Bungalov evler, çoğunlukla tahtadan ya da hafif ve doğal malzemelerden yapılan tek katlı küçük evlerdir. Deniz ve göl kıyısına kurulabileceği gibi ormanlık ve kırsal alanlara da kurulabilirler. Ekonomik bedellerle satın alınan bu küçük evler, her bütçeye uyum sağladığı için son yıllarda çok tercih edilir olmuşlardır. Ekolojik ürün olmaları onları doğal ortamlarla uyumlu kılar.

Bungalov Ev Ne Demek?

Bungalov ev ahşaptan tasarlanmış küçük evlerdir. Genellikle huzur dolu doğal ortamlarda kullanılmak üzere yapılan sevimli ama işlevsel konutlardır. Yayla, dağ, göl ve kır evi olarak kullanımları yaygındır. Bir oda ve bir salon büyüklüğündeki kullanışlı ve şirin evler, birçok amaca hizmet ederler. Doğa evlerinden oluşan tatil beldeleri için tasarlanan modelleri de vardır. Ahşap otel ve pansiyonlar için kullanılabilirler. Bahçeli eve sahip olanlar, bahçenin bir köşesine hobi evi ya da çocuklara oyun evi yapmak için bungalov ev seçeneklerini değerlendirebilirler.

Şehir yaşamının rutin döngüsünden ve stresinden bunalan kişiler, doğa içinde zaman geçirebilmek ve biraz huzur bulabilmek için farklı yollara başvurmaya başladılar. O yollardan birisi de kendilerine hitap edebilen doğal bir ortamda, bungalov ev sahibi olmaktır. Kırda, orman içinde ya da göl kenarında konumlandırdıkları küçük evlerinde, keyifli zamanlar geçirerek huzur bulurlar. Bungalov evler, insanlara farklı bir yaşam biçimi sunan alternatif seçeneklerdir.

Ahşap malzemelerden yapılan, küçük ama sıcak ortam sunan bu evler, istenilen her yere kolaylıkla yerleştirilebilir. Gerektiğinde başka bir bölgeye de taşınabilir. Bungalov evlerin çok talep görmesi üzerine birçok firma, ahşap ev üretimine başlamıştır. Özel tasarım olarak yaptırabildiğiniz gibi hazır modeller içinden de seçim yapabilirsiniz. Sıcak görünümleri ile huzur veren ahşap evler, kaliteli ağaçlardan üretilerek çok uzun yıllar boyunca size hizmet edebilmektedir.

Bungalov Ev Nasıl Yapılır?

Hint kültüründe yüzyıllardan beri var olan ve genellikle en basit malzemelerle yapılan bungalov evler, sazlıklardan, bambulardan ve ahşaptan üretilir. Ekonomik maliyetlerle hayata geçen evlerdir. Çok şirin oldukları için farklı amaçlara yönelik kullanımları yaygınlaşmıştır. Özellikle doğal konsept içeren tatil köylerinin öncelikli tercihleri arasındadır. Bu amaca uygun olarak tasarlanan bungalov evler, 2 katlı ve giriş kısımlarında balkonu olacak biçimde inşa edilir.

Bungalov evler, önceden hazırlanan ve yerleşeceği alana monte edilen yapılardır. Satın alan kişiler, basit bir model seçtilerse kendi başlarına bile monte edebilirler. Daha kapsamlı yapıya sahip ahşap evlerin tabanında dolgu beton kullanılır. Yerden 40 cm kadar yukarıya yerleştirilirler. Bungalovlar bu kullanım alanlarının dışında, ağaç tepelerine yerleştirilerek ağaç ev konumunda da kullanılabilirler. Bu tarz kullanımlarda, daha farklı bir inşa tekniği uygulanır.

Bungalov Evler Nerelere Yapılır?

Bungalov evler genellikle ormanlık bölgelerde, yaylalarda ve göl kıyılarında yer alır. Yapımı sırasında doğaya zarar vermeyen evler, doğal ortamıyla tam bir uyum sağlar. Tatil köyleri için seçilen deniz kenarlarında onlara sıklıkla rastlanır. Antalya bu anlamda çok uygun bir örnektir. Trabzon Uzungöl bölgesinde de bungalov evler yoğun olarak yer alır. Alternatif tatil seçenekleri sunan merkezlerin vazgeçilmez ev konseptlerini oluşturur. Akdeniz, Ege ve Karadeniz bölgelerinde çok sık rastlanılan konaklama evleridir. Özel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız detaylara sahiptirler.

Siz de doğada olmaktan keyif alanlardansanız, bir bungalov ev sahibi olabilirsiniz. Uygun bir arazide, bahçenizde, yazlığınızda, izin alabileceğiniz doğal bir ortamda kullanmak üzere bungalov satın alabilirsiniz. Bahçeli bir eviniz varsa, dilerseniz müştemilat olarak kullanabilirsiniz. Hatta kendinize özel ofis şeklinde değerlendirebilirsiniz. İnşaat izni ve ruhsat gerektirmeyen bu şık ve şirin evleri, dilediğiniz amaç için seçebilirsiniz.

Bungalov ev seçeneklerini hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bungalov Ev Fiyatları

16 ürün var
 1. Markalar
  1. Mandu Bungalov Ev
  2. Egawood Bungalov Ev
  3. GARDEN MOBİLYA Bungalov Ev
  4. Astro Glamping Bungalov Ev
  5. Sağlamlar Bungalov Ev
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483601/80295000
Başa dön