Bungalov Ev

Son yıllarda doğada vakit geçirmeye olan ilgide kayda değer oranda artış yaşanmıştır. Şehir hayatından uzak olma ihtiyacı tatil anlayışı ve yaşam biçimlerini değiştirmeye başlamıştır. İstendiği zaman gidilebilen, doğayla iç içe bir atmosferde kafa dinlemeyi sağlayan hazır bir evin olması kişileri şehir hayatının stresinden uzaklaştırır. İnsanların kendine ait bahçe, arsa veya kiralık arazilerde yaşam alanları oluşturabileceği küçük evler rahat ve huzurlu ortamlar yaratır. Ahşap malzemelerden üretilen yapıların insan üzerindeki rahatlatıcı etkisi ahşap evleri her zaman önemli kılar. Ayrıca tatil trendlerinde eko turizm ve glamping kamp tatilinin öne çıkması da küçük evlerin rağbet görmesini sağlamıştır.

Kamping alanı işletmecilerinin, konuklarına konforlu bir kamp deneyimi sunması için de bungalov ev, jeodezik kubbe gibi yapılara gösterdiği ilgi artmıştır. Türkiye’de genellikle tatil evleri olarak kullanılan bungalovlar bazı ülkelerde daimi kalınan haneler olarak da değerlendirilir. Hint dilinde “bungalow” kelimesinden köken alan ve küçük ev anlamına gelen bungalov evler, yaygın kullanılan hazır ahşap evler arasındadır. Doğada yaşam imkanı sunan yapıların başında gelen bungalov ev, genellikle ahşap malzemeden üretilen tek veya daha çok odalı kulübe evlerdir. Çoğunlukla tek katı olan bungalov ev iki katlı da olabilir. Ahşap bungalov ev, doğal malzemeden üretildiği için çevre dostu yapılardır. Ahşap bungalov ev modelleri üçgen, dikdörtgen ve hobbit ev görünümünde olabilir.

Yaygın kullanımı olan küçük evlerden olan prefabrik evler de pratik kurulumu ile tercih edilebilir. Bungalov ev dışında farklı yapı malzemelerinden üretilen başka hazır yapılar da vardır. Farklı bungalov ev projeleri ile üretilmiş jeodezik kubbe yapıdaki evler de şık dizaynı ile dikkat çeker. Türkiye’de bungalov ev yapan firmaların bunlardan farklı ölçü ve bungalov ev iç dizaynına sahip modelleri de bulunur. Müstakil ev inşaatına göre daha düşük bungalov ev yapım maliyeti olması ve temel atma gerektirmemesi ile kullanıcıya avantaj sunar. Bungalov evler sabit veya taşınabilir olan römorklu modellerdir. Hazır bungalov ev satın aldığınızda zemin kaplaması, tesisat işlemleri gibi düzenlemeleri sizin yapmanız gerekir. Beton, ahşap veya toprak zemin düzenlemesi ile istediğiniz ölçülerde bir bungalov eve sahip olabilirsiniz.

Bazı bungalov ev modellerinde ısı yalıtımı uygulanabilir olması soğuk havalarda kullanım imkanı sunar. Dış ve iç cephelere koruyucu kaplama uygulamaları da yapılabilir. Bungalov ev modelleri çeşitli ölçü ve şekillerde üretilir. Bungalov ev ölçüleri standart olup 4-108 m2 arasında değişebilir. Bungalov evler, bakımı düzenli olarak yapıldığı takdirde uzun süre dayanabilir yapılardır. Kendinize ait veya kiralık bir arsa içerisinde oyun evi, hobi bahçesi, bağ evi veya yazlık-kışlık ev olarak kullanabileceğiniz bungalov ev modelleri ile çeşitli çevre düzenlemeleri yaparak şık ve konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Bahçenizde kullanabileceğiniz bahçe mobilyaları ihtiyacınız olabilecek ürünler arasındadır. Satılık bungalov ev arıyorsanız bungalov ev iç dizayn ve dış dizaynını ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçebilirsiniz. Farklı bungalov ev planları evin büyüklüğüne göre değişir. Daha çok kişi sayısı için bungalov ev içi birkaç odaya sahip olabilir.

Bungalov Ev Modelleri

Bungalov ev modelleri farklı mimari tasarımlara sahiptir. Bungalov ev özellikleri çatı yapıları, bungalov ev iç dizayn ve değişik veranda tasarımları ile farklılaşır. Üçgen, yuvarlak ve düz çatı şekilleri, verandalı, odalı gibi farklı bungalov ev planları ile üretilmiş olabilir. Bungalov ev modelleri; ahşap bungalov ev, ahşap çocuk evi, bağ evi, hobi bahçesi, hobbit ev, glamping ev gibi konseptler ile kullanılabilir. Türkiye’de bungalov ev yapan firmalar arasında Mandu, Egawood, Astro Glamping, Garden Mobilya gibi markalar öne çıkar.

Mandu bungalov dışında, Mandu ahşap oyun evi, Mandu ahşap bungalov bağ evi gibi ahşap ev üretimleriyle de bilinir. Mandu bungalovun tüm ahşapları çam ağacından üretilmiştir ve 18-108 m2 aralığında standart ölçülere sahiptir. Mandu bungalov taban kısmı kereste üstüne plywood kaplama ile oluşturulur. Zemin kısmını kullanıcı oluşturur. Cephe bölümlerinde ısı ve nem yalıtımı yapılır. İç ve dış cephelerde koruyucu kaplama malzemesi uygulanır. Çatı bölümünde shingle kaplama kullanılır. Dış pencerelerde PVC ve cam, iç kapılarda ise panel kapı kullanılır. Mandu bungalovun römorklu modelleri de vardır. Garden Mobilya, 4 m2’lik alana sahip ahşap çocuk oyun evi ile çocuklar için güzel bir oyun alanı oluşturur. Ahşap emprenye maddesi ile kurtlanmaya karşı korunur.

Egawood, farklı bungalov ev tasarımlarına sahiptir. Egawood bungalov hobbit ev, ahşap bungalov ev modelleri Rus çamından üretilir. Egawood hobbit ev yuvarlak çatı ve ön verandası ile oldukça sevimli bir tasarıma sahiptir. 2 kişilik 20 m2 alana sahiptir ve isteğe göre büyütme yapılabilir. Egawood ahşap bungalov dikkat çekici dörtgen tasarımı ile farklıdır. Geniş ön verandası ile kullanışlıdır. Astro Glamping, ürettiği farklı modeller ile diğer bungalov evlerden ayrılır. Prefabrik bir bungalov ev olması ve jeodezik kubbe tasarımı ile farklı yapıdadır. 4 mm alüminyum kompozit panelden oluşan dış kısmı hava koşullarına ve UV ışınlarına dayanıklıdır. 11,7-27,75 m2 arası değişen ölçülerdedir ve iç alanı banyo bölmeli ve bölmesiz olarak isteğe göre düzenlenebilir.

Bungalov Ev Fiyatları

Beton yapıların aksine daha düşük olan bungalov ev maliyeti, bungalov ev yapımını daha cazip kılar. Ahşap bungalov ev fiyatları değişkendir. Son yıllarda öne çıkan üçgen çatılı üçgen bungalov evler de çok tercih edilir. Üçgen bungalov ev fiyatlarına bakabilirsiniz. Bungalov evler gibi prefabrik evler de daha düşük maliyetlidir. Prefabrik ev fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. Markaya göre değişen farklı bungalov ev modelleri ve fiyatları görülebilir. Bungalov ev planları ve fiyatları evlerin ölçüsü ve kullanılan yapı malzemesi ile artar. Hepsiburada üzerinden filtreleme özelliğini kullanarak istenen markanın bungalov ev fiyatları görüntülenebilir.

Bungalov Ev Ruhsatı Nasıl Alınır?

Beton olmayan yapılar için ruhsat izni gerekmediği bilinir. Genellikle tarla niteliğinde olan imarsız arazilere bungalov veya prefabrik ev inşa edilmesinde bir sorun olmaz. Ancak arazinin bulunduğu yere göre ruhsat gerekip gerekmediği değişebilir. Elektrik, su gibi altyapısı olan araziler devlet tarafından imara tabi görünebilir. Herhangi bir sorun yaşanmaması ve ceza alınmaması için tedbir almak önemlidir. Bu nedenle arazi kendinize ait ve tarla niteliğinde ise arazinin bağlı olduğu belediye ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il veya ilçe idaresine başvurarak araziyi kontrol ettirmeniz kesinlikle yararınıza olur. Ayrıca imarsız bir arsaya bungalov ev yaptırmak için yol ile direkt bağlantılı bir yerinin olması gerekir. Böyle bir arsanın % 5’lik bölümüne ev yapabilmeye izin verilir. 250 m2’lik bir alana kadar bungalov ev yapma izni olabilir. Eğer bahçenizin bir bölümüne ahşap bungalov ev yapmak isterseniz müştemilat olarak da gösterebilirsiniz.

Bungalov Ev Hangi Ağaçtan Yapılır?

Bungalov ev modellerinin çoğu çam ağacından yapılır. Ancak bambu, meşe, köknar, kayın gibi ağaçlardan da üretilebilir.

Bungalov Ev Nasıl Yapılır?

Çoğu taşınabilir bungalov ev modeli demonte olarak gelir ve kurulur. Ahşap bungalov ev yapımına zemin kısmından başlanır. Bungalov evin zemini yerden 40-50 cm yüksek olacak şekilde yapılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bungalov Ev

7 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
DSACategoryId/60002705/2147483601/80295000