ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Chrysamed
Chrysamed insektisit 1 lt.

Chrysamed insektisit 1 lt.

Chrysamed
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
27 Temmuz 2020, Pazartesi
İç ve dış alanlarda kullandım. böceklerin girebilecekleri delik ve bölgelere belirtildiği şekilde ıslaklık bırakacak kadar sıktım. Bir haftadır karınca dahil hiç bir böceğe rastlamadım. Bahçede çimlerin üzerine de sıktım. 3 ay etkisi var deniliyordu. Üç ay sürmedi ama 25 gün boyunca çimlerin üzerinde küçük, minik böcek bile görmedim. 25 günden sonra tekrar küçük böcekler ve sinekler görülmeye başladı. Yeniden sıktım. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca 5+1 lt alırsanız çok ekonomik oluyor.
Ülker T**** (65) MERKEZ - Rize Tüm Değerlendirmeler (37)
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001199/60001734

Chrysamed insektisit 1 lt.

Formülasyon:
Permethrin % 0.12
Esbiothrin % 0.06
Emülgatör Ve Su

 Patent No: Tr200500879

Özellikleri Ve Farkı:

Chrysamed Diğer İlaçlardan Farklıdır.

Chrysamed İnsektisit, Patentli Chrysa Nanokapsül Teknolojisi İle Pbo (Piperonylbutoxid) Kullanılmadan Üretilen Geniş Spektrumlu, Su Bazlı Bir Haşere İlacıdır. Chrysamed İnsektisit Kokusuz Olup, Leke Ve Kalıntı Bırakmadan, Her Çeşit Yüzeye (Kumaş, Ahşap, Metal, Plastik, Deri Vs.) Uygulanabilen Emsalsiz Yeni Nesil Bir İnsektisittir. Sivrisinek, Karasinek, Hamamböceği, Karınca, Bit, Pire, Mayt (Mite), Akar,  Tahtakurusu, Örümcek, Kene, Akrep Vs. Uçan Ve Yürüyen Zararlılara Karşı 3 Aya Kadar Kalıcı Öldürme Ve Uzaklaştırma (Repellent) Etkisine Sahiptir. 

Uygulaması:

Chrysamed’ İn Uygulaması Da Diğer Haşere İlaçlarından Farklıdır.
Chrysamed, Haşerelerin Bulunabileceği, Konabileceği Veya Geçebileceği Her Yere Bol Miktarda Ve Mümkün Olan En İnce Ayarda Püskürtülerek Uygulanır. Duvarlar, Mobilyalar, Perde, Halı,Koltuk, Yatak, Ayakkabılar, Elbiseler, Mutfak Ve Elbise Dolapları, Mutfaktaki Makina Ve Tezgahların Alt Ve Arka Kısımları, Kapı, Pencere, Balkon, Teras Ve Saksılara, Takriben 50-100 Cm Mesafeden Hafif Islanıncaya Kadar İyice Püskürtülerek Uygulanır. 

Önemli Not: Chrysamed İle Yapılan Uygulamalarda Damla Büyüklüğü Ve Uygulama Süresi Çok Önemlidir. Püskürtülen Damla Ne Kadar İnce Ve Uzun Süreli Olursa Etkisi O Kadar Yüksek Ve Kalıcılığı O Denli Uzun Süreli Olur. Örneğin: 1 Litre Kullanıma Hazır Ürün Haşere Cinsine Göre 50 İla 100 M² Alana Uygulanmalıdır. Fakat Burda Önemli Olan Bu 1 Litrelik Miktarın Söz Konusu Alana Hangi İncelikte Ve Hangi Sürede Uygulanmasıdır. Chrysamed İnsektisit El Veya Sırt Pulverizatörüne Aktarılarak Uygulanırsa Ve Pulverisatörün Zerrecik (Damla) Büyüklüğü 100 Mikron Un Üzerinde İse, Yani En Kaba Ayarda Uygulama Yapılırsa Ürün Çok Kısa Sürede Püskürtülür Ama Etkisi Çok Zayıf Ve Kısa Süreli Olur. Fakat Pulverisatörün Zerrecik Büyüklüğü 50 Mikronun Altında Olursa, Yani Daha İnce Ayarda Uygulama Yapılırsa Uygulama Süresi Uzar Ama Etkisi Çok Daha Yüksek Olur Ve Kalıcı (Rezidüel) Etkisi Uzun Süreli Olur. Chrysamed İnsektisit Şişelerinin Üzerindeki Orijinal Trigger Sprey Leri Emsallerinden Çok Daha İnce Püskürtme Yapabildiklerinden Uzgulama Uzun Sürer Fakar Etkisi Yüksek Ve Kalıcıdır.

Chrysamed İtici Gaz İçermez, Dolayısıyla Pulverizarör Veya Chrysamed İn Triggerli Orijinal Ambalajıyla Yapılan İlaçlamalarda Kapı Ve Pencereleri Kapatmaya, Evi Terk Etmeye Veya Havalandırmaya Gerek Yoktur. 

Daha Yüksek Etki Ve Daha Uzun Kalıcılık Elde Etmek İçin Ulv (Soğuk Sisleme) İle Uzun Süreli Uygulama Yapılmalıdır. Haşere Sorunun Çok Fazla Olduğu, Hayvan Barınakları, Ambar Ve Depolar Vb.Gibi Kapalı Alanlarda Tüm Kapı Ve Pencereler Kapatılarak 8 Saaten Daha Uzun Süre Soğuk Sisleme Yapıldığında En Az 3 Ay Kesin Ve Kalıcı Çözüm Sağlanır. Bu Tür Uygulamalar İçin 5 Litrelik Kullanıma Hazır Bidonlarımızı Veya Daha Ekonomik Çözüm İçin Chrysamed Konsantre Ürünümüz Yetkili Eleman Nezaretinde Sulandırılarak Uygulanmalıdır.

Chrysamed‘İn Özelliklerini Bilmeyen Bazı Tüketiciler, İlacı Haşerenin Üzerine Doğrudan Sıkarak Haşerenin Anında Ölmediğini Gördüklerinde İlacın Etkisiz Olduğunu Düşünerek Yanılgıya Düşebilirler. Chrysamed Haşereleri Anında Yok Edecek Kadar, Zehirli Bir İlaç Değildir. Unutmayınız Ki, Haşereleri Anında Yok Eden İlaçlar Kendi Sağlığımız İçin De Tehlikeli Olabilirler. Chrysamed Haşereleri Zehirleyerek Değil, Trakelerini (Solunum Sistemlerini) Felç Ederek Uzaklaştırır Ve Yok Eder. 
Chrysamedin Bu Özelliğinden Dolayı, Her Haşere Cinsine Ayrı Bir İlaç Yerine, Tek İlaçla Tüm Haşere Sorunlarını Çözmek Mümkün Olabilmektedir. Sivrisinek, Karasinek, Hamamböceği, Karınca, Mayt (Mite), Akar, Tahtakurusu, Güve, Bit, Örümcek, Kene, Akrep Vs. 
Hepsine Sadece Chrysamed Yeter....! 

Kullanım Alanı:

Kullanım Alanı Çok Geniştir. Evler, Siteler, İşyerleri, Oteller, Restoranlar, Marketler, Fırınlar, Okullar, Hayvan Barınakları Ve Çiftlikleri Vs. Tüm Açık Ve Kapalı Alanlarda Kullanılır.

Piknik Alanlarında, Yerlere, Çevrenize, Elbise Ve Ayakkabılarınıza Sıkarak, Kene, Sivrisinek Ve Diğer Zararlılardan Korunabilirsiniz. Unutmayınız; Sadece Kene Değil, Basit Bir Sivrisinek Isırması Bile Tehlikeli Bir Virüsü Bulaştırabilir.
Seyahatlerde, Otel Odalarında Yatağınıza, Yatağınızın Etrafına, Bavul Ve Çantalarınıza Chrysamed İnsektisit Püskürterek, Kendinizi Tahtakurusu, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz Böceği Ve Diğer Parazitlerden Korur Ve Bu Zararlıların Otellerden Evinize Taşınmalarını Da Önlemiş Olursunuz. Unutmayınız Ki; Bir Otelin Lüks Olması Veya Çok Temiz Olması, Tahtakurusunun Olmadığı Anlamına Gelmiyor. Bu Parazitler Pislikle Değil, Kanla Beslenirler Ve Kan Olan Yerde Yaşarlar.

Tahtakurusu:Tahtakurusu Sıcakkanlıların Barınak Ve Yataklarında (Otellerde, Evlerde, Öğrenci Yurtlarında, Pansiyonlarda, Misafirhanelerde, Hayvan Barınaklarında Vb.) Kümeler Halinde Yaşayan Ve Onların Kanıyla Beslenen Bir Parazittir.Tahtakurusu Çoğunlukla Yataklarda Yaşadığından, Birçok Dilde Yatakböceği, İngilizce 'Bed Bug' Diye Adlandırılır. Bu Parazitlerden Kurtulmak İçin Yatak Odanızı, Yatak, Halı, Gardorap, Yerler Ve Duvarlarla Birlikte

Chrysamed İnsektisit İle İyice Püskürterek İlaçlayınız. Uzun Süre Devam Eden Bir Tahtakurusu Sorunu Varsa Bu İlaçlamayı 3- 5 Günde Bir Olmak Üzere Birkaç Kez Tekrarlamanız Gerekebilir. Koruma Amaçlı Tedbir Olarak Yılda 1-2 Kez İlaçlamak Yeterlidir. Bu İlaçlamayla Aynı Zamanda Yataklarda Bulunabilen, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz Böceği Gibi Parazitlere Karşı Da Kendinizi Koruyabilirsiniz.

Sivrisinek Ve Karasinek Gibi Uçan Haşerelerden Korunmak İçin Evinizin İçini Ve Dışını, Yerler, Duvarlar, Çöp Kutuları, Mobilyalar Vb. Sineklerin Konabileceği Yerleri 1- 2 Metre Mesafeden Hafif Islatıncaya Kadar Chrysamed İle Püskürtünüz. Ayrıca Kalın Ve Tül Perdelerinizi İçten Ve Dıştan, Kapı Ve Pencerelerin İç Ve Dış Pervazlarını, Balkon Ve Terasları İyice Püskürterek İlaçlayınız.
Hamamböceği Ve Diğer Yürüyen Haşerelerden Korunmak İçin, Yerler, Duvarlar, Mobilya Altları, Mutfak Tezgah Ve Makinalarının Alt Ve Arkalarını Chrysamed İle İyice İlaçlayınız.
Güvelerden Kurtulmak Ve Korunmak İçin Elbise Ve Mutfak Dolaplarınızı Yıla 1-2 Kez İçini Boşaltıp Chrysamed İle İyice İlaçlamanız Yeterlidir.
Karıncalardan Kurtulmak İçin Karıncaların Gezinti Alanlarını Ve Yollarını Etraflıca Chrysamed İle İlaçlamanız Yeterlidir.
Chrysamed İle Yapılan Deneyler:

Alman Freytox Laboratuvarı’Nda Farelere Chrysamed İçirilerek Yapılan Deneylerde Zehirli Olmadığı Onaylanmıştır.
Alman Dermatest Laboratuvarı’Nda İnsan Cildine Uygulanarak Yapılan Deneylerde Pekiyi Derece İle Dermatolojik Raporu Onaylanmıştır.
Alman Tüv Laboratuvarları’Nda Birçok Kimyasal Deneyde Chrysamed İncelenmiş Tüm Deneylerde Geçerli Not Alarak Avrupa Standartlarına Uygunluk Raporu Verilmiştir. 

Hacettepe Üniversitesi’Nde Sivrisinek Ve Karınca Denemelerinde  Yüzde Yüz Tam, Karasinek Denemesinde %99,5 Ve Hamamböceği Denemesinde %97,5 Sonuç Alınmıştır.

Akdeniz Üniversitesi’Nde Keneler Üzerinde Yapılan Deneylerde Yüzde Yüz Tam Sonuç Alınmıştır.

Berlin Insect Services Laboratuvarı’Nda Kene, Akar (Mite) Ve Güveler Üzerinde Yapılan Deneylerde, Kene Ve Güvelerde Yüzde Yüz Tam, Akarlarda %95 Sonuç Alınmıştır.

Gaziantep Üniversitesi’Nde Kene Ve Örümcek Üzerinde Yapılan Deneylerin Hepsinde Yüzde Yüz Tam Sonuç Alınmıştır.

Alman Biogenius Laboratuvarı’Nda Tahtakurusu Üzerinde Yapılan Deneylerde Yüzde Yüz Tam Sonuç Alınmıştır.

Ankara Üniversitesi’Nde Tahtakurusu, Pire, Örümcek Ve Akrepler Üzerinde Yapılan Deneylerde % 97 Sonuç Alınmıştır.

Fransa'Da Laboratoire T.E.C.Laboratuvarı’Nda Hamamböceği, Karınca, Pire, Karasinek, Akar (Mayt), Elbise Güvesi, Termit, Sivrisinek (Aedes Aegypti), Sivrisinek ( Aedes Albopictus) Ve Tahtakurusuna Karşı Yapılan Denemelerde Tüm Zararlılara Karşı, Yüzde Yüz Tam Etkinlik Sağlanmış Ve Bu Etkinliğin 91 Gün Boyunca Devam Ettiği Tespit Edilmiştir Ve Onaylanmıştır.

Deney Raporlarını Www.Chrysamed.Com  İnceleyebilirsiniz.

Dikkat: Chrysamed %99 Su İçerdiğinden, Elektrik Akımı Bulunan, Kablo, Priz, Motor Vs. Gibi Yerlere Sıkmayınız.
Chrysamed İnsektisit, Küçük Alanlar İçin 500Ml. Ve 1000Ml. Spreyli Şişelerde;
Geniş Alanlar İçin, 2,5 Litrelik Spreyli Bidonlarda Ve 5 Litrelik Ekonomik Bidonlarda Üretilmektedir.
Daha Büyük Alanlar İçin, Chrysamed Konsantre Ec.Üretilmektedir. Konsantre İlaç 1:80 Oranında Su İle Karıştırılarak Kullanılır. Chrysamed, Doğa En İyisini Bilir
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000008GX85
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön