Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi 1 Litre Tüm Bitkiler için Organik Sertifikalı Yaprak ve Toprak Gübresi

Ekosolfarm
179,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001279

EkosolFarm Sıvı Organik %100 Solucan Gübresi 1 Litre 

EkosolFarm Liquid Worm Fertilizer 1 Liter 

HEM TOPRAKTAN HEM DE YAPRAKTAN UYGULANABİLİR ORGANİK SIVI GÜBRE  

Türkiyenin ilk ve en büyük solucan gübresi üretim kuruluşu Ekosol Tarım A.Ş. tarafından çiftçilerimizin kullanımına sunulan, Türkiye'nin ilk %100 Organik Sertifikalı SIVI SOLUCAN GÜBRESİ'dir.

Katı formda (toz-granül) %100 Solucan Gübresinin sıvılaştırma prosesinden geçirilerek üretilen, konsantre, yoğun kıvamda Sıvı formda Solucan Gübresidir.

Sprey şişesi, püskürtme aparatları, damla sulama sistemleri ve benzeri tüm sulama sistemlerinde güvenle kullanılır.

Hem tarımsal kullanım hem de hobi yetiştiriciliği için uygun yaprak ve toprak gübresidir.

1 Litre EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi, yapraktan uygulamalarda en az 200 kez kullanılacak konsantrasyona sahiptir.

1/100 oranında su ile karıştırılarak uygulanır.

500 ml su içerisine: 5 ml

1 Litre su içerisine: 10 ml

ekleyerek iyice çalkaladıktan sonra bitkinizin gövde ve yapraklarından spreyleme şeklinde uygulanır.

Bitkiler  topraktan kökleri aracılığıyla beslendiği miktarda yapraktan da beslenmektedirler.
Topraktan sulama suyunA ekleyerek yapacağınız uygulamalar, bitkinizin köklerinden beslenmesini sağlarken,
Yapraktan sisleme şeklinde yapacağınız uygulamalar da yapraklarından beslenmesini sağlamaktadır.


Topraktan yapacağınız EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamaları bitkinizi köklerinden en güçlü şekilde beslerken, kök hastalıklarına karşı direnç kazandırır.


Yapraktan sisleme şeklinde yapacağınız uygulamalar ise bitkinizi yapraklarından besleyerek yaprak gelişimi sağlar, çiçek - meyve tutumunu arttırır, aynı zamanda yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı ciddi direnç artışı sağlar. 


EkosolFarm Organik Sıvı %100 Solucan Gübresi;

Hem topraktan hem yapraktan uygulanabilir.

Tüm sulama sistemlerinde kullanılabilir.

İçeriğinde bulunan mikroorganizmalar sayesinde, bitki ve ürünlerin ihtiyaç duyduğu azot, fosfor potasyum gibi elementler doğal yöntemlerle bitki tarafından hızla ve kolay alınmasını sağlar.

İçeriğindeki organik madde sayesinde ürünün ve bitkilerin kök sistemini, toprağın biyolojik yapısını güçlendirir, hastalıklara karşı direnci arttırır.

Yaprak uygulamalarında fotosentez uyarıcı görevi görür.

Özellikle fidelerin olmak üzere tüm tarım ve bitki ürünlerinin üremesini büyümesini ve gelişim sürecini artırmakla ürünün yetişme zamanını kısaltır. Mahsul verimliliğini arttırır.

Bitki ve toprağın stresini azaltır. Kesinlikle sulandırmak sureti ile kullanılmalıdır.

Bitkinin soğuk ve dona karşı direncini arttırır.

Bitkiler için gerekli olan tüm besinleri içeren sabit içerikli bir üründür.

Sertifikalı organik bir bitki besleyici olduğu için, özellikle evinizde, balkonunuzda, bahçenizde insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyecek bir üründür.

İçeriğinde hiç bir kimyasal içerik, katkı bulunmamaktadır.

Özellikle ev ve bahçenizde tüm bitkilerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir bitki besleyicidir.

Tohumdan, fideye üreteceğiniz sebze-meyveleriniz tamamen organik olarak yetiştirilmiş olacaktır.

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 

NASIL UYGULANIR?

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi bitkilerinizde 2 şekilde uygulanır.

1. TOPRAKTAN (Sulama Şeklinde) UYGULAMA

2. YAPRAKTAN (Püskürtme Şeklinde) UYGULAMA

Bitkilerinizin hem kökten hem de yapraktan doğru şekilde beslenebilmesi için 21 gün ara ile dünüşümlü olarak hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapmanız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi'nin tüm faydalarını alabilmenizi sağlar.

İlk uygulamayı topraktan sulama şeklinde yapıp, 21 gün sonra yapraktan, yapraktan uygulamanızdan 21 gün sonra ise tekrar topraktan uygulamanızı önermekteyiz. Özellikle meyve-sebze yetiştiriciliğinde bu uygulamaları hasata kadar 21 günlük periyotlarda devam ettirmenizi tavsiye ederiz.

1. TOPRAKTAN (Sulama Şeklinde) UYGULAMA

Topraktan Uygulama için,

Sebze fidelerinde, hobi-süs bitkilerinde 1 Litre su içerisine 20 ml (2 yemek kaşığı) ekleyip, sulama şeklinde bitkinize uygulayabilirsiniz.

Ağaçlarda 20 Litre su kovası içerisine 100 cc (2 kapak) EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra sulama şeklinde bitkilerinize uygulamanız yeterlidir.


2. YAPRAKTAN (Püskürtme Şeklinde) UYGULAMA

Bitkilerinizin köklerinden beslendiği gibi, yaprak ve gövdesinden de beslenmeye ihtiyacı vardır.

Yapraktan uygulayacağınız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini yaprak ve gövdesinde yer alan gözeneklerden almasını sağlar, yaprak büyümesini arttırarak, bitkinin fotosentezi artar. 

Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriği sayesinde bitkiniz yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı da direnç kazanır.

Yapraktan ne miktarda uygulama yapılır?

Sebze fidelerinde, hobi-süs bitkilerinde 1 Litrelik spreyiniz varsa, 1 Litre suya 10 ml (bir yemek kaşığı) kadar ekleyip iyice çalkalayıp bitkilerinize yapraktan ve gövdesinden sisleme şeklinde uygulayabilirsiniz.

Uygulama yaparken perde, halı, masa örtüsü vb tekstilerinize damlatmamaya özen göstermelisiniz. Damlama olursa yıkanarak çıkmaktadır.

Bahçelerde, ağaçlarda eğer varsa 16 Litrelik sırt pompasında (pülverizatör), 16 Litre suya 50 cc (bir kapak) EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi'ni katıp iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize yapraktan uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 
Bu uygulamayı her 21 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz. 


Bu uygulamaları, bitkiniz çiçekte iken, polenleri ıslatmamak için, çiçeklere uygulama yapmadan tekrarlamaya dikkat etmelisiniz.  

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi Ultra Yoğun konsantrasyona sahip, koyu pekmez kıvamında bir üründür.

TC Gıda ve Tarım Bakanlığı ilgili yönetmelikleri gereği piyasaya arz edilen gübrelerin, mutlaka Bitkisel Üretim Genel Müdürülüğü tarafından alınmış lisans belgelerini ibraz etmeleri zorunludur. Lisans belgesi sunulmayan, lisanssız ürünlerin içeriklerinde bitkinize zararlı maddeler olabileceğini unutmayın.

Bir ürünün üzerinde "Organik" ibaresi bulunması için mutlaka, hem TC Tarım ve Orman Bakanlığı hem de yetkili sertifikalandırma kuruluşu tarafından "Organik Tarımda Kullanıma Uygundur." sertifikasının bulunması gerekmektedir.

Organik girdi sertifikası bulunmayan ürünlerde kimyasal içerikler bulunabileceğini unutmayın. 


LİSANS VE SERTİFİKALARIMIZ:


EkosolFarm Organik Sıvı Solucan Gübresi® (EkosolFarm Liquid Worm Fertilizer®)
T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 29.03.2014 tarihli ve 28956 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği tescil ve lisans belgesi düzenlenmiştir.
Lisans No: 1304 Tescil No: 11217

EkosolFarm Organik Sıvı Solucan Gübresi® (EkosolFarm Liquid Worm Fertilizer®)
Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. AŞ. tarafından, T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nce 24.12.2011 tarihli ve 28152 sayılı İnsan Tüketimi Amacıyla Kullanılmayan Hayvansal Yan Ürünler Yönetmeliğine uygun üretilmiştir.
Çalışma İzin Numarası: TR-45-OG-002   


EkosolFarm Organik Sıvı Solucan Gübresi®
T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığı'nca düzenlenen 18 Ağustos 2010 tarihli Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'e uygunluğu, TR-OT-35 yetki numaralı CERES Kontrol ve  Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır. 
Sertifika No: TR-OT-35 / İ-678 / 2021 / TR-10255

EkosolFarm Liquid Worm Fertilizer® (EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi®)

CERES GmbH confirms that EkosolFarm® Liquid Worm Fertilizer can be used in organic farming according the following standarts.

REG. (EC) 889/2008 (ANNEX I) .NOP (§205.105)

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000004Q1L7
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön