Direksiyon Topuzları

Direksiyon topuzu modelleri, direksiyon simidini etkili ve güvenli bir şekilde kontrol edebilmeniz için sportif ve dinamik bir tasarıma sahiptir. Direksiyonu tek elle güvenli bir şekilde döndürmeyi kolaylaştıran topuzlar çelik, cam, ahşap, silikon ve ABS gibi malzemeden yapılmış yüzlerce çeşit ile kullanışlı bir sürüş yardımcısıdır. Tüm bütçelere hitap eden direksiyon topuzu fiyatları, sadece kaliteli değil aynı zamanda uzun ömürlü ürünlere sahip olmanızı sağlar. Direksiyon topuzlarının kullanması kolaydır ve farklı araçlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Kolay montaj için ürünle birlikte kilit ya da kelepçe tertibatı gibi tüm aksesuarları içeren topuzlar, sadece birkaç adımla dakikalar içinde kurulabilir.

Direksiyon Topuzu Çeşitleri

Direksiyon topuzu, daha az çaba göstererek direksiyonu çevirmeyi ve bu sayede uzun süreli sürüşlerde meydana gelebilecek rahatsızlıkların azaltılmasını sağlar. Farklı dönüşleri manipüle edebilmeniz için direksiyon direncini azaltmaya yardımcı olur. Multipl skleroz, artrit, tendinit veya sinir hasarı gibi bazı sağlık sorunları, ilk bakışta oldukça basit görünen bazı hareketleri bile yapabilmeyi büyük ölçüde zorlaştırabilir. Direksiyon topuzları tekerleği daha az güçle hareket ettirebileceğiniz için sürüşü kolaylaştırarak el kontrolünüzü ve yaşam kalitenizi artırabilir. Topuzlar cam, metal, plastik, paslanmaz çelik ve ahşap gibi farklı malzemelerden ya da bunların kombinasyonlarından üretilebilir. Konforlu kullanım için topuz seçerken hem aracınızın direksiyonu ile uyumlu hem de elinizde rahat hissedeceğiniz bir model tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Örneğin yumuşak bir tutuş için silikon modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü ve şık görünümlü bir aksesuar için metal direksiyon topuzu modellerini satın alabilirsiniz. 

Direksiyon Topuzu Modelleri

Klasik direksiyon topuzu modelleri genellikle oval veya yuvarlak şekillerde üretilir. Topu andıran şekilleri sayesinde topuzu elinizle kolayca kavrayabilmenizi sağlar. Klasik modellere kıyasla daha düz bir topuz yapısına sahip modeller ise direksiyonu topuzu kavrayarak değil avuç içinizi kullanarak hareket ettirebilmenizi sağlar. Estetik açıdan oldukça hoş görünüme sahip düz direksiyon topuzu modelleri şekil ve boyutları nedeniyle biraz daha farklı bir şekilde manevra yapabilmeyi gerektirir. Düz modeller oval, yuvarlak ya da dikdörtgen gibi farklı şekillere sahip olabilir. Topuzun tutamak bölümü aracınızın markası ya da yaşam tarzınıza uygun logo ya da grafikler içerebilir.

Direksiyon Topuzu Kurulumu

Direksiyon topuzlarının sadece kullanımı değil, aynı zamanda kurulumu da kolaydır. Topuzu direksiyon simidine takmak genellikle birkaç dakika sürer. Bununla birlikte farklı topuz modelleri kurulum için farklı adımlar gerektirebilir. Klipsli modellerin takılması vidalı modellere kıyasla daha kolaydır. Ancak kayma olasılığı yüksek olduğundan direksiyona sıkı bir şekilde oturmasını sağlamak için birkaç ayar yapılması gerekebilir. Direksiyon topuzunu direksiyon kullanım şeklinizi bağlı olarak istediğiniz açıda takabilirsiniz. Sağ elinizi kullanan bir sürücüyseniz en iyi açı için topuzu saat 2 konumuna takabilirsiniz. Şayet solaksanız, saat 10 konumuna takmayı tercih edebilirsiniz.

Direksiyon Topuzu Öne Çıkan Özellikler

  • Paslanmaz çelikten üretilen topuz modelleri, terleme nedeniyle oluşan nemin neden olduğu korozyona karşı dayanıklıdır. Bu sayede detaylı bakım gerektirmez.
  • Plastik direksiyon topuzu modelleri pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Yumuşak ve sessiz kullanımı ile öne çıkar.
  • Direksiyon simidinin dayanıklılığını etkileyebileceğinden topuzu aşırı sıkmadığınızdan emin olun.
  • Bazı topuzlar aletsiz kurulum sağlayan yapışkan bant kullanır.
  • Bantlı modellerde kurulum çok daha kolay olmakla birlikte, kullanım ömrü yapışkanın ömrüyle sınırlıdır.

Direksiyon Topuzu Kullanmanın Faydaları

  • Direksiyon topuzu kullanmak, tek bir kolla daha kolay manevra yapabilme yeteneği sağlar.
  • Sağlık sorunu olan sürücüler için direksiyonu daha kolay hareket ettirmeye yardımcı olur.
  • Fiziksel bir engel nedeniyle sadece bir kolunuzu kullanabildiğiniz ya da sadece bir kolla direksiyon kullanmayı tercih ettiğiniz durumlarda topuz kullanmak sürüş konforunuzu artırabilir.
  • Direksiyonu döndürmeyi çok daha hızlı hale getirir. Manevra kabiliyetini artırır.
  • Binek araçlar, ticari araçlar, iş makineleri ya da çim biçme makinesi gibi tüm direksiyonlu araçlarda direksiyon topuzu kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direksiyon Topuzu

68 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 68 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?