Araç yönünü belirlemeyi ve hareketleri kontrol etmeyi sağlayan direksiyonlar, motorlu araçların temel parçaları arasında yer alıyor. Üzerinde, ön tekerlekleri birbirine bağlayan tekerlek dişlileri ve mil bulunan direksiyon, bu mile dik konumlanmış olan dişli mekanizmanın dönmesi ile tekerlek hareketini sağlıyor.
Direksiyonlarda görülen iç düzenek sistemi temelde benzerlik gösteriyor. Bu sistem doğrultusunda direksiyon mili ucunda yer alan dişli çubuklar, rotların bağlantı noktasında yer alan dişli çark düzeneğini döndürürken, bu dönme hareketi ile tekerler yönlendiriliyor. Dişli çubuk sayesinde direksiyondan elde edilen hareket tekerlere aktarılıyor ve aracın tekerleklere bağlı hareketleri gerçekleşiyor. Direksiyonlar, dişliler ve rot kolu aracılığı ile aracın viraj alışları ve sağ ve sol dönüşlerinde gerçekleşecek tekerlek eğim açıları otomatik olarak hesaplanıyor. Bu hesaplama sayesinde özellikle dönüşler sırasında tam denge sağlanmış oluyor. Bunun yanı sıra, bu dengeli dönüşler, aracın rot ayarının bozulmasını ve dış tekerleklerin normal açı ile dönerek sürtünmesini ve aşınmasını engellemeye yardımcı oluyor.
Görünüş açısından, klasik ya da spor görünümlü olarak tasarlanan direksiyonlar, farklı renk alternatifleri ile de araçlara şık ve estetik bir görünüm sağlıyor. Ergonomik olarak geliştirilen tutma yerleri ile rahat ve güvenli bir tutuş imkânı sunan farklı özellik ve yapıdaki direksiyon seçeneklerini yapı market / bahçe / oto ve oto aksesuar ürünleri kategorileri altında inceleyebilir, aracınız için seçtiğiniz ürünü, hepsiburada.com fiyat ve teslimat avantajlarıyla kolayca satın alabilirsiniz.

Direksiyon Fiyatları

81 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Nettedarikcisi
  2. Connect
  3. Wolcar
  4. Ekokap
  5. Şık
  6. Space
  7. Carub
  8. Pioneer
  9. Tvet
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024866/20024868
BAŞA DÖN