlidir. Benzinli jeneratör1kva 2 zamanlı gibi ayrıntılara sahiptir. Benzinli jeneratörlerin ayrıntıları kullanacağız ürünün ayrıntılarıyla uyumlu olmalıdır. Uyumlu olup olmadığını satıcıya sorarak ya da ürün açıklaması kısmından inceleyerek öğrenebilir, size en uygun olan benzinli jeneratörü temin edebilirsiniz. 

Benzinli Jeneratör Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Benzinli jeneratörler temin edildikten sonra kutu içerisinde genellikle kullanım kılavuzu da çıkmaktadır. Kullanım kılavuzu benzinli jeneratörün nasıl çalıştığını anlatan bir planlamaya sahiptir. Her benzinli jeneratörün kullanım talimatı farklıdır. Örneğin; 380V benzinli jeneratör ile başka bir özelliğe sahip benzinli jeneratörün kullanım talimatı farklıdır. Kullanım talimatının dışında yapılan farklı bir şey jeneratörün arızalanmasına neden olabilir. Buna sebep olmamak için mutlaka ama mutlaka kullanım talimatına dikkat edilmelidir.

Benzinli jeneratörü çalıştırmadan önce çalıştırmak istediğiniz elektronik ürünleri belirleyin. Belirlediğiniz ürünlerin benzinli jeneratörün kapasitesiyle aynı olup olmadığını kontrol edin. Eğer jeneratörün kapasitesinin çok yukarısında olan cihaz ve cihazları çalıştırırsanız sigorta atma durumu ile karşılaşa bilirsiniz. Sigorta atması jeneratörün arızalanmasına neden olabileceğinden dolayı bu hususa özellikle dikkat edilmelidir. Örneğin; 11Kwuzaktan kumandalı portatif benzinli jeneratör belirttiği kapasitede fayda sağlar. Kapasitesinden fazla yük binmesi cihazda arızalanmalar yaratır. 

Benzinli jeneratörler elektrik ürettiği için elektrikte uygulanan hassasiyet aynı şekilde jeneratörde de uygulanmalıdır. Islak elle jeneratöre dokunmak elektrik çarpmasına neden olabilmektedir. Ayrıca ürün kuru bir alanda çalıştırılmalıdır. Bu kurallara uyulmadığı taktirde jeneratör yüksek akıma bağlı olarak çarpmaya sebep olur. Yaralanma ve ölüm riski doğurur. Can güvenliğiniz için benzinli jeneratörleri kuru alanda muhafaza edin. 

Benzinli Jeneratör Fiyatları

Benzinli jeneratör fiyatları bakımından birçok çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik ürününün çeşitli olmasından kaynaklanır. Fiyatların değişmesinde etkili olan ilk şey jeneratörün kapasitesidir. Kapasitesine göre fiyatlar şekillenir. Örneğin benzinli jeneratör 3.5kw farklı fiyata sahipken 11kw daha farklı fiyata sahip olabilmektedir.

Fiyatları etkileyen diğer bir unsur ise ürünün markasıdır. Markalar kendine has özellikleri bulunan benzinli jeneratörler üretir. Bu farklılık fiyatlara da yansır. Aksabenzinli jeneratör farklı bir fiyata satılırken başka bir markaya ait benzinli jeneratör daha farklı bir fiyata satılabilmektedir. Bütçeniz ne olursa olsun ihtiyacınız olan benzinli jeneratörü bu kategori üzerinden temin edebilirsiniz. Kategori içerinde birbirinden uygun olan jeneratörler yer almaktadır. Hiç bir yerde bulamayacağınız uygun fiyatlarla benzinli jeneratör temin etmek istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz.

Benzinli Jeneratör Marş ile mi İp ile mi Çalıştırılır?

Benzinli jeneratörlerin kullanım amacı ortak olsa da kullanım şekli bir birinden farklı olabilmektedir. Benzinli jeneratörleri çalıştırırken kimi ürünlerde marş ile kimi ürünlerde ip ile çalıştırılmaktadır. Kategori içerisinde yer alan ürünün dizel ipli marşlı jeneratör olduğu açıklama kısmında yer alır. Buradan ürünün özelliklerini görerek böylelikle istediğiniz tarz benzinli jeneratörü daha rahat bulmuş olursunuz.

Benzinli Jeneratör Kombi Çalıştır mı?

Benzinli jeneratörlerin kapasitesi birbirinden farklı olmasından dolayı her benzinli jeneratör aynı performansı göstermez. Kombi için yüksek enerji sağlayan benzinli jeneratör tercih edilmelidir. Kategori içerinde yer alan benzinli jeneratörlerin hepsi birbirinden kaliteli olup kombi çalıştıran modelleri oldukça fazladır. Bu modeller arasında tercih yaparak ihtiyaç duyduğunuz kombiyi jeneratör sayesinde çalıştırabilirsiniz. Kombi konusunda sorun yaşamak istemiyor ve sürekli kombiden yararlanmak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Bu kategori üzerinden ihtiyacınızı sağlayacak doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Benzinli Jeneratör En Fazla Kaç Saat Çalıştırılabilir?

Benzinli jeneratörler kapasitesi çeşitli olan ürünlerdendir. Kapasitede ki değişiklik jeneratörün kullanım süresini de doğrudan etkiler. Kimi jeneratörler 4 saat çalışırken kimi jeneratörler kesintisiz olarak 17 saate kadar çalıştırılabilmektedir. Ürünü tercih eden müşterilerin çoğu elektrik kesintisi oranını düşünerek kendisi için doğru ürünü almaktadır. Ara ara kısa kesintiler için genellikle 4 saat ve civarı enerji sağlayan benzinli jeneratörler tercih edilirken uzun ve devamlı olan elektrik kesintileri için genellikle daha yüksek kapasitede enerji sağlayan jeneratörler tercih edilmektedir. İhtiyacınız ne olursa olsun size uygun olanı kolayca bu kategori üzerinden bulabilmeniz mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Benzinli Jeneratör

427 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 42 / 427 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?