Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Cata
Cata Pilli Duman Dedektörü

Cata Pilli Duman Dedektörü

Cata
105,98 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (22)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

114,00 TL
105,89 TL
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003207
Cata Pilli Duman Dedektörü

PİLLİ DUMAN DEDEKTÖRÜ 

PİLLİ DUMAN DEDEKTÖRÜ  
85DB SİREN SESİ  
9 VOLT PİLLE ÇALIŞIR. PİL ÖMRÜ 12 AYDIR  
PİL ZAYIFLMASINDA SESLİ İKAZ VERİR
TEKNİK ÖZELLİKLERİ :
ENERJİ KAYNAĞI : 9VDC
ÇALIŞMA AKIMI : 10UA (NORMAL) AND20-50MA(ALARM ANINDA)
DUMAN HASSASİYETİ : 0.81-1.42%
ÇALIŞMA ISISI : 40°F-100°F(4ºC - 38ºC)
NEM : 10%-90%
SİREN : 85DB ~ 3M
KONUM :
DUMAN DEDEKTÖRÜNÜZ ACİL DURUM OLABİLECEKHER MEKANA KONULABİLİR. ÇOK DAR DOLAPLAR, BANYOLAR VE BİTMEMİŞ TAVAN ARASIHARİCİNDE TÜM YAŞAM ALANLARINDA KULLANILABİLİR. SALON, OTURMA VE YEMEK ODALARI,YATAK ODALARI, MUTFAK, AMBAR, BÜRO, İŞYERİ VE TÜM GEÇİŞ HOLLERİNDE KULLANILMASITAVSİYE OLUNUR.
UYARI : ARAŞTIRMALAR UYGUN MONTE EDİLMİŞ VEKULLANILAN EK ALARMLARIN ZAMANINDA BİR UYARI ALMADA KAYDA DEĞER BİR ARTIŞA YOLAÇTIĞINA İŞARET ETMEKTEDİR. MAKSİMUM KORUNMA İÇİN BANYO HARİÇ HER YAŞAM ALANINABİR DUMAN DEDEKTÖRÜ TAKMANIZI ÖNERİRİZ.
KONULMAMASI GEREKEN ALANLAR :
SICAKLIĞIN 4°C NİN ALTINA DÜŞEBİLECEĞİ VEYA40°C NİN ÜZERİNE ÇIKABİLECEĞİ ALANLAR.
ÇOK NEMLİ ALANLAR, BANYOLAR. (NEM VE BUHARHATALI ALARMA NEDEN OLABİLİR)
ÇOK UZUN SÜRE HAVASIZ KALABİLECEK ALANLAR.(DOLAP VS)
GARAJLAR (ARAÇ EGZOSLARI HATALI ALARMANEDEN OLABİLİR)
ÇOK YÜKSEK HAVA SİRKÜLASYONU OLAN ALANLAR.
ÇOK TOZLU VE KİRLİ ORTAMLAR.

 

KURULUM :
CİHAZIN KONULACAĞI YERİ SEÇİNİZ. CİHAZINALTINDAKİ MONTAJ PLAKASINI ÇIKARIP İKİ DELİKTEN BİR KALEM ARACILIĞI İLETAKILACAK DUVAR VEYA TAVANA İŞARETLEME YAPINIZ. İŞARETLEDİĞİNİZ NOKTALARDAMATKAP İLE DELİK AÇINIZ. AÇTIĞINIZ DELİKLERE DÜBEL KOYARAK MONTAJ PLAKASINIVİDALAYINIZ. 9V LUK PİLİ AÇIP YUVASINA YERLEŞTİRİNİZ. DEDEKTÖRÜ MONTAJPLAKASININ ÜZERİNE OTURTUP KİLİTLENMESİ İÇİN SAAT YÖNÜNDE ÇEVİRİNİZ. CİHAZINIZIÜZERİNDEKİ TEST DÜĞMESİNE BASARAK TEST EDEBİLİRSİNİZ.
ÇALIŞMA :
DEDEKTÖR KURULDUĞUNDA ÜZERİNDEKİ LEDYAKLAŞIK HER DAKİKADA BİR YANARAK NORMAL OLARAK ÇALIŞMAKTA OLDUĞUNU BELİRTİR.YANMA ZERRELERİ (YANAN ZERRELER) ALGILADIĞINDA KUVVETLİ BİR ALARM SESİ İLEÇALIŞMAYA BAŞLAR VE HAVADAKİ ZERRELER YOK OLDUĞUNDA DURUR.  
SS-168 TEST DÜĞMESİNE DAHİL EDİLMİŞ BİRÖZELLİĞE DAHA SAHİPTİR. EĞER YEMEK DUMANI VEYA ZARARLI OLMAYAN BİR MADDEDENÇIKAN DUMAN ALARMI ÇALIŞTIRIRSA TEST DÜĞMESİNE 1 KERE BASILARAK 10 DAKİKA İÇİNDEDEKTÖR SESSİZLEŞTİRİLEBİLİR. EĞER 10 DAKİKA İÇİNDE DUMAN MİKTARINDA BİR ARTIŞOLURSA ALARM YİNE DEVREYE GİRECEKTİR. DUMAN MİKTARINDA BİR ARTIŞ OLMAZSA 10DAKİKA BİTİMİNDE DEDEKTÖRÜNÜZ NORMAL ÇALIŞMASINA DEVAM EDECEKTİR.
TEST :
DEDEKTÖRÜNÜZÜN DÜZGÜN ÇALIŞMASINI SAĞLAMAKAMACIYLA HAFTADA BİR TEST ETMENİZ ÖNERİLMEKTEDİR. TEST DÜĞMESİNE 3 SANİYEBASILI TUTTUĞUNUZDA ALARM ÇALMAYA BAŞLAYACAK VE ALARM SÜRESİNCE LED HIZLICAYANIP SÖNECEKTİR. BU ALARMINIZIN NORMAL ÇALIŞMAKTA OLDUĞUNA İŞARET EDER. AYRICADEDEKTÖRE DUMAN VEREREK DE ÇALIŞMASINI TEST EDEBİLİRSİNİZ.
BAKIM :
CİHAZ MÜMKÜN OLDUĞUNCA BAKIMA İHTİYAÇ GÖSTERMEYECEKŞEKİLDE DİZAYN EDİLMİŞTİR. ANCAK BİRKAÇ KÜÇÜK UYGULAMA İLE DÜZGÜN OLARAK UZUNSÜRE ÇALIŞMASINI TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.
HAFTADA BİR KEZ TEST ETMEK, ÜZERİNDE TOZMEVCUTSA AYDA BİR KEZ YUMUŞAK BİR FIRÇA UCU İLE TOZUNU ALMAK VE BU İŞLEMDENSONRA TEST ETMEK, SIVI TEMİZLİYİCİLER İLE TEMİZLEMEMEK (SIVI TEMİZLİYİCİLERCİHAZA ZARAR VEREBİLİRLER)
DEDEKTÖRÜNÜZ HER DAKİKADA BİR KISA BİRSİNYAL SESİ VERİYORSA İÇİNDEKİ 9V PİL ZAYIFLAMIŞ DEMEKTİR, PİLİ EN KISA ZAMANDAYENİSİ İLE DEĞİŞTİRİNİZ.
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000002AO35
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön