Bluetooth Araç Kitleri

Sürüş sırasında telefonunuzu kullanmak çok tehlikeli olabilir. Eller serbest kullanıma izin veren bir ‌Bluetooth araç kitleri telefonunuzu gözünüzü yoldan ayırmadan güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Kurulumu ve kullanması oldukça kolay olan kitler sayesinde, sürüş deneyiminizi geliştirebilir, diğer cihazlarınıza kablosuz bağlanabilirsiniz.

‌Bluetooth Araç Kitleri ve Temel Özellikler

Bir ‌Bluetooth araç kitinin en önemli avantajlarından biri, eller serbest kullanıma izin vermesidir. Akıllı telefonunuzu araç içi sistemlerle eşleştirebilir ve çeşitli işlevleri eller serbest olarak yönetebilirsiniz. Öte yandan tüm ‌Bluetooth araç kitleri benzer şekilde çalışmaz. Bazıları herhangi bir zamanda sadece tek bir üniteye bağlanabilirken, diğerleri daha fazla bağlantı kurabilir. Bu ilk etapta önemli bir özellik gibi görünmese de sürüş deneyiminizi önemli ölçüde etkileyebilir. Aracınızı aynı anda daha fazla telefona bağlayabilen bir araç kitine sahip olmak, aracınızı diğer sürücülerle paylaşıyorsanız önemli bir avantajdır. Bazı araç kitleri, her kullanmak istediğinizde manuel olarak yapılandırılmaya ihtiyaç duyar. Bazı modeller geçmişte eşleştirildikleri cihazları hatırlar ve cihazların menzil içinde olmaları durumunda otomatik olarak bağlanabilir. Aracınız bazı durumlarda görüşme yapmanızı engelleyecek kadar gürültülü olabilir. Telefonda konuşulanları duymakta zorlanabilirsiniz. Gürültü azaltma mikrofonuyla birlikte gelen bir ‌Bluetooth araç kitine sahip olmak, ortamdaki sesi filtreleyerek görüşme yaptığınız insanların sizi daha net bir şekilde duyabilmesine yardımcı olur.

En İyi ‌Blueetooth Araç Kiti Modelleri

‌Piyasadaki farklı ‌Bluetooth araç kitleri farklı tasarımlara ve özelliklere sahiptir. Örneğin bazı otomobil ses sistemlerinde 3,5 mm ses ‌jakı bulunur. Arabanızda 3,5 mm ses ‌jakı varsa, hemen hemen her ‌Bluetooth araç kiti modelini tercih edebilirsiniz. Teknoloji meraklısıysanız ve genellikle daha fazla ‌gadget kullanıyorsanız, ‌‌gadget'larınızın çoğuna bağlanabilecek bir kit satın alabilirsiniz. ‌FM vericilere sahip adaptörler genellikle 3,5 mm ses ‌jakı olmayan araç ses sistemleri için daha uygundur. ‌Stereoyu ‌jak yoluyla bağlamak yerine ‌FM radyo sinyali üretir. Cihazlara bağlanmak için, radyoyu açmanız ve adaptörün ürettiği frekansa ayarlamanız yeterlidir. Kit ayrıca ‌Bluetooth kullanarak telefonunuza bağlanır ve telefonunuzdaki her şeyi radyo sinyaline aktarır. Bu modeller genellikle arabanın çakmak girişine bağlayabileceğiniz bir güç adaptörü ile birlikte gelirler. 3,5 mm ses ‌jakını kullanan kitlerin kullanımı çok basittir, ancak çalışmak için 3,5 mm ses ‌jakına ihtiyacı vardır. Arabanızın ‌stereo'suna 3,5 mm kabloyla ve telefonunuza ‌Bluetooth ile bağlanır. Diğer 3,5 mm modellerin bazıları pillerden güç alır. Telefonunuza ve müzik setinize diğer modellere benzer şekilde bağlanır, ancak pilleri sayesinde her zaman güç adaptörüne bağlı olması gerekmez. Mikro ‌USB kablosu kullanarak şarj edilebilir. Bazı modellerin telefonlara bağlanma biçiminde küçük farklılıklar olsa da bağlantı işlemi genellikle benzerdir. İlk olarak, telefonun ‌Bluetooth özelliğini açılır ve görünür olarak ayarlanır. Ardından, araç kitini kullanarak telefonun ‌Bluetooth sinyali aranız. Bağlantı tamamlandığında, telefon ve kiti eşleştirilir.

‌Blueetorh Kitlerin Avantajları

  • ‌Bluetooth araç kitleri, aracında ‌Bluetooth bağlantısına sahip olmayan herkes için değerli bir yatırım olabilir.
  • ‌Bluetooth bağlantısı ile eller serbest telefon görüşmeleri yapabilir, gelen ve giden aramaları sesli komutlarla yönetebilirsiniz.
  • Ayrıca ‌‌gadget'larınıza bağlanabilir, müzik çalabilir ve desteklenen uygulamaları açabilirsiniz.
  • ‌Bluetooth bağlantısını destekleyen kulaklıklarınızı ve diğer ses sistemi donanımlarını aracınızın ses ve görün sistemine kolayca bağlayabilirsiniz.

‌Bluetooth Araç Kiti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Bir ürün satın aldığınızda, ürünü mümkün olduğunca sık kullanacağınızdan emin olmak istiyorsanız, çeşitli cihazlara bağlanabilecek bir model satın almalısınız.
  • Hızla değişen teknolojileri göz önünde bulundurarak ‌bluetooth adaptörünüzün piyasada bulunan işletim sistemleriyle uyumlu olduğundan emin olmalısınız.
  • Çok yönlü bir ‌Bluetooth araç kiti ile desteklenen tüm cihazlara bağlanabilirsiniz.
  • Telefonunuz dışında ‌tabletinize veya akıllı saatinize bağlanabilen bir araç kitine sahip olmak ek bir avantaj sağlayabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bluetooth Araç Kitleri

578 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 578 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?