Bilim Dergileri

Dergiler; özellikle günlük yaşamda çeşitli teorik ve pratik bilgilerin anlatıldığı, araştırmaların ve yazıların, fotoğrafların yer aldığı önemli kaynaklardan biri olarak dikkat çeker. Genellikle haftalık, aylık ve üç aylık ya da sezonluk olarak yayımlanan bu dergiler, alanına ve kategorilerine göre çeşitlere ayrılır. Edebiyat dergileri, tarih dergileri, kültür-sanat dergileri, siyasi ve felsefi dergiler gibi çeşitli alanlara ayrılan bu yayımların önemli dallarından biri ise bilim dergileridir. Hem teorik bilginin hem de teoriğin pratiğe dökülmüş halinin yazılarla ve görsellerle harmanlanarak yayıma sunulduğu bilimsel dergiler, özellikle entelektüel birikime sahip olmak isteyen kişiler ve akademik kariyere sahip olan öğretim üyeleri tarafından sıklıkla takip edilir. Bunların haricinde, bilime merakı olan gençler ve yetişkinler tarafından da çeşitli bilimsel gelişmeleri ve olayları takip etmek adına bilimsel dergiler oldukça rağbet görür.

Bilim Dergileri Neleri Anlatır?

Bilim dergilerinin özel olarak belli bir konusu ya da teması yoktur. Dolayısıyla burada önemli olan husus, yayımlanan bilimsel derginin hangi bilimi konusu olarak ele aldığıdır. Tıp dergileri daha çok tıbbi konuları ele alırken, astronomi dergileri ise daha çok uzay bilimlerini konu alır. Fizik, kimya, tarih, psikoloji gibi diğer bilim dergileri de kendi alanı dahilinde çeşitli yazılara, makalelere ve görsellere yer verir.

Bazı bilim dergileri, sadece tek bir bilim konusunu yayın politikasında ele almayıp her bilim dalından biraz da olsa makalelere, yazılara ve görsellere dergilerinde yer açabilir. Bu tip bilim dergileri çoğunlukla gündem olan bilim konularını ve araştırmalarını sayfalarına taşırlar. Özellikle dünya genelinde ses getiren bilimsel gelişmelerin alanı ne olursa olsun dergilere taşınarak okurlara güncel bilgileri sunmak amaçlanır. Bu sayede okurlar da tek bir bilim alanıyla sınırlı kalmayıp her bilim dalına ait olan gelişmelerden dergilerin belirli zaman aralıklarında yayımlanmalarıyla haberdar olabilirler.

Hangi Bilim Dergileri Mevcuttur?

Teknolojinin gelişmesiyle ve imkânların artmasıyla birlikte eskilere oranla dergilerin sayıları ve türleri de aynı orantıda artış göstermiştir. Bugün, astronomiden tarih bilimine, astrolojiden fizik bilimine kadar neredeyse her tür bilim dergisi yayın hayatına devam etmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı kapanan dergilerin dışında kaliteli, sürekli takip edilen ve tirajı da oldukça yüksek olan dergiler yayın hayatlarını sürdürmektedirler. 

En çok rağbet gören bilim dergilerinden biri, teknoloji çağında olduğumuz için şüphesiz ki teknoloji bilimini konu alan dergilerdir. Teknolojinin son sürat gelişim göstermesi, güncel bilgileri takip edebilmek adına teknoloji dergilerinin oldukça yoğun ilgiyle karşılaşmasını sağlamaktadır. Bu gelişmelere ek olarak, dergi imtiyaz sahipleri de artan bu ilgiye karşı kayıtsız kalmamak adına ele aldıkları konuları ve gelişmeleri maksimum düzeyde geniş tutarak okurlarına daha çok bilgi vermeyi amaçlamaktadırlar.

Diğer bilim dergilerinden biri ise tarih bilimini konu alan tarihi ve arkeolojik dergilerdir. Kazımı devam eden yerlerden son gelişmeleri, bulunan son tarihi eserleri ve benzeri birçok konuyu ele alan tarihi dergiler ise özellikle tarih severler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bunların haricinde diğer bilim dergileri ise astronomi, fizik, kimya, biyoloji, felsefe, edebiyat gibi çeşitli alanları sayfalarına taşıyan bilim dergileridir.

Bilim Dergilerinin Fiyatları Nasıldır?

Bilim dergilerinin fiyatlarını belirleyen belli başlı faktörler vardır. Bunlardan bazıları dergilerin sayfa sayısı ve kullanılan kâğıtların türüdür. Sayfa sayısı az olan bilim dergilerinin fiyatları daha düşük seviyelerde olurken, kâğıt kalitesi arttıkça ise dergilerin fiyatları da aynı orantıda artış göstermektedir. Ancak sayfa sayısı veya kâğıttan ziyade önemli olan husus dergilerin içerdiği bilgilerdir. Hepsiburada üzerinde yer alan bilim dergilerinden istediğinizi seçerek güncel bilgileri takip ederek bilimsel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilim Dergileri

228 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 228 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?